Bolestivá bulka na krku

Bolestivá bulka na krku

katka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
již 14 dní trápí mého muže bulka na straně krku, zřejmě uzlina,
několikrát za den se zvětší,ztvrdne a velmi bolí.Jedná se jen o jednu
stranu.K lékaři zatím jít nechce, přestože má obavy z vážnější nemoci,
nebo právě proto.Co to může být.Děkuji za odpověď.K.Dvořáková
Katka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den nejsem sice odbornik ale muj syn 2,7 roku ma to same co vi ale nebolihoto tet sme nato přišli tak jdeme k doktorovi co mužu poradit tak si tam taky zajděte hlavne at se uzdravite Katka
Slunicko  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se informovala ohledně zdr. stavu. Mám již 9 dní bouličku na jedné straně krku (zvětšená uzlina? ), nemám žádné zdravotní problémy, pouze mi byla naměřena sedimentace za 1 hod 15,při 2. hod – 45. Také se mi udělaly opary na rtu. Jiné problémy kromě občasné mírné odpolední únavy nemám. O co by se mohlo jednat? Děkuji za odpověď.
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, může jít o zánětlivé onemocnění uzlin, na to by odpovídala ta bolestivost, ale také, pokud máte opary se může jednat o uzlinovou reakci, z lokální terapie bych doporučila obklady na uzlinu a pokud by do 3 dnů nedošlo k zmírnění bolativosti a změnšení uzliny doporučuji vyhledat lékaře
Tomáš  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před 14 dny jsem bral antibiotika proti teplotě a bolení v krku. (kašel jsem neměl).. Teď jsem byl skoro 2 týdny zdráv ale v sobotu se mi zduřila uzlina na krku. Je tvrdá, bolí a cca 1,5cm velká. Kousek pod ní de druhý den objevila další a menší a dnes už mě bolí celá půlka krku a mám i bouli na spodní straně krku. Je v pořádku že mi obvodní dala znovu antibiotika, popřípadě mám vyhledat jiného lékaře ? Děkuji moc za odpověď.
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, určitě by se měla udělat základní krevní vyšetření, může se také jenat o lymfatickou odezvu při inf. mononukleose, také záleží jaká jste měl antibiotika před tím ajaká máte ted.
Ale může se také jednat o klasický zánět uzlin, a tam jsou antibiotika opravdu nutná
seimur  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den zjistil jsem že mam na krku nateklou uzlinu byl jsem u doktora a ten my hned první den nasadil silná antibiotika a druhy den jsem byl na odebrání krve zatím čekám na vísledky vašemu muži radím ať si zajde k lekáři může to být uzlina. Uzlina je vlastně filtr celeho těla váš muž může být nemocný lepší je mít jistotu Jan Semerák
Andrea  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Dobrý den, na pravé straně krku mám zvětšenou uzlinku max.1cm-pouze jednu,na oko to není vidět, jen na dotek,nevíte co by to mohlo být?děkuji za odpověd
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, pokud je uzlinka bolestivá, může se jednat o uzlinovou reakci na zánět v blízkém okolí/rýma, nosohltan i zub/Také záleží jak dlouho tu uzlinu pozorujete, jak se mění bolestivost a tvar, úplně nejjednodušší je ukázat se někde na ORL a případně provést krevní testy, co se týká samoléčby možné jsou obklady třeba z tvarohu, je to vysloveně babská rada, ale pomáhá

Reakce na MUDr. Marta Václavíková

Andrea  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
právě,že nebolí.včera se na mě díval doktor a mám zvětšené uzliny ve předu,ale tu uzlinku na straně už mám tak 2 měsíce
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Velmi pravděpodobně se jedná jen o uzlinovou reakci na infekt proběhlý v minulosti. To je zcela běžné a takto zvětšené uzlinky na krku má většina populace. Pokud by se uzlinka zvětšovala a nebo bolela, pak vyhledejte krčního lékaře. K detoxikaci mízních cest je osvědčený homeopatický přípravek Lymphomyosot 3 x 10 kapek denně - v lékárně. Zdravím, MUDr. Ladislav Fildán, Brno
Martina  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,prosím Vás moc o radu.Již 4měsíce běhám s bolestmi krku(né v krku jako např.při angíně)přesněji okolo ohryzku,a nyní mám několik uzlin cca 7mm na obouch stranách krku, co již dost bolí.Lékařka mě odeslala na ORL/výsledky včetně stěru jsou v pořádku/,dále na neurologii..s bolestmi krku,tam se pouze zjistilo,že mám pár menších výrústku na krční páteři,ale nic takového co by bolest prý mělo zpusobovat,pak mne tedy odeslala se štítnou žlázou a ta je prý také v pořádku,dělala se krev i sono,a vše v normě.Dělala mi též krev na boreliozu,která též vyšla dobře,a brala mi krev i na ruzné nemoci od koček,(jelikož mám 2kočky doma),které jsou též Ok.Přijdu si už jak hypochondr,ale krk mne stále bolí,uvnitř jak kdyby knedlík-nepravidelně,a zevnitř jak kdyby mne natýkal.Poslední týdny se mi začli dělat i uzlyny,pod čelistí ,pod uchem..a na druhé straně též uzliny dost bolestivé, blíže ke krční páteři.Také jsem si nechala vytrhnout na jedné straně zub 8,které mu toto vše také přikládala,ale stav se ani po 14dnech nemění. :-( Jsem už nešťastná a hlavně se bojím,zda to nemuže být něco vážnějšího.Je mi 33let a jsem s dcerou sama a tyto potíže mi dost znepříjemňují život.Prosím co mohu použít na vymizení uzlin a tím i bolesti na krku v krku??Veškeré výsledky mám cca 3měsíce staré,kdy stav,ale stále přetrvává a spíše se zhoršuje.Také mi začaly v posledním roce extermně padat vlasy,může toto vše souviset s potížemi ohledně krku a uzlin??Nakoupila jsem si vitamíny,Q10 aj..ale vlasy spíše rostou,než aby přestaly padat.Moc děkuji Martina
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, jak popisujete nejen na krku , ale v oblasti hlavy se objevují drobné uzlinky, pokud jsou SONO, výtěry, štítná žláza a odběry krve v pořádku pravděpodobně se nejedná o akutní zánětlivé onemocnění, ale bylo by dobré imunologické vyšetření k vyloučení EB virosy, která mimo únavy, může vyvolávat uzlinové reakce
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se s Vámi poradit. Mám v ústech oteklou dáseň vlevo dole od špičáku asi po první stoličku. Dáseň je tak nateklá, že skoro převyšuje zub. Hygienu mám velmi dobrou, budeme mi 23 let a jsem bez kazů. Stalo se mi to během jednoho dne. K tomu se mi ještě do rána zvětšila levá krční uzlina, která je na pohmat bolestivá. Měla bych raději navštívit lékaře (zubního či praktického) nebo počkat pár dní zda otok sám nepřejde? Děkuji
Lenka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, prodělala jsem nyní 2x angínu, v prvním týdnu jsem dostala atb Penben, zároveň jsem ještě chytla do angíny od dcery virozu, po dobrání atb se za 3 dny angína opět vrátila, dostala jsem další atb Klacid. Ke konci úžívání se mi udělala na krku boule, velmi bolestivá, opět teploty. mDnes jsem dostala 3. atb, opět Klacid, zánět mi byla naměřena hodnota 74, též vysoká sedimentace. Výtěr proveden nebyl, prý je angína již v pořádku. Prosím o radu, zda-li by nebyla ještě jiná možnost, než neustále za sebou tolik atb, děkuji. Případně ocením další rady.Děkuji,

Říhová
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, rozhodně doporučuji SONO uzliny a podrobné biochemické vyšetření, také se mi opravdu nezdá vhodné opakovaně dávat Klacid, je jasné, že po Penbene se stav nelepší, také s tím mám zkušenosti. Může se jednat o zánět uzlin, tomu by nasvedčovala i vysoká FW, CRP.Proto se domluvte s lékařem o výměně antibiotik, hezký den
Lenka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, prodělala jsem nyní 2x angínu, v prvním týdnu jsem dostala atb Penben, zároveň jsem ještě chytla do angíny od dcery virozu, po dobrání atb se za 3 dny angína opět vrátila, dostala jsem další atb Klacid. Ke konci úžívání se mi udělala na krku boule, velmi bolestivá, opět teploty. mDnes jsem dostala 3. atb, opět Klacid, zánět mi byla naměřena hodnota 74, též vysoká sedimentace. Výtěr proveden nebyl, prý je angína již v pořádku. Prosím o radu, zda-li by nebyla ještě jiná možnost, než neustále za sebou tolik atb, děkuji. Případně ocením další rady.Děkuji, Lenka
kacakuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, včera jsem si na hlavě v oblasti levé strany temene nahmatala tvrdou bouličku. Nejspíš mě k tomu přivedla bolest v tom místě. Ráno jsem se probudila s celou bolavou levou strany hlavy a zjistila, že se mi další tvrdá boulička (větší) vytvořila cca 2 cm za levým uchem. Chtěla bych Vás poprosit o radu, co by to mohlo případně být a jak to léčit. Předem moc děkuji, Katka
Šárkad  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,před dvěma dny jsem byla na pohotovosti.Nemohla jsem téměř polknout,bolela mě celá levá strana krku(i z venku na pohmat),ta bolest tlačila v uchu,při pokusu se vysmrkat to nešlo,jen někdy to tak nějak bolestivě luplo a vyjde krvavá žlutá hrudka(omlouván se za ten popis).Lékař zjistil akutní záněz nosohltanu s možností počínající angíny a podle zprávy nějaké retenční cysty..Nasadil mi Penbene,byl mi udělán výtěr z krku a dnes si mám zavolat pro výsledky.Výsledek výtěru ještě neznám,ale tlak v uchu mám stále,občas blestivé píchnutí,bolest na straně krku také,ačkoli je možná mírnější,ale teploty mám stále.Je možné,aby zlepšení se dostavovalo pozvolna,nebo je v tom ještě něco jiného?Děkuji.Šárka
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, jedná se pravděpodobně o uzlinovou reakci bud při nachlazení/rýma, bolesti v krku/ nebo takto uzliny mohou reagovat při stomatologických obtížích. Dost často jsou uzlinové reakce v této lokalitě součástí EB virosy, její aktivace.Doporučuji přírodní vitaminy, případně Wobenzym a dostatek tekutin, pokud by do tádne nedošlo k zlepšení určitě doporučuji laboratorní vyšetření
majdalen  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před 4 měsíci sem měla anginu potom se si našla na levé straně krku přimo na kliční kosti nebolestivou pohyblivou bulku.Jedná se o uzlinu nebo něco jinného. Děkuji za odpověď
Any  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, na konci dubna se mi objevily puchýře v krku (vzadu) a bolesti v krku, problémy s polykáním a mluvením. Byla jsem u doktorky, ta mi říkala že jsou afty. Doporučila mi pít hodně šalvěje a ták. Po 2 týdnech se nezlepšilo, naopak zhoršilo, začala jsem mít záchvatový kašel. Tak mi dala na snížení kašle Ambrobene, a jít na immunologii. Už jsem u ní byla na konci května a dala mi jen na afty mastičku Mundisal. Nyní ted je červen, a afty zatím pořád mám, ale jsou menší. Jenže jsem našla divnou bouli na krku (nachází se v podčelistním), bolí to při polykání, zívání, na dotyk, a cítím až v krku, kašel. Co to může být? Děkuji za odpověď.

Související zákroky