Laserová operace oči před porodem?

Laserová operace oči před porodem?

helena  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobry den,rada bych se informovala o vhodnosti lazeru pred otehotnenim ci po nem.Mam dioptrie -10 na obe oci a nosim uz dlouhodobe kontaktni cocky.V breznu tohoto roku jsem porodila holcicku prirozenou cestou a ted planujeme druhe dite.Rada bych vedela zda je lepsi jit na lazer pred otehotnenim nebo az po porodu a popripade s jakym casovym odstupem?
Dekuji predem za odpoved,s pozdravem,Helena
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji Vám za Váš dotaz. Obecně se doporučuje provést operaci laserem mimo těhotenství a kojení. Počet dioptrií, který uvádíte je již hraniční pro operaci excimerovým laserem a proto bude nejspíše vhodnější implantace tzv. fakické nitrooční čočky a event. doplnění výkonu pomocí laseru. Pokud budete chtít, rádi Vás vyšetříme a domluvíme se s Vámi, tel. č. je XXXXXXXXXXX.
S pozdravem
prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 15 odpovědí
Dobrý den paní Heleno,

Vaše oční potíže jsou natolik závažné, že vyžadují komplexní
a detailní vyšetření a na základě zhodnocení všech testů
si Vám dovolím navrhnout optimální léčebný postup, který Vám
opravdu pomůže. Pokud máte zájem objednejte se prosím
telefonicky nebo e- mailem na osobní vyšetření a konzultaci u mne:
XXXXXXXXXXX (336), XXXXXXXXXXXXXXXXXX

S pozdravem

Prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA
přednosta oční kliniky LF MU a FN Brno
Veru  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je lepší jít na operaci očí až po porodu nebo jestli porod na zákrok nebude mít vliv?
Je mi 26 let a miminko plánuji do dvou let.
Mám 4 dioptrie

Děkuji

S pozdravem

Veronika
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážená paní,
děkuji za dotaz. Pokud máte stabilní refrakci a těhotenství plánujete v horizontu dvou let je lepší podstoupit operaci v současné době. Porod na výsledek nemá vliv, ale po něm trvá delší dobu než je operace a následná léčba vhodná.
S pozdravem
MUDr. Kristina Vodičková Ph.D., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Brno
  • 26 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

existuje malé procento pacientek, u nichž se během těhotenství lehce zhorší stávající krátkozkrakost. Rozhodně to ale není důvod, proč byste měla laserovou operaci očí odkládat až po narození Vašich dětí.

Pokud půjdete na zákrok na naší kliniku a absolvujete operaci Neolasik nebo Neolasik HD, máte na zákrok doživotní záruku, tj. pokud by se přece jen stalo, že by se Vám vlivem těhotenství vada zhoršila, vada Vám bude dolaserována zdarma.

S pozdravem,
MUDr. Kristina Vodičková, Ph.D.
Oční klinika Neovize Brno

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí