Stimulace vaječníků

Stimulace vaječníků

Monika  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,měla bych otázku,podstoupila jsem stimulace vaječníků,Synarel+Menopur(dlouhý protokol),hladinu hormonů jsem měla zcela v normě a přesto nebyla žádná reakce vaječníků.Je možné,že další stimulace zabere?děkuji za odpověď Monika.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Nepodléhejte panice, podobný neúspěch není až tak vzácný. Určitě doporučuji zkusit stimulaci znovu a zvolit jiný typ protokolu. Pokud nebylo u Vás provedeno genetické vyšetření, doporučoval bych toto doplnit.
MUDr. Jan Šulc
Centrum reprodukční medicíny GEST
Monika  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Děkuji za odpověď.Chtěla jsem se zeptat,zda by mohlo pomoci i užívání nějakých vitamínů?např.vit.E,četla jsem,že jde o "vitamín plodnosti"nebo nějaké jiné vitamíny?děkuji Monika.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Zásadní efekt vitaminy nemají. Nemohou ublížit, ale ve Vaší situaci nepomohou.
MUDr. Jan Šulc
Monika  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den pane doktore,chtěla bych se zeptat jestli je možné,že zabere další stimulace-stejný protokol s maximálníma dávkama hormonů,i když při té první stimulaci nebyla žádná odezva vaječníků?Mé poslední výsledky hormonů,FSH-5,5,LH-2,7,Estradiol-81,Progesteron-1,6,TSH-2,13
jsou při těchto výsledcích mé vaječníky funkční?děkuji za odpověď.Monika.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Vámi uváděné výsledky jsou zcela v normě.
Šance na úspěch tedy existuje.
Monika  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den pane doktore,moc děkuji za Vaše odpovědi,jsem pak mnohem klidnější.Mám otázku co znamená obrácený poměr LH a FSH?a zda i v takovém případě lze nastimulovat vaječníky?Používají se na to speciální léky?Děkuji Monika.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Běžně je při vyšetření bazálního hormonálního profilu hladina LH nižší než FSH. Opačný poměr znamená vyšší LH než FSH. Vaječníky lze i tak stimulovat. Užívá se obvykle jen hormon FSH.
MUDr. Jan Šulc
Monika  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,děkuji za odpověď.Mám ještě jednu otázku,je možné,že po předchozí neúspěšné stimulaci vaječníků,může dojít k tomu,že hladiny hormonů se nezvyšují?nebo mohou nastat nějaké změny v hormonálním profilu,nebo např.opožděná,nebo žádná ovulace?A jaké hladiny hormonů svědčí pro anovulační cyklus?dělala jsem si ovulační test a vyšel negativní.Děkuji Monika.
Monika  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
A ještě pokud mám nález z laparoskopie v 16letech,te´d mi je 30let,že vaječníky jsou gyrifikované,je to známkou proběhlých ovulací?mohlo se to postupem času změnit?a cyklus se stát anovulační?HA jsem nikdy neužívala.Omlouvám se za velké množství dotazů.Děkuji Monika.
martik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 13 odpovědí
dobry den v rijnu 2011 jsem podstoupila stimulaci vajecniku Puregonem,bohuzel bez reakce na lecbu (protokol s antagonistou),pote jsem podstoupila laparoskopicke vysetreni s biopsii ovaria,z 3mm tkane zjisteny 2primarni a 2 primordialni folikuly,druhy vajecnik zasazen drobnou endometriozou.Nyni jsem 5DC a stimuluji opet Puregonem 350j. na den (v rijnu to bylo 200j.) jenze po dnesni utz. kontrole opet zadny folikul,pouze trocha volne tekutiny.Muzou se folikuly jeste objevit? Mam pokracovat dal a v patek dalsi kontrola,pokud budu bez reakce opet mi doktor stimulaci stopne.Vsechna vysetreni jako imunologii,genetiku,hormonalni profil i hematologii mam v poradku.Je nejaka sance ze budu reagovat na tuto stimulaci,kdyz zatim neni nic videt nebo je jeste nejaky jiny pripravek na ktery bych mohla reagovat.A jak velke by meli byt ted ty folikuly,doktor mi povidalze asi 6mm.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
K sledování reakce ovarií doporučujeme na začátku stimulace odběr krve a hodnocení FSH LH E2. a teprve následně v kombinaci s UTZ. Další informaci může poskytnout vyšetření AMH hormonu a horm profil v přirozeném cyklu kolem 3-5 dne cyklu.
dr texl
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Nemám k dispozici dosti údajů - především neznám Váš věk, nejsou mi známy ani výsledky hormonálních testů, především FSH, AMH. Takže mohu radit jen čistě teoreticky.
Určitě ve stimulaci pokračujte až do kontroly, k odezvě vaječníků ještě může dojít.
Jako alternativa při neúspěchu pro případnou další stimulaci je změna GTH - osobně mám dobré zkušenosti se směsnými (FSH+LH) přípravky - Merional, Menopur v krátkém protokolu s agonisty, nikoli s antagonisty (event. viz. XXXXXXXXXXX ... IVF .. stimulační protokoly, léky).
Jak ale uvádím výše,chybí mi základní údaje. Vše musí posoudit Váš lékař.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

martik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 13 odpovědí
dobry den pane doktore,tak po patecni kontrole opet zadna reakce,pokus byl stopnuty.Mne je 27 let a pri poslednim hormonalnim profilu byly tyto vysledky:FSH-6,5 LH-7 E2-121 PRL-228 TESTO-0,62 o AMH mi doktor nic nerikal tudiz mi ho asi ani nedelal,jinak ja uz jsem byla 4xtehotna prirozenou cestou akorat to vzdy skoncilo potratem,pritel ma ve spermiu zhorsenou morfologii-6%,proto jsme se rozhodli pro IVF.Nyni mi doktor doporucil cyklus v nativu s Clostilbegytem (od 3-7DC,3x1 tabletka denne),zbyvaji mi uz jen 2 pokusy na pojistovnu a to by jsme pry vyuzili na darovana vajicka,pokud by to s Clostilbegytem neslo.

Reakce na martik

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Před další stimulací a rozhodnutím o dárcovství oocytů zvažte možnost laparoskopické kontroly ovarií a bejich biopsii s hystoil. vyš.
DR Texl sanatorium Helios Brno

Reakce na Sanatorium Helios

martik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 13 odpovědí
dobry den na laparoskopii jsem byla v prosinci s vysledkem:L ovarium 27x20mm,P ovarium 20x22mm,tuby a ovaria dlouhe kranialne protahle,ovaria tenke,pruhovite,bez vyraznych znamek ovulacni cinnosti,pod tunica alboginea ale viditelne folikuly,leve ovarium se znamkami jizveni pri drobne endometrioze,z praveho ovaria odebrana biopsie,s prihlednutim k zachovani max.tkane ovaria od dalsi biopsie ustoupeno-vysledek,v 3mm vzorku tkane 2 primarni a 2 primordialni folikuly,myslite ze s timto vysledkem je jeste nejaka sance na vlastni vajicka?

Reakce na martik

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
při tomto nálezu bvám doporučuji přímo dárcxovství vajíček
dr texl

Reakce na Sanatorium Helios

martik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 13 odpovědí
takze si myslite ze ani nemame zkouset lecbu Clostilbegytem? a to je to tak spatne s tou moji zasobou vajicek,sice nemam vysetreni AMH ale da se ridit temi vysledky s biopsie.

Reakce na martik

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
předvším , AMH a podle hodnoty postupit dál .
s pozdravem .
Dr Samer Assad .

Reakce na martik

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
k rozhodnutí o dalším postupu doporučuji jednoznačně vyšetřit AMH. Pokud bude tento hormon nízký, bylo by dobré v rámci IVF zvážit užití darovaných vajíček. Pro opakované potrácení a špatnou morfologii spermií by byla vhodná preimplantační genetická diagnostika embryí pro výběr geneticky zdravých embryí pro přenos do dělohy. To ovšem předpokládá zisk dostatečného množství kvalitních vajíček a tím i embryí, aby toto vyšteření mělo vůbec smysl. Pokud dosud nebyly vyšetřeny, pak doporučuji provedení genetických testů - karyotyp Váš i partnera, vyšetření cystické fibrózy Vás obou dvou, Vaše hematologické a imunologické vyšetření, což může všechno přispět k odhalení příčiny opakovaných potratů. Obávám se, že provedení prostého IVF cyklu, ať už s gonadotropiny nebo nativního IVF, samo o sobě nezabrání další těhotenské ztrátě.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Reakce na REPROMEDA, s.r.o., Centrum reprodukční medicíny a preimplantačního genetického testování

martik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 13 odpovědí
dobry den,geneticke vysetreni vc. karyotypu mame oba v poradku,taktez imunologii,hemetologii a cystickou fibrozu anikde se neprislo na duvod toho potraceni,vzhledem k tomu ze mam za sebou jiz 2 neuspesne stimulace Puregonem,nedoslo ani k odsati vajicek,tim padem nevime jakou maji kvalitu,doufame ze pres Clostilbegyt zareaguju a k odberu dojde,jinak jsme rozhodnuti pro darovane vajicko

Reakce na martik

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
uvás nehraje způsob stimuláce předvšim chce vyšetřeni AMH , a pak postupit stimuláce a dopročju IVF+PGD metoda A před tím HSK vyšetřeni a hormonalni profil + štitnou žlázou .
s pozdravem .
Dr Samer Assad .

Reakce na martik

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

pokud jsou výsledky takové, jak popisujete,stimulační léčba hormony , natož Clostilbegytem je zcela nesmyslná.V tomto případě bude zisk vajíček minimální, ne-li nulový.Doporučuji dárcovství vajíček s hormonální přípravou sliznice dutiny děložní.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na martik

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
pokud žádné z provedných vyšetření nenašlo důvod potrácení a produkce Vašich vlastních vajíček po stimulaci vaječníků je nízká na to, aby bylo získáno dostatek kvalitních embryí pro provedení preimplantační genetické diagnostiky, kloním se k názoru provést IVF s darovanými vajíčky.
Přeji Vám hodně štěstí.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den

pokud mate všechny , testi v poržadku a by chtělo long protokol s kombinovani FSH
NEŽ PUREGON .
Držim vám pálce ...
Dr Samer Assad .

Reakce na Dr Samer Asad

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
pokud pac. téměř nereaguje na stimulace, tak proč dlouhý protokol???
to je blábol .
dr texl

Reakce na Sanatorium Helios

martik  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 13 odpovědí
pane doktore chtela bych se zeptat,pokud bych si nechala vysetrit AMH hormon pri jake hodnote bych mela uvazovat o darovanem vajicku,chceme zkusit vsechny moznosti nez by jsme pristoupili na darovane vajicko

Reakce na martik

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
U AMH není přesně stanovená hodnota kdy již neexistuje možnost zisku vajíčka, ale čím je tato hodnota menší, tím je tato pravděpodobnost zisko oocytu také menší. Nechejte si nejdříve provést toto vyšetření a pak můžeme o výsledku debatovat.
dr texl

Reakce na martik

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

o darovaném vajíčku lze uvažovat, pokud jsou hodnoty FSH nad 12 IU alespon 2 x po sobě a AMH pod 1.Ale různé laboratoře mají různé referenční meze.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na martik

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
O darovaných oocytech bych uvažoval při hodnotách AMH výrazně pod 1 ng/ml a FSH nad 20 iu/l. Pak je šance na úspěch s vlastními vajíčky opravdu velmi velmi malá.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na martik

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
Vyčerpání folikulů v ovariu odpovídá sníženým hladinám AMH.
s pozdravem
Dr Samer Assad.
kate  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den ráda bych se zeptala, zda je možné dosáhnout získání vajíček při hodnotě AMH 0,49. Prodělala jsem 2x úspěšné IVF. První ukončené spontálním porodem-dcera v roce 2007. A druhé ukončené v 19.týdnu těhotenství pro úmrtí plodu v roce 2010. V říjnu 2011 jsem podstoupila stimulaci- Synarel+Gonal, bohužel bez růstu folikul ukončenou 10den cyklu. V únoru 2012 jsem absolvovala znovu stimulaci s nálezem 4folikul. Po odběru folikul bylo zjištěno, že neobsahují ani jedno vajíčko. Je mi 33 let a ráda bych měla ještě jedno dítě, ale nevím zda by to bylo možné bez dárcovství vajíček? Manžel prodělal v 16ti letech příušnice a je z 90% neplodný. Mám sníženou funkci štítné žlázy. Chtěla bych znát Vaše názory. Velice děkuji a přeji příjemný den Kate
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Neuvádíte referenční meze laboratoře, ve které bylo stanovení AMH provedeno. Uvedená hodnota je ale jistě podnormální. Je třeba si ale uvědomit, že vyšetřenní AMH je jen určitým odhadem "ovariální rezervy". Zisk kvalitního vajíčka tedy vidím jako reálný, byť výrazně méně pravděpodobný než při norální hodnotě AMH.
Program darovaných vajíček by jistě dával větší šanci na úspěch, ale nebylo by to po genetické stránce Vaše dítě. To je zásadní rozdíl, který musíte Vy porovnat se sníženou šancí - viz výše. Rozhodnutí to jistě není lehké.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

kate  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den velice děkuji. Test mi dělali v ISCARE. Můj gynekolog mi ještě nedodal hormonální hladiny. Jelikož jsem již vyčerpala všechny hrazené pokusy IVF od pojišťovny, ráda bych znala názor více odborníků než jen svého gynekologa a možné šance. Nabídl mi možnost cyklu bez stimulace, jen s tak 2 dávky Cetrotidu. A pak absolvovat IVM cyklus. Myslíte, že je možnost úspěchu? Velice děkuji za odpověď a přeji příjemný den Kate

Reakce na kate

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
v roce 2010 jste otěhotněla, až neskončilo úspěchem a v dalším roce již ovaria nereagovala dobře?Toť se mi zdá jako velice rychlé vyčerpání ovariální rezervy.Zkuste si znovu nechat vyšetřit AMH a FSH.Myslím si, že při vhodně zvoleném stimulačním schématu lze dosáhnou adekvátního počtu vajíček.IVM cyklus je někdy užíván, leč s ne moc dobrými výsledky/bez hormonální stimulace, zisk. jednoho vajíčka apod./.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

kate  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den velice děkuji za odpověď. V roce 2010 jsem při OPU měla 8folikulů z toho 5 oocytů po prodloužené kultivaci ET 2 embryí. A po odtoku VP v 19.týdnu grav. AB missed. Test na AMH mi dělali před 3 týdny v Iscare. Myslíte, že si mám nechat udělat test ještě jednou? Jakou byste mi doporučil stimulaci? Mám prokázanou endiometriózu, myomy, sníženou funkci štítné žlázy. Předgenetické vyšetření bez patologických mutací. Velice děkuji a přejipříjemný den Kate

Reakce na kate

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

ještě jednou nechat zkontrolovat AMH a FSH , v odstupu jednoho až dvou měsíců.Dle těchto výsledků bych pak nasadil stimulační schéma- pravděpodobně ultrakrátké.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na kate

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Opakování testu na AMH považuji za relativně zbytečné, tedy vyloučíme-li laboratorní chybu, která naštěstí není častá. Výsledek bude velmi pravděpodobně podobný a rozhodování výrazněji neusnadní.
Cyklus bez stimulace bych spíše nedoporučoval.
Osobně mám u podobných nálezů poměrně dobré zkušenosti s krátkým protokolem s agonisty (event. podrobněji o protokolech na XXXXXXXXXXX ... IVF ... Stimulační protokoly). Jako gonadotropin bych zvolil Merional v dávkách 4 ...3...3...3...3 amp/den a dále dle odezvy. Výhodou je i příznivá cena.
Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí