Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Zrychlený tep, motání hlavy a problémy s dýcháním - Zrychlený tep (tachykardie) - Diskuze

Zrychlený tep, motání hlavy a problémy s dýcháním

Zrychlený tep, motání hlavy a problémy s dýcháním

Mons  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
Dobrý den, je mi 14 let, jsem ve stresu, ale mé rodiče znervozňuje tep, která mám 80-123...Přidává se k tomu motání hlavy...Také mi připadá, že mám problémy s dýcháním. Že mi ,,nestačí,, jeden nádech a musím se nadechnout ještě tak 2x a až pak jsem v pohodě...Myslíte, že rodiče mají důvod být nervozní? Děkuji
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 80 odpovědí
  • 59 Likes

Vyšší tepová frekvence pravděpodobně je právě důsledkem stressu stejně tak jako, jak uvádíte, motání hlavy. Měl by Vás vidět Váš dětský lékař, aby vyloučil jinou příčinu. S pozdravem VS
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 10 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den,
souhlasím s MUDr. Slavíkem, a pokud bude vyloučen jiný zdravotní problém, mám pro Tebe následující užitečná doporučení, která zformulovali už přede mnou na internetu jiní odborníci:

A/ Pravidelně praktikovat prohloubené dýchání (abdominální dýchání), které spočívá v tom, že nádech i výdech provádíme nosem, nádech je na 4 doby (sekundy), přitom se snažíte vyklenout břišní stěnu a při výdechu na 6 dob (sekund) břišní stěnu přitahujete, co nejblíže páteři a v myšlenkách si představujeme, jak vzduch do nás vstupuje a potom vychází ven z těla. Toto dýchání, kdy se zapojuje i bránice, vede ke zklidnění autonomní nervové soustavy, takže se přitom snižuje bušení srdíčka, snižuje se tlak, zvýší se prokrvení mozkové tkáně a celkové okysličení organismu a přitom se snižuje celkové napětí a nervozita těla. Dobré je toto dýchání během dne trénovat i v době, kdy se cítíte v pohodě. Jedná se o to, že se tělo a mozek naučí rychleji zklidňovat.

B/ Podívej se, které z 9 "obecných zásad zdraví" nedodržuješ:
1.Věřte,že to dobře dopadne! 2.Použijte při jakémkoliv divném pocitu,který Vám bude nepříjemný-nekonečný nádech a nekonečný výdech-nejméně 2x,klidně i vícekrát.Používejte tuto metodu i při poruše spánku.. Pokud se nepříjemné a rušivé pocity vrátí,zopakujte totéž znovu a znovu. 3. Udělejte si pořádek v denním režimu a dodržujte jej. 4.Neoddalujte důležitá ani běžná řešení a kroky. 5.Mějte přehledné vztahy,žijte pravdu svého srdce a svých emocí(podle pravidla: " to co cítím je pravda o něco víc než to co si myslím:-) 6.Sportujte denně aspoň půl hodiny 7. Nekonzumujte koffein ani jakékoliv návykové látky 8.Nemějte nikdy zácpu-jít denně na WC je norma.Obden už nikoliv:-) 9.Žijte naplno a s chutí!

C/ Zaměř se na opakované denní procvičování páteře a zádových svalů. Můžeš se z Youtube naučit tzv. "novpoklony" s pozitivním vlivem na dýchání, okysličování, odkyselování a srdeční činnost. A mmch - sezení škodí páteři!

S pozdravem
L. Skulilová, psychoterapeutka

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, všechny vaše potíže souvisí se stresem. Proto byste se měla zklidnit, odpočívat, pak vymizí i tyto potíže.
S pozdravem

Související zákroky