Ustálení vidění po operaci

Ustálení vidění po operaci

Lucie Hejzlarová  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dne 18.7. 2012 jsem podstoupila operaci očí Femto Lasik Optimum na doporučení lékaře.Vidění je celkem dobré,jen mívím občas kolísání ostrosti a občas jakoby mlhavé vidění.Za jak dlouho po operaci dochází k úplnému ustálení vidění a zda tyto pocity odezní?Před operací jsem měla Pravé oko dpr.-1,0 CYL.-3,5 osa 15.Levé oko Dpr.-2,25 cyl.-2.5 osa 160.Má někdo podobné zkušenosti? Děkuji za odpověd,S pozdravem Lucie Hejzlarová.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
Po operaci katarakty dochází ke stabilizaci refrakce (a vidění) do 1 měsíce. Pocity, které popisujete nejsou v časném pooperačním období nikterak neobvyklé. Pokud byl u Vás řešen rohovkový astigmatismus pomocí limbálních relaxačních incizí, pak může být období pooperační stabilizace refrakce i delší.
S pozdravem a přáním pěkného dne,

MUDr. Tomáš Jurečka, Ph.D.
Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční
Viniční 235
615 00 Brno-Židenice
Česká republika
Tel.: +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 707  Telefon , +  420 ... Zobrazit číslo 420 517 070 700  Telefon
Mobil: +  420 ... Zobrazit číslo 420 775 858 700  Telefon
e-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz
anonym
anonym  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 3 měsíce po operaci LASIK HD. Měla jsem na pravém oku -6.15 a na levém -4.75 plus astigmatismus. Dva měsíce po operaci jsem na kontrole měla na obou očích 0, problémy s viděním za šera a koule kolem světel v noci. Tyto vedlejší příznaky se výrazně zlepšily, na pravé oko vidím perfektně, ale levé posledních pár dní vnímám rozostřeně, jakoby přes jemnou mlhu, jako bych na oku něco měla a nejde mi zaostřit ani když ho přimhouřím. Bojím se, čím by to mohlo být. Zároveň mě poměrně hodně trápí suché oči, pořád si kapu Refresh, ale už jsou to 3 měsíce a já se bojím, aby tam nebyl nějaký problém. Za týden jdu na kontrolu, tak nechci plašit, ale dělá mi to starosti. Děkuji za reakce, Eva
Lucie Hejzlarová  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,byla jsem na operaci v ČB.Vidím sice lépe,než když jsem nosila brýle,ale myslím si,že to ještě není ono.Jsem po operaci dva měsíce,byla jsem na třetí kontrole a za osm měsícú jdu na další kontrolu.Dle informací pana doktora,odstranění krátkozrakosti s velkým astigmatismem,nebylo možné upravit vidění na nulu,pouze snížit počet dpr.Jinak i nadále používám oční kapky Refreš.S pozdravem Lucie.

Související recenze a zkušenosti

Kami 9.6.2011
Spokojený/á

Služby celého zdravotnického komplexu i skvělý personál v čele s panem doktorem Ventrubou ve mě zanechaly jen a jen pozitivní dojem, ačkoli jsem zde podstoupila operaci, které jsem se velmi bála! Výsledek výtečný. VELMI ... Více 

1 Like  

Laserová operace očí - LASIK - Související videa

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí