Nepříjemný pocit v zubu - tepání

Nepříjemný pocit v zubu - tepání

Jane.jay  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
již několik dní cítím v zubu takový "divný" nepříjemný pocit - těžko se to popisuje, zub nebolí, ale cítím ho, že tam je, a mám nutkání si na něj zajíždět jazykem. Vždy to trvalo krátce a pocit ustal, od včera se to ale nelepší a zub cítím neustále, přidala se bolest na skus, vůbec na zub nemůžu kousat a když si na něj zvrchu zatlačím, tak to je nepříjemné. Před půl rokem mi tento zub dr. opravovala, hluboký kaz a vcelku velká bílá výplň. Spolu s títo zubem mi vrtala další dva, a den na to mě začala bolet půlka čelisti, která trvala zhruba týden. S tímto jsem dr navštívila znovu, zhotovila rtg, poklepala na opravované zuby + nanesla nějakou vodičku, vše se jí zdálo v pořádku a bolest zmizela. teď po půl roce se právě ten jeden zub ozývá výše popsaným způsobem. O co by se mohlo jednat? A jedná se o akutní záležitost, která je potřeba řešit hned? Mám před zkouškami a potřebovala bych být ok, rozhodně ne s bolestí na ibalginech.. Předem děkuji za odpovědi.
Mediestetik, skupina klinik - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Teplice
  • 114 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, velmi pravděpodobně se jedná o to, že je drážděno nervové zakončení v zubu, například příliš hlubokým předchozím zákrokem bez endodontického ošetření, případně ne zcela správně ošetřeným kazem který dále proniká. Doporučuji navštívit stomatologa, který provede kontrolní vyšetření, RTG a na základě toho diagnostikuje zdroj problémů. Případně provede ošetření zubu a endodontické ošetření.

S pozdravem Dr. Vadym Sherman

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Jitka Scheeová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Opava
  • 23 odpovědí
  • 5 Likes
Pravděpodobně jste prodělala v době po ošetření zubního kazu zánět pulpy/t.j.cévy a nerv uvnitř zubu/ a nyní může zánět pronikat již do okolí hrotu kořene dotyčného zubu a je třeba jej po zhotovení RTG otevřít aby ustaly bolesti,které může překrvením se zvyšující tlak v uzavřeném zubu způsobovat.Poté je třeba odstranit zbytky pravděpodobně odumřelé,či odumírající pulpy a provizorně kořen.kanálek zaplnit nějakým kalciovým preparátem k neutralizaci kyselého prostředí zánětu a zklidnění akutní bolesti Po nějakém čase po domluvě s pí.dr je třeba definitivní endodontické ošetření a opatření zubu korunkou.Dle mého názoru,je Váš problém akutní a vyžaduje co nejrychlejší pomoc stomatologa aby nevznikl otok tváře,subperiostální,či submukosní absces,který je nutno řešit chirurgicky-incizí a jde již o zbytečnou další a vážnější komplikaci,kterou je nutno mnohdy zvládat i antibiotickou léčbou atd. což Vašemu životu před zkouškami jistě způsobí nemalé problémy.Proto radím-vyhledejte zubního lékaře ihned. Zdravím MUDr. Scheeová Jitka

Zubní kaz - Související videa