Sklokeramické zubní náhrady  

Dentální sklokeramika patří ke křemičitým, celokeramickým materiálům. Má, díky své skleněné matrix, krystalické struktuře a optickým vlastnostem výborné estetické výsledky. Nevýhodou může být nižší pevnost, je vhodná pro viditelnou oblast chrupu.

Rozlišujeme litou a modernější, lisovanou sklokeramiku. Sklokeramické zubní náhrady nabízejí širokou škálu barev a odstínů. Jsou vhodné k úpravě tvaru a velikosti jednotlivých zubů, jejich rekonstrukci a stavům po úrazu.

Průběh aplikace sklokeramické náhrady chrupu

Po zbroušení vlastního živého zubu se vyhotoví se otisk a zvolí barevný odstín zubu. V laboratoři se zhotoví zubní náhrada. Složitější konstrukce vyžadují zkoušku, jednoduché stomatolog upevní ihned. Životnost materiálu je dlouhodobá, sklokeramika však bývá křehčí. Vyhotovení a upevnění zubní konstrukce zabere přibližně 5 - 10 dnů v závislosti na rozsahu konstrukce.

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.
Aktualizováno
   
Diskuze
O čem se mluví Reakcí celkem Poslední odpověď
Fazety, Veneers 2 18.11.2015
Zubní náhrada když chybí stoličky 2 4.2.2015
Vhodná náhrada na dolní čelist 1 3.2.2015
Cena za spravení zubů 2 19.1.2015
Nevýhody sklokeramických náhrad POPULAR 0 20.6.2013
Zobrazit všechny diskuze k Sklokeramické zubní náhrady