Hraniční hodnoty HCG a PAPP

Hraniční hodnoty HCG a PAPP

andy  |  návštěvník  |  Lombardie
Dobrý den, včera jsem byla na NT a UZ, a výsledek mi vyšel negativní, s tím, že mám na svůj věk (26 let) hraniční hodnotu HCG a PAPP.Mohla byste mi prosím poradit, čeho se mám obávat? Lékařka mi pouze doporučila, abych za ní přišla s výsledkem testu z 16. týdne, že oba testy potom porovná. Děkuji za odpověď, Andrea
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
pojem hraniční je velmi obecný, může být totiž jak na horní, tak na dolní hranici normálních hodnot- a to samozřejmě určuje, jak se tento nález má dálse sledovat a s jakými je případně spojen riziky. CO se týče Downova syndromu, důležitý je ale hlavně celkový výsledek testu (výše rizika Downova syndromu, vyjádřené jako 1: xxx).
Krevní test v 16. týdnu (triple test) je již zastaralou metodou screeningu Downova syndromu, má mnohem horší efektivitu než test, co jste měla provedený. Prvotrimestrální screening s hraničními hodntoami krve je lepší zpřesnit detailním genetickým ultrazvukem.
K více přesnému vysvětlení výsledků a posouzení rizik ve VAšem těhotenství bych Vás (resp. plod) již musela vyšetřit ultrazvukem a vidět výsledky předchozích testů
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr
Profema- centrum fetální medicíny s.r.o.
viky82  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

dnes mi volalli z genetiky, že se mám dostavit na odběr plodové vody. Výsledky v prvním trimestru mi vyšli v naprostém pořádku,ale při odběru krve v 15tt těhotenství ve druhém trimestru zjistili sníženou hladinu 1:225. Vůbec nevím co to znamená jen doufám, že bude vše v pořádku. Jaké je riziko chromozonálních vad? děkuji za rychlou odpověď. je mi 30let a zatím jsem žádné problémy neměla. Na odběr plodové vody jdu tento týden,ale jsem nervózní a mám strach.
jita  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,paní doktorko,chtěla jsem se zeptat.denska jsem byla na ultrazvuku a screeningu a 1.trimestru.uz dopadl dobře,ale odpoledne mi volali výsledky a prý mám něco hraničního.můžete mi,prosím říct Váš názor.jestli se mám něčeho obávat.děkuji moje výsledky
crl 62mm,12+6
nt 1,2mm 0,75 MoM
papp-a 3,53mlU/ 0,79 MoM
fbhcg 103,2 ng/ml 2,85 MoM
Riziko M. Down odpovídající věku matky 1/210
budu moc ráda za Vaši odpověd,děkuji
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
ve Vašem výčtu výsledků chybí riziko Dowona syndromu vypočítané screeningem, uvádíte pouse populační riziko stejné u všech maminek Vašeho věku s plodem ve 13. týdnu těhotenství.Máte zvýšenou hodnotu HCG ve VAší krvi,ostatní výsledky jsou dobré- záleží na celkovém výsledku provedeného screeningu, který neuvádíte. Dle výše rizika Downova syndromu z celkového testu je nutno zhodnotit potřebu invazivního výkonu s vyšetřením chromozómů miminka.Bez celkového výsledku, který od Vás uvedený není, není možné posoudit rizika a další management.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr,
Profema-centrum fetální medicíny s.r.o.
Renča  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den ,chtěla jsem se zeptat jak to semnou vypada . Toto těhotenství je moje 3 a i když neplanované ale jsme radi.Moje testzy z 13plus1.CRL 66mm.NT 1,3mm 0,79 MoM.
PAPP-A 1,06mLU-M 0,29MoM.
FBhCG 24,59ng-ml 1,16MoM.
Morfologické anomalie nenalezeny.Riziko M. Down odpovídající věku matky 1-262.
Zavěr screeningu- screeningnegativní. Ale mam jít na tripl test pro srovnaní, že mam papp -a sníženy. u rada za vaší odpověd. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

mammisek 11.10.2018
Nevím

Dobrý den včera jsem byla na 1.sreeningu.Ultrazvuk dopadl na výbornou vše v pořádku,ale krevní testy pozitivní Papp 2.31-0,56Mom,FBHCG 57,17-1,82 Mom.Mam z toho strach

Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Související videa

Doktor ve Vašem okolí