Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kdy nasadit Utrogestan? - Vyšetření ovulace - Diskuze

Kdy nasadit Utrogestan?

Kdy nasadit Utrogestan?

Týna  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 Like
Dobrý den, s manželem se snažíme o druhé miminko.Mám dvouletého syna.Kterého sem porodila císařem. O mimi se snažíme už rok a nic.Včera mě dr. Predepsala utrogestan,protože nedochazela ovulace,ale říkala nasadit 17 den cyklu a brát do 26 dne cyklu 1-0-1.Ale četla sem že se má začít brát když začíná ovulace,ale když se u mě žádné nedostává jak to provést?
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
pokud nedochází k ovulaci, je Utrogestan jen doplněním hormonu progesteronu pro to, aby přišla včas menstruace. Potom je možno ho nasadit 17. den cyklu. V případě, že k ovulaci dochází a je třeba doplnit progesteron, protiže jeho vlastní produkce je nízká, pak je třeba ho podat až po proběhlé ovulaci, jeho předčasné podání může ovulaci naopak zabránit. K vyvolání ovulace není Utrogestan indikován, k tomu je třeba volit jiný lék a podat jej na začátku menstruačního cyklu.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Maruska  |  návštěvník  |  Praha
  • 45 odpovědí
  • 53 Likes
Týno, to je fakt nějaký divný. Jestli nemáš ovulaci (taky jsem neměla) tak tě naopak musí v první půlce cyklu nastimulovat - aby se vajíčka udělala a ovulace byla - možná i píchnout injekci, aby folikuly praskly a mohla jsi otěhotnět a až pak se nasazuje utrogestan, abys měla hezkou sliznici a vajíčko se mohlo v děloze hezky usalašit...pokud Ti nejde otěhotnět řeš to na klinice. Já řešila u gynkologa dva roky a pomohli mi až na klinice...
Doktor ve Vašem okolí