Tvrdé kontaktní čočky po CCL

Tvrdé kontaktní čočky po CCL

Janis  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
mám diagnostikován keratokonus a cca před rokem jsem podstoupil operaci metodou CCL - dle mého očního lékaře s výbornými výsledky - kdy došlo i ke zlepšení vidění. Je nutné (přínosné) po této operaci nosit dále tvrdé kontaktní čočky? Mám problémy s jejich snášenlivostí (vyzkoušel jsem již dva druhy materiálů) a oční lékař mi nakonec doporučil pod tvrdé čočky nosit ještě měkké čočky, což už mi přijde docela komplikované a složité na údržbu i běžné fungování. V běžném životě jsem schopen bez problému fungovat i bez korekce zraku tvrdými kontaktními čočkami.

Díky

Jan Andó
prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Hradec Králové
  • 133 odpovědí
  • 6 Likes
Vážený pane,
pokud Vám cross linking přinesl žádané zpevnění rohovky a stabilizaci nálezu, pak není potřeba nosit kontaktní čočky pokud Vám nepřinášejí žádný prospěch. Je třeba stav očí pravidelně sledovat a dle dalšího vývoje reagovat.
S pozdravem
MUDr. Petra Uhlářová  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Zlín
  • 9 odpovědí
Dobrý den pane Andó,
podstata operace keratokonu metodou CCL je v první řadě zpevnění rohovky (zlepšení vidění je druhotné).Pokud se skutečně podaří rohovku zpevnit,není již třeba toto násobit tvrdou kontaktní čočkou. Zda se vývoj keratokonu podařilo zastavit zpevněním rohovky či ne Vám v několika dalších měsících ukáží kontrolní vyšetření u očního lékaře (zjištěním změny dioptrií, tloušťky rohovky, rohovkové mapy atd.).

S pozrdavem MUDr.Petra Uhlářová
Oční centrum Gemini
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den pane Ando.
Tvrdá čočka nemá žádný dlouhodobý stabilizační efekt. Slouží pouze k tomu aby odfiltrovala nepravidelnosti povrchu a umožnila lepší vidění. Pokued jste spokojen s viděním bez čočky nebo s měkkou čočkou není žádný důvod se tvrdou kontaktní čočkou trápit. Budte bez obav
MUDr. Josef Hycl, CSc.
lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize
Oční klinika NeoVize
Viniční 235
615 00 Brno - Židenice

tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon
tel:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
e-mail: info@neovize.cz

www.neovize.cz

Petr  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den prosím kdo by mě mohl poradit? Dneska jsem byl na vyšetření a zjistily mě,že mám Keratoconus. Doporučení od pana dr. je, že mám začít s tvrdýma kontaktníma čočkama. Nosím asi 1 rok brýle. Na levém oku má 2,5 dioptrie a na pravem oku 1,5 dioptrie. Existuje jina lečba než tvdé kontaktní čočky?? Děkuji za radu Petr Šimík
Oční klinika NeoVize Brno  |  Premium member  |  Brno
  • 167 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, existuje celé spektrum zákroků jak zlepšit vidění u keratokonu - více najdete na našich strnánkkách www.neovize.cz v sekci ostatatní oční péče - léčba keratokonu
Pro přímý vstup zkopírujte do vyhledávače odkaz http://www.neovize.cz/cs/keratokonus-icrs-ccl-19/

MUDr. Josef Hycl, CSc.
Lékařský ředitel Oční kliniky NeoVize

Oční klinika NeoVize
Poliklinika Viniční, 1. patro
Viniční 4049/235
615 00 Brno-Židenice

Telefon:  517 ... Zobrazit číslo 517 070 700  Telefon ,  517 ... Zobrazit číslo 517 070 707  Telefon
Mobil:  775 ... Zobrazit číslo 775 858 700  Telefon
Fax:  533 ... Zobrazit číslo 533 306 113  Telefon
E-mail: info@neovize.cz
www.neovize.cz

Doktor ve Vašem okolí