Únava a tachykardie

Únava a tachykardie

pavlýsek  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den, mám dotaz ohledně zrychleného tepu a neustálé únavy. V klidu je můj tep vždy kolem 90 tepů. při běžné činnosti je okolo 108 tepů. Je mi 36 let Můj tlak je v pořádku ,120/70 normální , někdy nižší. Zkouším též lehce zhubnout.( nic drastického, jen ,, pro oko" :-) Vypadá to, že při sportovním výkonu pálím pouze cukry, a ne tuky. A z toho je organismus unavený a mám stále hlad. Připadám si jako v bludném kruhu. Žádné jiné obtíže nemám, ani se štítnou žlázou, při preventivních kontrolách mám ukázkové hodnoty- ( až na hořčík, ale křeče mívám jen někdy v noci v lýtkách)

Děkuji PH
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, doporučuji vyšetření kardiologem, natočení 12-svodového ekg, dále provést 24 hod Holterovské monitorování ekg, nejspíše se bude jednat o nepřiměřenou sinusovou tachykardii, což není nebezpečné, léčba je většinou farmakologická.
S pozdravem dr.S.Andreasová
MUDr.Robětín Karel
MUDr.Robětín Karel  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den,přestože píšete,že prevent.prohlídky dopadly dobře,není jistě něco
v pořádku.Doporučuji navštívit odborného interniho lékaře,který by měl
vaše obtíže objektivizovat zdraví Dr.Robětín
verca  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, od listopadu mám problémy s dechem, po několika krocích jsem se dusila. Byla jsem odeslána na vyšetření ECHO a dostala jsem lék Concor 1 x denně.Beru ještě ráno dva léky na vysoký krevní tlak. Bohužel mě připadá, že je vše ještě horší, dýchat nemohu, hrozná únava ,jsem ráda , že je vždy večer. Nejsem schopna pomalu nic dělat.
Nejsem si vůbec jista, že jsem léčena dobře.
lenka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,tak jednou za měsíc mám stav,kdy se mi zrychlý tep přes 100tepů a to z ničeho nic.Tento stav trvá tak 15 minut,někdy méně,jsem slabá,bolest hlavy,pocit nedostatku vzduchu.Někdy mě v noci berou křeče do lýtka.Je mi 45 let,léčím se na vasoký krevní tlak,beru lék Tezeo 1xdenně.Po té jsem strašně unavená ještě celý den.Děkuji za odpověď.Antoniová Lenka
monianna  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám podobný problém. Stravuji se běžně, nic supernezdravého, třikrát týdně chodím hrát volejbal, takže se docela hýbu, a i v práci jsem na nohou. Stres extra nemám, takové běžné. Ale v posledních třech měsísích mi vyletěl tep, v klidu běžně kolem 80 a ve spánku to taky nejde dolů. Na srdeční problémy jsem podle mě ještě mladá (32) tak mě napadá jestli něco trávicího? K tomu mám sklony. Tady uváději, že trávicí problémy to mohou způsobovat: https://medicspark.cz/priznaky/zrychleny-tep/

Související zákroky