Vysoké FSH i LH

Vysoké FSH i LH

bbpp  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám opakovaně hodnoty FSH 12,LH 50,věk 34.Podstoupila jsem úspěšně IVF,které bohužel skončilo mimoděložně.3 menstr.cykly vždy 11.den kontrolní UZ na kterém je vždy vidět dozrálý folikul i přiměřená výška sliznice.IVF se povedlo v nativní cyklu po Clostilbegytu.Byly 4 folikuly,z toho 3 embya,po 3.dnu se řádně vyvíjelo 1.Je možné,že s těmito hodnotami FSH folikuly normálně dozrávají a mají tyto hormony vliv na kvalitu vajíček?Děkuji
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Hormonální testy přináší jen určitou informaci o stavu vaječníků, která má do jisté míry omezenou výpovědní hodnotu. Vyšší hodnota FSH neznamená, že není možné, aby dozrálo kvalitní vajíčko. Vypovídá pouze o tom, že šance na to je u ženy s tímto výsledkem o něco nižší než u ženy s normální hodnotou FSH. Samozřejmě záleží na konkrétní hodnotě. Při 40 iu/l je šance velmi malá, při 12 iu/l poměrně dobrá, protože jde jen o hraniční hodnotu.
Předpokládám, že diskutujeme o tzv. bazálním profilu, tedy o výsledcích z odběru mezi 2. a 5. dnem cyklu.
MUDr. Jan Šulc
bbpp  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji,ano je to vždy po odběru 3.den cyklu.Mám nyní ortoped.problém,čeká mě operace a rekonvalescence min 4 měsíce.Můj gyn.lékař mě lehce straší,že za půl roku může FSH vyletět na 15 a už pro mě nebude moci nic udělat,ať s dalším IVF neotálím,ortoped zase není nadšen vyhlídkou těhotenské zátěže na vadný kloub.Ale pokud by riziko neplodnosti bylo tak akutní raději risknu omezenou pohyblivost.

Reakce na bbpp

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

FSH kolem 12 IU není žádná hrůza, spíše je zajímavé Vaše LH 50 IU.Nemusíte se bát, FSH nevyskočí ze dne na den/s vyjímkou zásahu na vaječnících - operace, ozáření/.Při FSH 12 IU je možno získat kvalitní vajíčka, ale bylo by vhodnější provést stimulovaný cyklus / při Clostilbegytu dochází častěji k potratům/.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
tweety  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 33let, mám autoimunitni thyreoditidu a nepravidelnou mestruaci. Minulý rok od unora vyszená HA, v červenci jsem otěhotněla, ale v 9týdnu jsem byla poslána na interupci, plod se nevyvýjel. Pote menstruace za 6týdnů, pak za 20 dní a pak za 47dni, měla jsem návaly horka. U lákaře mi vyšly hodnoty FSH 54 a LH26¨(3.den menstruace). U gynekologa mám napsané ovaria oboustran. menší bez folikulů. rada lékaře zní, že FSH může kolísat a proto jak přijde 1.menstr. mám si vzít jeden měsíc HA pak když dostanu menstruaci tak si udělat ovulační test a uvidíme jestli je ještě šance. Co si o tom myslíte, opravdu můžou být tyto hodnoty kolísavé? Děkuji
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

doporučil bych Vám zopakovat odběry ve 3.dni cyklu.FSH sice může kolísat, ale takto moc ne. Vaše hodnoty FSH i LH ukazují na tzv. klimakterický syndrom, v lepším případě na skryté ovariální selhávání.Při těchto hodnotách je velice obtížné najít kvalitní vajíčko.Doporučuji navštívit některé specializované centrum.Jedná se o dosti vážnou věc.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Hodnoty FSH mohou kolísat, obzvláště, pokud nebyl odběr proveden mezi 2. a 5. dnem cyklu. Nicméně zjištěná hodnota je závažnou informací. Může jít o tzv. předčasné ovariální selhání. Doporučil bych odběr krve na stanovení AMH. Tento test je z hlediska prognózy otěhotnění minimálně srovnatelný s FSH. Podstatné je, že hladiny AMH lze zjišťovat kterýkoli den cyklu (blíže event. viz XXXXXXXXXXX ... Aktuality).
MUDr. Jan Šulc
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
u vás , spiš to chce kontrola HP OD 2 DO 4 DEN MENESESŮ. Jinak nevidim žadny problém na hodnoty FSH .
DRŽIM VAM PÁLCE.
Dr Samer ASSAD.

Reakce na Dr Samer Asad

jaaaaa  |  návštěvník  |  Oslo
  • 4 odpovědí
Dobry den ,

rada by som sa spytala , mam hodnotu FSH 20 :( ,je vobec este nejaka sanca, aby som skusila stimulaciu alebo rovno darcovske vajicka ? Rovnako tak mam aj znizene AMH - pod 1. Mam 30 rokov a liecim sa aj na stitnu zlazu .Moja lekarka mi nasadila teraz antikoncepciu Karhla , ze by to mohlo trosku vajecniky rozhybat ˇ(plus som uzivala wobenzym a melatonin ).Chcem sa spytat na Vas odoborny nazor, pri danych hodnotach,kt. sa teda nezlepsuju , ci je nejaka realna sanca nieco nastimulovat ,alebo nemam zbytocne trapit telo , aj ducha a dat sa hned na IVF s darc.vajickami ? Je tam potom vacsia istota otehotnenia ako s vlastnymi ? Kedze zijem v zahranici , da sa mi dostat na kliniku tak raz za rok .. Da sa priplatit , pokial potrebujem darkynu cim skor,alebo to nema nejaky vply a proste treba cakat v poradovniku . Dakujem

Reakce na jaaaaa

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
kontrola hormonalni profil za 3 měsice po HAK , 2:kontrola jaterni testi , 3: štitna žlaza 4:
a gynekologicky vyšetřeni + laparaskopie driling
v vaši laboratorni hodnoty neni možna stimulovat .
držim vám pálce .
Dr Samer Asad.

Reakce na Dr Samer Asad

jaaaaa  |  návštěvník  |  Oslo
  • 4 odpovědí
Dakujem,p.dr.,takze Vas nazor je , ze pri FSH 20,nie je mozne stimulovat:(

Reakce na jaaaaa

vla77  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám podobný problém. Věk 33 let, 4.den cyklu FSH 22,3, prolaktin v normě, LH 7,6. Štítná žláza je horm. v pořádku. Znamená to pro mě, že dítě už mít nikdy nebudu kvůli předčasnému ovariálnímu selhání???
Předem děkuji za odpověď...

Reakce na vla77

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
je opravdu možné, že při Vámi uvedené hodnotě FSH půjde o předčasné ovariální selhání. Doporučuji Vám stav ověřit pomocí vyšetření antimülleriánského hormonu (AMH), jedná se o vysoce specifický marker tzv. ovariální rezervy, na základě kterého lze určit, zda se ve Vašich vaječnících nacházejí dosud nezralá vajíčka.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí