Zánět u jednoho zubního implantátu

Zánět u jednoho zubního implantátu

Teruli  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, tak moje domněnky se bohužel potvrdily. Po roce co mám implantáty se zjistil zánět u jednoho implantátu. Ohledně ústní hygieny jsem byla vždy na hygieně pochválená, horní zuby a ostatní implantáty mám čisté bez problému. Na implantologii jsem objednaná za 14 dní a teď bych se ráda připravila na to jestli nevíte co mě čeká a jestli je to velký problém. Děkuji
Jana  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, trápí mě pětka nohoře (tento zub mám po resekci a měla jsem zde několik let nasazenou korunku - nyní ji mám sundanou kvůli zánětu). Na dásni se mi stále dělají 2 bouličky s hnisem. Jsem objednaná na vytržení kořene a okamžité zavedení implantátu. Den před zákrokem mám začít užívat antibiotika (Dalacin C). Je opravdu možné odstranit ložisko zánětu a ihned zavést implantát? Moc děkuji za odpověď. Věra
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,
zánět v okolí implantátu je vždy problém.Je-li lokalizován pouze na měkké tkáně, tak často postačí pouze vyčištění,úprava hygieny a desinfekční roztok. Je-li již postižena kost, je většinou nutno chirurgick zasáhnout a infikovanou část implantátu očistit.

S pozdravem

MUDr. Jan Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, velice záleží na tom, zdali se zánět týká pouze dásně, či proniká hlouběji a zasahuje i kost. Těžko soudit co Vás čeká, bude to záležet zejména na výsledcích vyšetření a rozsahu zánětu.

s pozdravem MUDr. Jan Chvojka
Klinika Mediestetik Praha, tel.: XXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Jan Stuchlík, M. Sc.  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, Věro,

v případě akutní hnisavé infekce je zavedení implantátu bezprostředně po vytržení kořene zbytečně riskantní. Infekce po aplikaci 1 dávky antibiotik nevymizí. Pravděpodobnost, že se objeví komplikace je v takovém případě vyšší, než u implantace do zhojené kosti.

Bezpečným postupem s minimalizací zánětlivých komplikací by bylo nechat ránu nejdříve zahojit (podle situace 6 - 12 týdnů) a teprve potom zavést implantát.

S pozdravem,
MUDr. Jan Stuchlík
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí