Nemizící uzliny po ATB

Nemizící uzliny po ATB

aery  |  návštěvník
Dobrý den,

prosím o jakoukoliv radu. Již asi 10 let (je mi 25), mám na každé straně krku nad klíční kostí malinko zvětšenou uzlinku (do 1 cm). Nemění se, nic. Na levé straně je volná, na pravé přirostlá, ani jedna nebolí. Před čtyřmi měsíci jsem brala antibiotika na zánět nosohrtanu a zhruba v té době se mi zvětšila uzlina vpravo pod uchem, má cca 1 cm, je přirostlá, tvrdá, nebolí. Doktor řekl, že je od infekce. V té době jsem léčila i gynekologický zánět. Po dobrání antibiotik ale nezmizela. Teď mě asi týden trápila nějaká viróza a pravděpodobně v souvislosti s tím mi na pravé straně zepředu otekl krk (nevím, zda může jí také o zvětšení uzlin, asi ano). Nebolí to, ale je to trošku citlivé, měkké, neohraničené, není to vidět na pohled, jenom na pohmat je prostě ta pravá strana trošku větší.Je pravda, že si na to pořád "šmatám", nemůžu si pomoct, a tím tomu asi nepomáhám.

Myslíte, že toto všechno je jenom po prodělaných infekcích, nebo mám vyhledat lékaře?
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Již 4týden mám zduřelé uzliny, 2 měsíce jsem velmi unavená a před 14 dny jsem dobrala antibiotika (byly na týden), i po této léčbě mě stále bolí v krku při polykání, jsem unavená a uzliny mám zduřelé.Děkuji za odpověď Nováková
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, tak jak to popisujete by se mohlo jednat o infekční mononukleosu, při té jsou jednak polykací obtíže, ale i zduřelé uzliny a výrazná únava, ještě se mohou objevit zažívací obtíže, proto doporučuji návštěvu u lékaře a nechat si provést krevní testy na inf. mononukleosu.

Související zákroky