Myom-sledovat nebo odstranit?

Myom-sledovat nebo odstranit?

veronika  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den. Je mi 23 let a našli mi myom v děloze v horní části. Je asi 3-4 cm velký. doktor mí říkal že zatím se to může jen sledovat a pak jednat. přitom mi ale řekl, že je blízko vyječníku a že asi začíná tlačit na měchýř. Byl to důvod mé návštěvy, často jsem musela na malou a měla jsem strach z těhotenství. miminko bych ale chtěla.. Říkal, že v případě odstranění mi odebere malý kousek dělohy a tak 2-3 roky bych neměla otěhotnět at děloha nepraskne. Jsem z toho dost nešťastná, protože jsem byla na kontrole před půl rokem u něj a před 5ti měsíci v nemocnici a v děloze nic nebylo. Ňašli mi jen tzv. ložisko na játře. Můžete mi napsat svůj názor a co mám dělat? Pracuji teď mimo domov a k lékaři jdu až koncem měsíce, říkal ať se rozmyslím zda to chci sledovat, nebo odstranit. Děkuji B. Veronika
sarka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
  • 2 Likes
našli mi myom na deloze 15mm velky ted jsem se rozhodla po nechtenem otěhotneni podstoupit sterylizaci a je mi 41 let mam po dost těžke operaci pateře a lekaři mi nedoporučuji mit děrti tak ted bych rada vedela co stim myomen delat jak se odstranuje a nebo leci jestli je nebezpečny nechci ho tam ale nevim si rady žadne problemy nemam a lekař to zjistil až pri vyšetřeni na tu minyinterupci mam ho v zadni časti dělohy dekuji mopc za radu a pomoc
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, myomy postihují asi třetinu žen v produktivním věku. U části žen myomy nevyvolávají velké obtíže a stačí je jen sledovat v rámci pravidelných gynekologických prohlídek. Jindy způsobují potíže. Léčba je pouze operativní, ve vašem případě zřejmě zatím postačí sledování, pokud obtíže nemáte. S přechodem je určitá šance na zmenšení či vymizení myomu. Pro podrobnější nastudování doporučuji stránky XXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

kadlecova  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,,byla jsem na roční kontrole,bohužel krvácím asi půl roku šíleně ,mám to kolikrát až dvacet dnů a to dost bolestivě pod bříškem a silné krvácení,,,doktorka našla...poly a hyperm,myomatostní vel 7Okrát45 ,okolí bpn,,,tak to stojí psané na lístečku za deset dnů mám přijít na kontrolu ,dostala léky-Roxithromycin-ratiopharm,,,,mám docela z toho špatné spaní ,co mě čeká?Je mě 43 let ,,,Děkuji Kadlecova

Reakce na kadlecova

markéta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
nechápu,že po takových problémech s krvácením a velikosti myomu vám váš gynekolog nenavrhl ihned operaci ,,já mám podobné obtíže,,myom vel.3x3bpn,,ale bez krvácení a jiných problémů a bylo mi doporučeno odstranění celé dělohy a to je mi 33let:(
EVA  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. chtěla sem se zeptát jesli je možné mit dětí když ne mám dělohu a jesli by se dálo něco udělát ,mám jenom vaječníky a rada by sem chtěla mit dětí dase něco udělát ,nahradít dělohu ? jesli byto šlo udělát operativně, děkuji vám moc za pochopení
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

pokud vím tak u nás zatim jako nahrdaní matka tj že to někdo donese za Vás a nevím o tom že někdo děla transplantaci dělohy

S pozdravem,MUDr Ilič
radka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, byly mi nalezeny 2 myomy, cca 3-4 cm velké. Zatím se nezvětšují, ani nezmenšují. Je mi 43 let a žádné obtíže nemám (menstruace pravidelná, krvácení normální). Lékař říká, že operace zatím není nutná, ale doporučil mi zkusit zavedení nitroděložního tělíska, případně hormonální injekce. Jaký je váš názor? Děkuji. Radka
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,Radko
je důležita lokalizace myomu zda jsou tzv. subserozní,sebmukozní nebo intramurální, to nevím to neuvádite,ale pokud nemáte jié potíže tak snad by stačilo jenom sledovat každých 6 měsíců

S pozdravem ,MUDR Ilič
Denisa  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dodrý večer, nevím jestli se můj dotaz týká zrovna tohoto tématu, ale byla bych ráda kdybyste mi odpověděli. Mohla by žena, která má genetické dispozice k nádorovým onemocněním mít nádor na děloze a přitom mít břicho velké asi jako v 6-7 měsíci těhotenství? Byla bych moc ráda za odpověď. Děkuji Denisa
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Na tuto otázku nelze dobře odpovědět. 1.Jen určité malé procento žen, které má genetickou dispozici, ve skutečnosti nakonec onemocní. Tyto vlohy lze dnes např. vyšetřit. Otázkou je, zda žena z takového vyšetření profituje. 2. Nádory na děloze nemívají genetický podklad. 3. Pokud se Vám zvětšilo břicho je gyn. vyš. jistě nezbytné. J. Řičánek
lenka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chci vás poprosit o radu.Mám 36 let a mám myom na děloze velký 44 milimetrů.Chtěla bych ještě otěhotnět,existuje neco čím se dá myom zastavit aby nerostl,nebo nějaká léčba kromě odstranění celé dělohy?Lékařka mi řekla otěhotněte co nejdříve a pak vám dělohu odstraníme.Potřebovala bych nějakou radu léky,bylinky nebo jsem slyšela o embolizaci myomu,prostě něco co by mi pomohlo otěhotnět,nebo zastavit růst myomu.Moc děkuji za radu.
markéta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Leni má podobný problém,zajímalo by mně jak jste to vyřešila,je to už něco přes rok,od vašeho komentáře,ráda bych věděla,jak to dopadlo..je mi 33 let a mám myom 3x3 v děloze,lékař mi chce odstranit celou dělohu,nerozumím proč,obtíže mám jen bolesti zad..děkuji,pokud se mi ozvete..
evca  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, mam miom na děloze 4,2cm a přední stěně a ještě pak jeden na yadní stěně, je mi doporučena operace, chtěla bych se optat jaké jsou rizika pokud bych operaci nepodstoupila, je mi 46 let, miomy i děloha mi roste, chodím každé tři měsice na kontroly děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

jestli že roste tak je třeba odstranit a definitivně potvrdit diagnózu že se jedná o myomu,

S pozdravem,

MUDr Ilíč
irena  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,chci se zeptat,jak moc ohrožuje malý lyom v děloze možnost otěhotnění? děkuji
lidka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Asi dva měsice mám bolesti v kříži,přecházejicí do pánve.Během dvou měsíců jsem se 3krát léčila s infekcí moč.cest.Po vyšetřěních mi byl diagnostikován myom tlačící na moč.měchýř.Je možné ,že způsobuje tyto problémy.Děkuji
markéta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den Lidko,ano je to zřejmé,mám tentýž problém a podobné potíže..podle mně je to tak.Markéta
petr1961
petr1961  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Operace myomu,
dnes jsem se dozvěděl, že má milovaná manželka má jít na operaci myomu, během roku se jí zvětšil velice.
Jak mohu pomoct, klinika, nemocnice - prostě ji chcu dát co nejlepší -poraďte - moc ji mám rád.
Vlada  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Určitě bych se pokusil myom vyléčit, třeba https://www.youtube.com/watch?v=QGaBKq0Uuf0 dost info je na https://www.facebook.com/groups/1625978237906871
Doktor ve Vašem okolí