lehce zvýšená teplota

lehce zvýšená teplota

oldboy  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Již 3.týden mám neustále zvýšenou teplotu cca 37,5 - 38 ve večerních hodinách. Jaterní testy ALT 3,69, AST 1,99. Test na boreliozu negativní. Provozuji fyzicky náročné sporty cyklistika, kickbox, běh, posilovna. V době, kdy se mi začaly teploty zvyšovat jsem byl extrémně nevyspalý díky svému osmiměsíčnímu synkovi. Je možné že kombinace málo spánkua extrémní fyzické zatížení způsobilo tu teplotu? Drží se mi to již 3.týden, nic nedělám ale jsem velmi unavený. Teploty mám pouze večer. Na začátku tohotro stavu mi strašně bolely nohy a i teď cítím občas jakoby náznak křečí v lýtku.
Prosím poraďte jak z toho ven.
Díky předem
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, těžko radit takto na dálku, zdá se mi pravděpodobné zánětlivé postižení svalů- napovídají tomu vaše potíže -bolesti nohou, zvýšené hodnoty ALT,AST a anamnéza těžkého fyzického zatížení. Může se také jednat o nějakou infekci, hodnoty ALT,AST jsou zvýšeny také u postižení jater nebo může jít o jiný problém. Doporučuji podrobnější vyšetření, bylo by vhodné stanovit CK (svalový enzym) a zánětlivé parametry (FW,CRP, krevní obraz), případně provést elektromyografii a odběry na běžné infekce, ev. další vyšetření.
oldboy  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Díky za info, zkusím přesvědčit praktickou lékařku o nutnosti podrobnějšího vyšetření.
Hezký den,
Pavel Horálek