Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Rychlý tep při sportu - Zrychlený tep (tachykardie) - Diskuze

Rychlý tep při sportu

Rychlý tep při sportu

Eva  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

Je mi 23 let, váha asi 60kg. Je to asi rok, co jsem začala intenzivněji cvičit (běh, spinning, zumba, tenis) za účelem snížení množství tuků v těle a celkového zlepšení kondice. Cvičím asi 6x týdně, vždy minimálně 30minut. Nedávno jsem si koupila sporttester s hrudním pásem a překvapilo mě, že mám při sportu poměrně vysoký tep. I při velmi pomalém běhu (kdy mohu v klidu dýchat pouze nosem) mám mezi 160 a 170/min, při náročnějším terénu i okolo 180. Klidový tep mám přitom ráno asi 54/min, během dne pak okolo 60/min. Kde by mohl být problém? Bohu si takto nějak ublížit? A bylo by vhodné navštívit lékaře?
MUDr. Zdeněk Janeček  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobrý den, obecně mají ženy trochu vyšší tepové frekvence než muži, ale vaše hodnoty jsou opravdu rychlé. Asi tu bude způsobeno trénováním nad aerobním prahem a příliš krátkou dobu. Běžný trénink by měl trvat aspoň hodinu. Ale nebylo by by od věci provést zátěžový test - ergometrii, kdy se při jízdě na kole snímá EKG a hodnotí se křivka. Zjistíte svůj aerobní práh a vyloučí se ev. jiná příčina. Dr. Z. Janeček
kacka77  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu.Při sportu zejména pak při jízdě na kole a běhu po delší době cca 1/2 a při větším zrychlení či do kopce mi vyskočí tep na 200 a začnu se dusit nevím jestli mám pocit velkého či malého přísunu kyslíku,ale uleví se mi když si zakryji ústa rukou a snažím se pomalu do ní dýchat.Čím to může být kam se mám obrátit,protože mi to opravdu hodně brání ve sportu.Děkuji mnohokrát

Související zákroky