Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zmrzlé rameno - nic nepomáhá - Fyzioterapie - Diskuze

Zmrzlé rameno - nic nepomáhá

Zmrzlé rameno - nic nepomáhá

mery  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Léčím se se zmrzlým ramenem již necelý rok.Elektroléčba, rázová vlna ani rhb nepomohly na rozhýbání a nyní mi lékař už říkal o operaci kde se rameno rozhýbe v narkéze, čehož se moc bojím, prý to pak hodně bolí.Nejhorší je, že mě bolelo i levé rameno a paže a nyní zamrzá už i pravé rameno a dnes na sonu mo řekl lékař, že hlavvice se téměř nehýbe a mám tam srůsty.Máte s tím někdo zkušenosti? jak mohou zmrznout obě ramena? :-( zase ty samé bolesti a Nimesil můžu jen 15 dnů, nic jiného mi nezabíralo.Jsem neštastná a nevím co bude dál? děkuji všem za reakce.Marie
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Zmrzlé rameno není diagnóza sama o sobě, ale jen popis stavu, kdy dochází k progresivnímu zhoršování až ztrátě pohybu. Příčin může být vícero.
Nicméně vždy hrají významnou úlohu svalové změny především ve svalech , které fixují pažní kost k lopatce a zejména pak skupina svalů , které označujeme jako rotátory ( z nich pak sval podlopatkový - subscapularis ). Rozhýbání ramene v anestesii se občas používá, ale popravdě já osobně s tím nemám z hlediska výsledků dobrou zkušenost. Osobně se specializuji právě na ošetření svalových myofasciálních změn ( trigger bodů, spoušťových bodů ), které brání normální svalové funkci. Je to ještě jedna z možností, jak k problému přistoupit.
František Klapač DiS.  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Mladá Boleslav
  • 6 odpovědí
  • 6 Likes
Dobrý den.
Syndrom zmrzlého ramene je, bohužel, jedním z nejbolestivějších stavů, které můžete na horní končetině mít. Jak kolega podotkl, začátek tohoto onemocnění, syndromu, se projevuje ze začátku nemožností Zevní rotace. Laicky - nemůžete hodit kamenem, vytočit paži.
Léčba je dlouhodobá, důležitou a nedílnou součástí je fyzioterapie. Terapeut se hlavně nesmí bát jít "až kam to jde" a použít docela hodně síly a Vy se musíte smířit s tím, že tyto terapie budou hodně bolet.
Pakliže už máte srůsty a zřejmě docela veliké, je možností i arthroskopická operace, kdy chirurg srůsty rozvolní. Musí okamžitě následovat rehabilitace, kdy se v co nejkratší možné době musí dosáhnout maxima pohybu, aby se stav neopakoval.
Od Vás to samozřejmě bude vyžadovat absolutní spolupráci a každodenní cvičení.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí