Krvácení do sklivce

Krvácení do sklivce

jack09  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,
me babicce(85) diagnostikovala ocni lekarka krvaceni do sklivce a predepsala uzivani leku "agapurin". Chci se zeptat zda to neni lehce kontraproduktivni kdyz je to lek na zlepseni prutoku krve? A jsou nejake jine metody lecby nez operace, ktera jiz v tomto veku nepripada v uvahu? A posledni dotaz, zda muze nadale pouzivat kapky do oci "OcuFlash"?
Dekuji moc za opdoved a preji prijemny den.
S pozdravem Jakub Trejbal
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
děkuji za dotaz. Krvácení do sklivce může mít mnoho příčin, nejčastěji jsou to cévní příhody, věkem podmíněná degenerace sítnice, její odchlípení a další. Jsou proto stavy, kdy zlepšení prokrvení sítnice může být prospěšné. Nejspolehlivější metodou pro projasnění sklivce je klidový režim. Operace sklivce se provádí bez věkového omezení, podle stavu. OcuFlash se nijak nevylučuje.
S pozdravem
jack09  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dekuji moc za odpoved, velmi si toho vazim...
Jakub Trejbal
rytir  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Je mi 66 let a před 2 měsíci se mi náhle objevila v levém oku tmavá skrvna, do týdne pak menší i v pravém oku. Bohužel s touto skvrnou se objevily i drobné vlásečnice, především v koutcích a v horní části oka.Rovněž se mi objeví při přechodu ze světla do tmy a opačně, záblesky v obou koutcích. Byla jsem u očního lékaře, kde mě vyšetřili, ale nic bližšího mi k mému stavu nesdělili.Jsem stále zaměstnána a velkou část dne strávím prací u počítače. Nevím, jestli je možné tento stav zlepšit nebo dokonce odstranit.
Nevím, zda práce u počítače nemůže ovlivnit mé problémy.
Pája  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den
chtěl bych se zeptat zda je možné jednoznačně vyloučit aby příčinou, nebo startovacím mechanismem krvácení do sklivce mohla být jednorázová velmi namáhavá práce ( např. přemísťování velmi těžkého břemene). Předem děkuji za odpověď. Pája
Oční klinika NeoVize Praha  |  Premium member  |  Praha
  • 18 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
jednoznačně nelze vyloučit jako příčinu krvácení do sklivce zvedání těžkých břemen. Doporučuji však vyloučit zejména vznik nových cév na sítnici - tzv. neovaskularizace - z jiných příčin - diabetes mellitus, uzávěr sítnicových žil.
S pozdravem
MUDr. Jana Mikšovská
oční klinika Duovize

Reakce na Oční klinika NeoVize Praha

Pája  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den
Omlouvám se za to že jsem ve své otázce napsal krvácení do sklivce, ale měl jsem na mysli prasknutí cévky a krvácení do sítnice. Předpokládám že odpověď bude stejná jako u sklivce

Reakce na Pája

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
i pro krvácení do sítnice nelze jednoznačně vyloučit zvedání břemen jako vyvolávající agens. Ale doporučil bych podrobnější vyšetření sítnice, kvůli možným změnám na cévách (ztenčení jejich stěn v důsledku těžké hypertenze, novotvořené cévy při diabetu, atd).

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX

Reakce na MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA

Pája  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
ještě bych se rád zeptal, zda by nemohli mít nějaký vliv na mohutné krvácení sítnice léky na ředění krve. Děkuji moc za odpověď

Reakce na Pája

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
antikoagulancia rozhodně přispívají ke zhoršení nálezu. Prasklá céva samozřejmě krvácí více, když berete takové léky.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX

Reakce na Pája

Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
Léky na ředění krve mohou mít vliv na krvácení. Zejména antikoagulancia, jako je např. Warfarin může vést nejen při předávkování ke krvácivým projevům v oku (do sklivce, na sítnici).

S pozdravem a přáním pěkného dne,

MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D.
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
Česká republika
doc. MUDr. Petr Souček Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den,

většinou se pod tímto pojmem skrývá "mrtvice", která místo mozku potihne oko. Doporučujeme celkové vyšetření a případnou léčbu zjištěné příčiny.

S pozdravem,

doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D.
Centrum klinické oftalmologie
XXXXXXXXXXXXXXX
Jaro13  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
oční lékař mi diagnostikoval krvácení do sklivce levého oka.Předepsal mě léky k užívání 3x1 Ascorutin a 3x1 Pamba.V příbalových informacích u léku Pamba je uvedeno:„Neužívejte při krvácení uvnitř oka(krvácení do sklivce).Mám tedy tento lék užívat? Dále by mě zajímalo,zda je vhodné k uvedené diagnoze užívání přípravku Wobenzym,který má údajně rozpouštět krevní sraženiny ale nemá se užívat v situacích které jsou spojeny se zvýšeným sklonem ke krvácení.Mockrát děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
předepsání pamby a ascorutinu je standardním postupem. Takže doporučuji užívat. Osobně Wobenzym nedoporučuji, protože zvyšuje prokrvení a to není příliš vhodné vzhledem k porušené stěny cévy v levém oku.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
marek h  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli nemá nadměrné pití kávy vliv na krvácení do sítnice.Již 26 roků jsem závislý na inzulinu a náhle se mi zhoršilo vidění,černé fleky,různé pavučinky,mléčné vidění na levém oku.Na pravém oku je úplná slepota následkem úrazu,kdy došlo k přerušení očního nervu.Děkuji.
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
rozhodně se může jednat o krvácení do sklivce následkem změn od cukrovky, určitě vyhledejte svého očního lékaře so nejdříve.
S pozdravem
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
vyhledejte akutně očního lékaře. Nadměrné pití kávy způsobuje zvýšení krevního tlaku, takže na krvácení do sklivce mže mít vliv.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX

Související recenze a zkušenosti

alzaj 12.10.2016
Spokojený/á

Léčba vlhké formy VPMD. Lékaři i sestry jsou velmi vstřícní, odborně na výši a ochotni vše potřebné vysvětlit. Pomohli mi zajistit jinde léčbu netypické vlhké formy VPMD. Jsem velmi spokojena, Docházím stále na kontroly ... Více 

1 Like  
Doktor ve Vašem okolí