Dobrý den, čeká mě za měsíc TEP levé kyčle. Samozřejmě že se...

Dobrý den, čeká mě za měsíc TEP levé kyčle. Samozřejmě že se...

Zdena  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, čeká mě za měsíc TEP levé kyčle. Samozřejmě že se moc bojím. Ale hlavně se chci zeptat jestli je tu někdo,kdo jel po třech měsících k moři. Máme naplánovánou dovolenou s vnoučaty a nechci ji rušit. Děkuji za případné zkušenosti
Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 48 odpovědí
  • 22 Likes
Dobrý den, k moři jsem jela po první operaci za půl roku. Upřímně si to moc po třech měsících představit neumím u první operace. Měla jsem do roka druhou a tam už to bylo v pohodě, člověk všechno "uměl". To jsem jela taky. Můj operatér mi to schválil, jela jsem i místo lázní. Vše jsem rozcvičila sama, deset týdnů po operaci mi povolil definitivně odložit berle i venku. Doma jsem chodila bez už po šesti týdnech. Ale taková ta 100% jistá chůze byla asi po půl roce. Je to osm let, v té době mi bylo padesát. Doktor mě upozornil, abych si dávala pozor na vlny, náraz vlny může náhradu "vyhodit". Po pár letech jsem potkala paní, které se to stalo v Turecku. Za sebe mohu říct, že jsme byli dva týdny v Řecku, písečná pláž, klidné moře. Jednu věc jsem si uvědomila až na místě. Problém na pláži s ležením. Lehátka jsou nízká, musela jsem opatrně sedat i vstávat, navíc chůze po písku je jiná. Ležet jen na zemi si moc představit neumím. Hlavně to opatrné vstávání a ulehání. Doma v pohodě, ale před lidmi :-) Jizvu jsem u moře vždy přetírala voděodolnou tyčinkou z lékárny. Je na citlivá místa, nos, rty, vysoký faktor a hodně hutná. Už předtím jsem se opalovala v soláriu, to jsem ji na chvilku přelepila. Snad jsem Vám alespoň trochu pomohla. Když se chce, dá se zvládnout vše. Přeji hladký průběh a rychlou rekonvalescenci.
Zdena  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Moc děkuji. Tisknout to ale musim
Libuše  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 12 odpovědí
Dobrý den. Po třech měsících by to neměl být problém. Záleží, v jaké budete fyzické kondici. Pohyb a moře je lék. Máte motivaci se dát co nejrychleji do pořádku. Já byla loni po TEP u moře po čtyřech měsících a užila si i výlety. Přeji vám krásné léto.😉☺️ L.
Zdena  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,vy jste mě ale moc potěšila. Děkuji. Ano...motivace je velká. Určitě to musím zvládnout. Vnoučátka se moc těší 🙂

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí