Zvětšená sliznice dělohy

Zvětšená sliznice dělohy

Ajulinka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den vubec nevim jestli jsem ve spravne sekci ale chtela bych se zeptat,moje maminka byla na vysetreni na gynekologii a doktor ji upozornil ze ma zvetsenou sliznici a ze pujde o tyden pozdeji na jakousi ,,operaci po narkozu.Jsme moc znepokojeni co to znamena co ji vlatne je a jake to ma nasledky nebo cim by to asi mohlo byt.Bylaa bych moc rada kdyby na to aspon nekdo odpovedel a trochu mi objasnil situaci at vime na cem jsme!dekuji za odpoved Anna
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, jedná se o poměrně častý nález zbytnělé sliznice uvnitř dělohy u žen kolem přechodu či po něm. U vaší maminky bude provedena zřejmě kyretáž nebo jiný výkon s odebráním vzorků k histologickému vyšetření. Pokud nebudou přítomny bunečné atypie, ženy jsou většinou pouze sledovány, v případě atypií se provádí odnětí dělohy. Důvodem je možný pozdější vývoj karcinomu dělohy.
Deniska  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dnes jsem byla u doktora,menstruaci jsem měla naposledy 7.8.,tak jsem chtěla vědět jestli nejsem těhotná,doktor mě vyšetřil a jediné co mi řekl bylo to,že mám zvětšenou sliznici a chtěl mi píchnout vyvolávačku na měsíčky.To jsem si píchnout raději nenechala.Cítím se dobře,ale pobolívají mě bradavky,mám zvýšenou chuť k jídlu a častěji chodím na WC.Dělala jsem si test,ale ten mi ukázal pouze jednu čárku.Jsem v nejistotě,protože doktor mi nic neřekl a test těhotenství nepotvrdil,nevím co mám dělat,nevím jestli jsem těhotná nebo jestli je to jen nějaká porucha...?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

vysoká sliznice je před menstruaci ,když je test negativní tak s inj. Agolutinu se vyvolá menstruace a přídané těhotenství nelze poškodit touto injekci dle posaného pravděpodobně těhotná nejste,

S pozdravem,

MUDr Ilič
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
lékař mi zděli, že mám zvětšenou sliznici dělohy a nasadil léky provera. Po užívání prvního cyklu jsem začala velmi silně krvácet mám opět navštivit lekaře? Popřípadě co mě v tomto případě čeká?
Ana
Doktor ve Vašem okolí