Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Cukrovka typu Lada - Diabetes mellitus I. typu - Diskuze

Cukrovka typu Lada

Cukrovka typu Lada

gastrodedek  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,minulé úterý jsem skončil na kapačkách s nově zjištěnou cukrovkou typ 1 Lada,dnes propuštěn z nemocnice domů.Mám inz pera,den i noc 4 krát denně,jsem po mrtvici,2011,stent 2012,a teď při KO na kardio,zjištěna cukrovka(29.6),teď už je menší(od 8 do 16 )jak kdy se to povede,taky se mi rozostřilo vidění, ,jsem řidič mezinr.dopravy.CO se mnou bude dál?Lékař mi naznačil,že jsem dojezdil!Mám ČID 1 stupeň,že prý půjdu do plného inv.důchodu.Ano?Chodí se z cukrovkou do inv.důchodu?Je mi 54 let.Jsem z toho nějak vedle.Moc Vám děkuji za odpověď.Gastrodědek gastro.stehlik@seznam.cz
m.b.1  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, diabetes 1.stupně jsem dostal před 15 lety asi jako následek něklika po sobě jdoucích viróz a určitého nervového vypětí. Inzulín si píchám 4 x denně , ale zatím nějaké závažné komplikace ještě nenastaly - letos mi bude 50 a vidím, že vše organismus nezvládá tak rychle a bez problémů, jako dříve. Důležité je se příliš nerozčilovat a nenechat se vytáčet - stres je jedním z nejhorších činitelů, který stav cukru může rozhodit na obě strany. Nejdůležitější je zdravá strava s ohledem na doporučený objem sacharidů ( chléb, celozrnné pečivo, brambory a rýže ) a též pokud možno nějaký pravidelný denní režim včetně procházek. Ač se to mnohým nezdá, řízení je psychicky celkem náročné. Osobně bych to jako hlavní povolání moc nebral.
Je důležité si nemoc moc nepřipouštět k tělu a zbytečně se netrápit. Každý má nějaký problém a je třeba řešit to s nadhledem. milos.brychta@post.cz
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Diabetici 1. typu mohou normálně pracovat i řídit, pokud dobře vidí na dálku ( případně i s brýlemi) a pokud je jejich cukrovka kompenzována. Zdravotní způsobilost k řízení je vyloučena, pokud je diabetes komplikován opakovaným výskytem hyper- nebo hypoglykemických příhod (kolapsy, komata). Diabetikům na inzulinu obvykle zakazujeme noční směny, měli by mít pravidelný režim. Vaši pracovní schopnost by měl individuálně posoudit závodní lékař vašeho zaměstnavatele, případně se k ní vyjádří váš diabetolog. O plný důchod si můžete zažádat, ale jeho přiznání závisí na posouzení celkového zdravotního stavu posudkovým lékařem

Související recenze a zkušenosti

Diabetes mellitus (cukrovka) I. typu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí