Bolesti hlavy, zvětšené uzliny a nateklý krk

Bolesti hlavy, zvětšené uzliny a nateklý krk

A. Block  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den ..
Přes měsíc mám neustálé a velmi nepříjmné bolesti zezadu hlavy jakoby v temeni hlavy.. Večer jsou intezivnější než přes den.. Po ránu vysmrkávám z prava z nosu krev s kousíčky nečeho černého.. Pozoruji na sobě mírnou ztrátu koordinace, těžko se soustředím a i s vnímáním je to těžké v práci jsem skrze bolest neschopny ...příjde mi že to nejsem já a něnak ztrácím se.. Před pármi dny mě otékala levá i pravá strana hlavy i krk jsem měl nateklý, teď je nateklá jen pravá strana krku.. A při kousání vystřeluje bolest k uchu, někdy slyším pískání .. Zvětšenou uzlinu mám na levé straně krku dlouhodobě je bezbolestná další uzlinku mám zezadu na krku vlevo pod temenem hlavy.. Jinak mám dlouhodobý hustý kašel a vykašlávám tmavé hleny.. Už dlouho se trápím , snažím se být pozitivní bojovat a od bolesti se odreagovat.. bohužel to nejde :-/ paralen atd. vůbec nezabírá..

Pan doktor mě dal 2x po sobe antibiotikum skrze zýšene CRP, kterě mě nepomohli a tak mě poslal na rtg hlavy kde jsou blokády více neřekl a odkázal mě k neurologovi..
Neurolog mě předepsal rivotril po kterém mě hlava bolí ještě více a nosní sprej quixx.. pry že mam strach coź vím že nemám snažím se bojovat jak to de a rád bych věděl co semnou vlastně je.. pokud něco víte čím to nebo máte jakoukoliv radu názor.. Budu vám moc vděčný...
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, tak jsk to popisujete se může jednat o zánět dutin a klasickou uzlinovou reakci, je docela možné, že na RTG C pateře se může jednat i blokádu krční pateře a tím ten pocit nejistoty při chůzi a výrazné bolesti hlavy, nenapsal jste jaká anibiotika jste užíval, tak nemohu doporučit. Myslím, že by jste měl od svého obvodního lékaře požadovat nejen CRP, ale komplexní rozbor krve a vyšetření na ORL .
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, když budou Vaše obtíže progredovat, domívám se, že by Vám měli doplnit CT mozku. Na to Vás nejspíš pošle neurolog. Eventuelně doplnit ORL vyšetření. Doplnit také kultivace z nosu a krku - pak nasadit ATB dle citlivosti. Stran kašle doporučuji mukolytika- léky na naředění hlenů, čímž se usnadní jejich vykašlávání, např. Erdomed 300 mg. 3x denně. Dostatek odpočinku, relaxovat. Dostatek tekutin - aspoň 2,5 litru denně. Nekouřit, jestli kouříte.
S pozdravem

Související zákroky