Ultrazvuk krku a velikost uzliny

Ultrazvuk krku a velikost uzliny

Petr  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dnes jsem byla na ultrazvuku dolní čelisti jelikož mě pobolívá a mám jí trochu nateklou a vysledek byl takový čemu moc nerozumím,můžete mi prosím poradit co to znamená-Dorsokaudálně přilehlé uzliny 8krát 4mm,známky zánětlivých změn podčelistní žlázy vlevo,mírně širší uzliny a mírně zvětšené přilehlé uzliny,mírně hypoechoegnní podčelistní žláza,v oblasti hilu vývody mírně širší,předem vám moc děkuji za odpověd
MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, pravděpodobně se jedná o zánět podčelistní slinné žlázy a vzhledem k rozšířeným vývodům se může i jednat o lithiasu/písek či kaménky ve slinné žláze/
Petr  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dnes jsem byl na kontrole na orl,stímto závěrem,můžete mi prosím vysvětlit lékařskou zprávu?moc tomu nerozumím-Afebrilní,bze potíž,otok neg,palp.bol neg,uzliny nezv.těleso žlázy palp nezv,carunculla linguae klidná,bze otoku,duct Whartoni klidný,slina čirá,v přím množství,sono v normě jen minim doilatace vývodu gl submandoibull l.sin.bez zn sialolithiasy-Předem vám moc děkuji za odpověd a vysvětlení

Reakce na Petr

MUDr. Marta Václavíková  |  Basic member  |  Otorinolaryngologie  |  Praha
  • 32 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, jestli tomu rozumím správně byl jste na ORL vyšetření se slinou žlázou.Takže afebrilní, to je bez teploty, bez obtíží bez otoku, pohmatově nebolestivé, uzliny nejsou zvětšeny, slinná žláza a její vývod bez pohmatového zvětšení výtok ze slinné žlázy čirý.SONO vyšetření je v pořádku, jen mírné rozšíření vývodu podčelistní žlázy, to může být stav po zánětu nebo odchodu písku či kamínku, toho času bez známek lithiasy-písku, či kamínku
Jirka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,byl jsem na vyšetření u ORL s boulí na krku 7*7cm.Th: punkce-aspice cystické tekutiny cca27ml,ad citologiam,Z:cystis colli lateralis I.dx.v.s.Pan doktor mi napsal doporučení na ultrazvuk krku,tam mě ale objednali na biochemii.Vubec tomu nerozumim,muže mi to někdo trošku vysvětlit?Předem moc děkuji.
zdena31  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Po 14 dnech utrpeni mam nateklou mandli jist nemužu když se najim tak je větši, včera jsem byla na sonu a bylo mi zjišteno že mam v žlaze kameny, dnesrano jsem se probudila bolesti a vymačkla hnis a v puse sem chytla kaminek je to jako zrno ryže o malo větši, ale bolesti mam dal i když antibiotika mam a ibalgi ale nemužu polikat mam jit k doktorce znova že jsem si vyndala kamen nebo to počka do dalši kontroli, mam strach aby se mi neco neucpalo a nebylo zle dekuju
eda77  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dnes jsem byla na UZ krku.Ve zprávě lékaře je napsáno : Výcečetné uzliny podél kývaču, submandibulárně, retroaurikulárně a dorzlárně v podkoží. Vpravo několik uzlin i intraglandulárně v submandibulární žláze. Velikost uzlin vpravo do 10 mm, vlevo do 15 mm. Štítná žláza a ostatní slinné žlázy bez patologie. Prosim o vysvětlení o co se jedná. Děkuji za odpověď

Související zákroky