Nepravidelná menstruace po vysazení

Nepravidelná menstruace po vysazení

Petra  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, seznámím Vás s mou situací, která mě trápí. Je mi 24 a v květnu tohoto roku jsem vysadila po 7 letech antikoncepci (o dítě se zatím nepokouším). HA jsem brala Diane a Jeanine. HA jsem vysadila z důvodu vysokých hodnot jaterních testů a problémy s žílami na DK. Můj problém spočívá v pravidelnosti menstruace. Všude na internetu jsem samozřejmě četla, že je to normální, že je nepravidelná, že se tělo musí očistit atd. Od června jsem ji měla do 40 dnů, poslední jsem měla 2.září. Menstruační bolesti mám, ale stále nic. Na gynekologii si samozřejmě zajdu. Spíš mě zajímal názor jiného odborníka ... Vím, že každá žena je jiná a každá má pravidelnost jinou, ale mě tohle překvapilo, proto sem dávám dotaz. Děkuji!
Daja  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý večer chtěla bych se zeptat v březnu jsem vysadila antikoncepci brala jsem jí sice jen 3 měsíce, ale od té doby se mi nedostavila menstruace jsem kojící mamina ještě nikdy se mi to nestalo.děkuji za odpověď
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, po vysazení antikoncepce je možné, že se menstruace dostaví až po několika měsících nebo přichází nějakou dobu velmi nepravidelně. Navíc kojíte, což také může být příčinou. Trpělivost, srovná se to!

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

pupinka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den v květnu tohoto roku jsem vysadila antikoncepci a od te doby jsem neměla ménstruace je to normalní?Děkuji brabcova
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

při kojení většinou není menstruace ale jestli že máte obavy tak si nechte udělat UZ vaginální sondou,

S pozdravem,

MUDr Ilič
Lavender  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prostřednictvím diskuze bych se Vás ráda zeptala na radu. Je mi 26 let, antikoncepci jsem brala,9 let, v červenci 2011 jsem ji vysadila, po vysazení HA jsem menstruaci dostala. Nyní je září a menstruace se nedostavila, test na případné těhu byl negativní. Stále mě pobolívá v podbříšku. Chci se zeptat po jaké době, když se menstruace nedostaví bych měla navštívit lékař. Děkuji za odpověď.

PS: ráda se poradím i ostatními návštěnice, které s tímto mají stejné zkušenosti.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

když máte bolesti v podbřišku tak by bylo dobré navštívit gynekologa nyní
i když se pravděpodobně nejedna o nic vážného

S pozdravem,

MUDr Ilič
Marianne
Marianne  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Po kolikati dnech dostanu menstruaci když jsem prestala brát HA?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

většinou ihned do týdně a pokud se nedostaví tak je nejlépe navštívt gynekologa i když se většinou nejedná o nic závažného třeba je tp tzv. post pill amenorrhoea Měla jste pravidelný cyklus než jste začala brát HAK ... atd.

S pozdravem,

MUDr Ilič
simonanova  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den je mi 18 let,3 roky beru antikoncepci,před třemi měsíci jsem jí přerušila,menstruace se dostavovala jako obvykle až tenhle měsíc mám 3 denní zpoždění. S přítelem máme nechráněny sex,ale dáváme si pozor ( spermie do mě nejdou)....Je možné těhotenství? Jiné příznaky jako např. nevolnost atd. nemám. Nebo je zpoždění možné kvůli něčemu jinému? Děkuji moc za odpověd.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Tzv. přerušovaný styk je velmi nespolehlivá antikoncepce. Proto těhotenství nejde vyloučit. Příčina opoždění může být ale i jiná - například hormonální porucha. Doporučuji gravitest.
MUDr. Jan Šulc
lemsle  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dobrala jsem posledni pilulku HA koncem zari, udelala jsem sedmidenni pauzu, mela jsem menstruaci do 5.10. zkoncila, ale dalsi plato jsem jiz brat nezacala. A menstruace zatim nikde. Potrebuji znovu zacit brat HA. Je mozne zacit brat HA ihned ikdyz nemam menstruaci, nebo musim pockat na prvni den menstruace? Dekuji za odpoved
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Teoreticky je možné začít brát antikoncepci kdykoli v průběhu cyklu - musíte ale počítat s tím, že 1-2 týdny chybí antiko ochrana. Dalším potenciálním problémem je častější výskyt nepravidelného krvácení. Přikláněl bych se tedy spíše k opětovnému nasazení až s menstruací. Navodit cyklus Vám může pomoci Váš gynekolog.
MUDr. Jan Šulc
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý je třeba počkat na I den nové menstruace

S pozdravem ,

MUDR Ilič
POE  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

bude mi 21 let a uvažuji o vysazení HA, kterou beru něco málo přes čtyři roky. Bojím se ale jedné věci, ještě než jsem začala brát HA, měla jsem opravdu extrémně silnou a bolestivou menstruaci. Je možné, že se tyto problémy po vysazení opět dostaví? Nevysazuji z důvodu plánování dítěte, jen už do sebe nechci dále cpát hormony, nemám už delší dobu ani vážný vztah a tak mi přijde HA zbytečná. Pokud by to ale znamenalo návrat již zmiňovaných problémů, vysazovat nebudu.

Moc předem děkuji za odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano můžete vysadit v případě že se to nezlepší tak se jednoduše k HA vrátite,

S pozdravem,

MUDr Ilič
Leny  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den je mi 21,
koncem října jsem dobrala poslední antikoncepci a vysadila (po 3 letech). Během listopadu jsem po 2x v průběhu cca 3-4 dní špinila, ale menses v plném rozsahu se nedostavil. Bolesti žádné nemám a vím, že je to po vysazení běžné, ale chtěla bych se zeptat, kdy je již potřeba chybějící menses řešit s gynekologem? Nechci hned plašit a nechat si píchat další hormony injekcí pro vyvolání, ale na druhou stranu nechci mít do budoucna problémy. Děkuji za odpověď ;)
katka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
dobry den měla jsem nechraněny sex tak jsem šla k lekaři pro pilulku ona my nabydla levnějsi varyjantu že my da s platočka čtyři prašky tet a pak čtyři prašky dalši po dvanacti hodina že my muže byd mdlo to my bilo ale odte doby jsem nedostala menstruace ale tehotensky test jsem si dělala a těhotna nejsem co jse děje muže te mi řict je my 31let a mam už čtyři děti děkuji za odpovět katka.

Reakce na katka

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano p o vysazení HAK může se stát že se menstruace nedostavi ,léčbu ktereou jste dostala 4 tbl a pak po 12 h 4 tbl..je OK,no doporučil bych tranvaginální UZ on Vám pokytne nejlepší níhled.,

S pozdravem,

MUDr Ilíč

Reakce na katka

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Ve 31 nezvládat pravopis, je docela ostuda!

Reakce na anonym

....:))))  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
:D:D docela sranda,jak jsem to četla :D:D :D pobavilo mě to :D
Nelushka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den chci se zeptat,jestliže jsem vysadila antikoncepci...a po vysazení jsem menstruaci nedostala a trvá to něco přes měsíc,je to nějaký problém??proč jsem ji nedostala??..děkuji za odp..
Mel  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den už je to nějaký rok co jste to jsem psala můžu se zeptat jak to dopadlo?
gab33  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
všichni píšou, že po vysazení HA nedostali menstruaci, ale já mám problém opačný. Brala jsem HA 12 let. Je mi 27 let a chtěla bych se začít pokoušet o mimi. Mě se menstruace sice dostavila a mám jí i pravidelnou, ale mám ji velice často. Trvá 9 dní a opakuje se v takřka pravidelném cyklu zhruba po 14-ti dnech. To je také v pořádku? A ještě jsem na sobě zpozorovala,že mi strašně moc padají vlasy. Děkuji za odpověď
MUDr. Evžen Bělka  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Jílové
  • 21 odpovědí
  • 1 Like
Menstruace častější než po 21 dnech již není normální. Po vysazení antikoncepce je patrně zablokovaná ovulace a z tohoto důvodu je i nepravidelné krvácení. Cyklus se dá srovnat hormonální léčbou, a i nastartovat ovulaci se daří díky této léčbě z rukou odborníka!!

Reakce na MUDr. Evžen Bělka

Pupina  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Mám stejný problém, častá menstruace (snad každých 14 dní) po vysazení HA po 25. letech.. ale bála jsem se, že mi zase nasadí nějaké trvalé hormony.. Nemusím se tedy obávat, dá se to srovnat dočasnou léčbou? Děkuji, Jarka.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Před zahájením horm. léčby vám doporučuji provedení hormonálního vyšetření včetně štítné žlázy celiakie a glykemie. Na základě těchto vyšetření upravit léčbu k zvýšeníé pravděpodobnosti ovulace a žádaného těhotenství. Dop. se obrátit přímo na centrum pro léčbu neplodnosti.
Dr Texl
Katka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
beru Minervu již 3 a půl roku. Rozhodla jsem se přerušit antikoncepci, dobrala jsem poslední pláto, poté jsem dostala menstruaci ale když mi měla znova přijít začátkem ledna 2012, tak nepřišla. Už jsou to skoro 3 týdny a stále nic. Těhotenský test je negativní. Je lepší zajít si k doktorovi pro vyvolávací injekci, nebo můžu začít normálně brát HA třeba počátkem února a spraví se to samo?
Předem děkuji za odpověď
katkas  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer,
brala jsem cca 10 let HA, TRIminulet, po tom půl roku Cerazette. při této HA jsem vůbec neměla periodu. 21.listopadu jsem ji přestala brát a stále nemám menstruaci (více než 2 měsíce) Kdy se vrátí MS? MUDr mi řekla, že mi žádnou injekci nedá, že mám sliznici sotva 2mm. Co se dá udělat abych se vrátila k pravidelné menstruaci?
Děkuji za radu
Katka S.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
v první řadě bych doporučil provedení hormonálního a UTZ vyšetření. Další postup záleží na otázce zda nyní chcete otěhotnět nebo ne.
Dr Texl

Reakce na Sanatorium Helios

katkas  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Mnohokrát Vám děkuji za odpověď. MUDr. mi dle UTZ řekla, že mám sliznici 2mm. Mám prý počkat ještě měsíc, jestli se neobnoví sliznice. Hormonální vyšetření mi nenabídla. Na těhotenství se tento rok chystáme. Jsem rozhodnuta změnit gynekologa. S tímto nezájmem a absenci jakéhokoliv doporučení z její strany nejsem spokojená. A ve výsledku stejně nevím, do kdy se menstruace obnoví. Neuvěřitelně se mi zhoršila pleť a váha jde nahoru :(

Reakce na katkas

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
příznaky, které popisujete mohou být projevem hyperandrogenního syndromu ( dříve PCO). Tento syndrom je spojen s nepravidelností cyklu, změnami hormonálních hladin a sníženou plodností.
V případě plánovaného těhotenství k předchozím doporučením doplňuji provedení kontrolního spermiogramu partnera.
DR Texl

Reakce na katkas

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
menstruace se dostaví většinou hned následující měsíc ale někdy to může trvat 2-3 měsíce a přitom se nejedna o žádný patologický stav.
Přejí Vám hezký den,

S pozdravem,

MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

katkas  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
Pane doktore Ilíči, toto jsem právě chtěla slyšet(2-3 měsíce).Panikařit tedy začnu až v březnu :) Pro představu-moje váha stoupla o 3kg, aniž bych změnila stravovací náviky. Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den

Reakce na katkas

katkas  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 4 odpovědí
fuj, hrubka. omlouvám se, píšu jako prasátko.
zanulka81827  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den,chtela jsem se zeptat minuly rok v srpnu jsem si nechala vytahnout danu a od te doby nemam skoro zadnou menstruaci mivam ji mozna tak 2dny a slabe co mam delat protoze se spritelem snazime o miminko.dekuji za odpoved
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Doporučuji vám navštívit některé centrul zabývající se léčbou neplodnosti a podstoupit základní vyšetření. Na jeho základě vám jistě bude nejlépe doporučen léčebný postup.
DR Pavel Texl
Gynevra  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chci se zeptat nemam ovulaci beru hormoni clostribegin,měla jsem pravidelnou menstruaci po těch lecích se mi menstruace spozdila o 13 dní byla jsem na vysetreni a vse v poradku ale pak jsem dostala mesicky a mam hrozne bolestivou menstruaci že musím ležet v postely a brat paralen, muze to bít te mi hormoni co beru?jinak bolestivou menstruaci mám ale je to takove normalní neberu leky a normalne funguji.Děkuji za odpoved
Evik  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtela bych se zeptat, po 7letech jsem prestala brat antikoncepci,kdyz jsem dostala menstruaci byla pravidelna, stejne jako kdybych antikoncepci brala.Je mozne ze bude pravidelna porad, nebo moje telo jeste nepoznalo, ze jsem ji prestala brat?Děkuji
Blond  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,řeším obdobný problém.Po 10ti letech jsem vysadila HA (Logest) z důvodu plánovaného miminka. Je mi 28 let. Mám už měsíc zpoždění, podle testu těhotná nejsem. Můžu vůbec otěhotnět,když nemám menstruaci?

Reakce na Blond

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
teoreticky otěhotnět můžete, ale vzhledem k délce cyklu se obraťte na svého gynekologa. Bylo by dobré provést UTZ kontrolu a hormonální vyšetření. To napoví jak postupovat dál.
prom MUDR Pavel Texl
Ana  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 18 let. Mám nepravidelné menstruace po vysazení hormonální antikoncepce (Diane-35), kterou jsem brala rok a půl, rozhodla jsem se. že už nebudu HA užívat, protože nemám pohlavní styk. na konci května se mi po vysazení HA dostavila menstruace normálně. Dále jsem léky užívat nezačla. Další menstruace následovala po 14 dnech (ne po 3 týdnech jako normálně před užíváním HA). A další menstruaci jsem ještě nedostala a uběhlo 5 týdnů od předešlé. Chtěla jsem se zeptat, jestli je toto po vysazení HA normální, a zda mám navštívit lékaře, nebo počkat na pravidelnou menstruaci? Předem mnohokrát děkuji za odpověď...
Gabi  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,
chci se zeptat na toto: Po sedmi letech jsem vysadila HA za účelem otěhotnění, po vysazení jsem poprvé spíš více špinila než menstruovala a nyní ( měla bych od vysazení dostat menstruaci po druhé) špiním i s trochou krve-týden před očekávanou druhou menstruací..Podbřišek mě nebolí ani nepociťuji žádné jiné předmenstruační bolesti jako když mám mít menstruaci..Je to tedy běžný případ hormonální nerovnováhy po vysazení HA? Děkuji za odpověď.
Ivca  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, asi 2 roky beru pravidelně HA Logest, ale v posledním měsíci jsem měla problém s menstruací, cca 5 dní po skončení pravidelné MS mi přišla znova a stále nechce skončit. Byla jsem u svého gynekologa, který vyloučil cysty a podobné problémy a navrhl mi abych zkusila na měsíc nebo 2 HA vysadit a potom uvidíme. Ráda bych znala názor i jiného odborníka. Chci se zeptat jestli je to dobrá volba, bojím se abych si tím MS ještě víc nerozházela. Děkuji za odpověď.

Reakce na Ivca

Chloe  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
asi 5 měsíců jsem brala pravidelně antikoncepci a teď jsem ji vysadila tak jak jsem měla. Menstruace stále nikde i když už je to měsíc. CHtěla jsem se zeptat jestli pokud jsem jí brala 5 měsíců a měsíc vynechala a teď bych jí začala zase brát po jak dlouhé době bych měla 100% ochranu před otěhotněním. Děkuji za odpověď
Jessika  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

mám dotaz. Brala jsem antikoncepci 3 měsíce pravidelně, po dobrání platíčka jsem dostala normálně menstruaci. Po 7 dnech jsem si už žádnou tabletu nevzala,skončilo mi to 28.12,po týdnu jsem měla pohlavní styk a do dvou dnů se mi dostavila silná menstruace. Ráda bych věděla, jestli třeba nemohu být těhotná, nebo se mi ta menstruace dostavila kvůli vysazení antikoncepce.

Předem děkuji za odpověď.
Péta  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se vás zeptat, je mi 20 let a v září roku 2011 jsem vysadila HA, po vysazeni jsem mela asi 3 mesíce pravidelnou menstruaci, ale pak už ne, byla jsem i na injekci na vivolani.
(s přítelem se pokoušíme o mimi). M- jsem mela naposledy 28.11.2011
Když se mela menstruace dostavit začla sem špinit tak zhruba jenom půlku dne a nic, břicho mě pobolívá a prsa mě bolej a těhotenský test sem si dělala ale ten je negativni...
Chtěla bych se vám zeptat je to normální?
Mohl by jste mi prosím někdo poradit.. děkuji vám moc :)
Eva  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
brala jsem HA (Minervu) 2,5 roku, dobrala jsem platíčko měla menstruaci a nové už jsem nezačla. Menstruace mi skončila a tak 5-7 dní to byl normální průběh, ale potom jako kdybych menstruaci dostala znova a už to trvá 10 dní. Máte s tím někdo zkušenosti?
Předem děkuji za odpověď =)
Miska  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zhruba po 6,5 letech jsem přestala užívat HA (logest). Menstruaci jsem měla dostat v neděli, ale stále se nedostavila. Během minulého měsíce jsem měla chráněný sex. Stále pociťuji bolesti jako před menstruací, které však ustávají (nejsilnější byly před nedělí, kdy jsem m. měla dostat).
Zajímalo by mě zda mám ještě vyčkat, nebo si zkusit udělat test na graviditu?

Děkuji za odpověď.
Lucia  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, vysadila jsem antikoncepci a menstruaci jsem dostala do týdne, chci se zeptat, kdy jí dostanu tak přibližně teď? Je možné, že jí dostanu normálně do 28 dní od začátku té první? Nebo déle? Nechci aby mně nějak nemile překvapila. Děkuji Vám předem za odpověď.
Ivca  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 3 odpovědí
Nejsem doktor, ale myslím, že na tohle Vám nikdo spolehlivou odpověď nedá. Lidské a ženské tělo je nevyzpytatelné a zvlášť po vysazení. Já jsem na tom podobně, zrovna vysazuji, takže čekám co to udělá. Ale já spíš očekávám, že to bude nějakou dobu rozhozené. Nejlepší je mít prostě tampony nebo vložky při ruce, případně nosit intimku.
pavla26  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den od 22. února jsem vysadila antikoncepci a menstruaci jsem měla dostat 21.3. doted nic. Měla sem příznaky před začátkem ms bolesti hlavy, břicha a prsou. Dodnes tj.22.3. se ms nedostavila.25.2. sem měla s partnerem přerušovaný styk, ale dávali sme pozor. Je možné, že se po vysazení Ms nedostaví nebo co mi radíte??děkuji mooc
Monik3  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dva roky jsem brala antikoncepci poté jsem ji vysadila kvuli zjisteni tromboxolie ,menstruace se dostavila hned po týdnu a od té doby nic. Jsou to skoro už 3 měsíce. Je dobré navštívit lékaře nebo ještě vyčkat ?
Jana96  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Antikoncepci jsem brala 2 roky,ale teď jsem ji musela vynechat naposledy jsem to dostala na začátku dubna a od té doby nic, už nán 14dní zpoždění. Může to být příčinou vynechání?Děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Po vysazení HAK může dojít k vynechání menses.Příčinou je anovulační cyklus nebo cyklus se zkrácenou luteální fází.
Anr231  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
v březnu jsem vysadila HA, v dubnu u mě asi tak po 33 dnech proběhla menstruace jako obvykle, ale teď v květnu se mi to jaksi nemůže "rozjet". Je to již 40 dnů, obvyklé bolesti zad a břicha cítím už asi týden, ale pořád nic. Asi před týdnem jsem tak dva dny slabě špinila, ale jinak nic. Test na tětotenství dopadnul také negativně. Je to normální???
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Máte menstruační anovulační cykly nebo cykly s luteální insuficiencí.Vhodné je navštívit gynekologa.Suplementace gestagenů ve II.fázi cyklu vše vyřeší.
Veve  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 23 let a antikoncepci jsem vysadila po 5 letech. Miminko neplánuji ale také bych se mu nebránila. Po vysazení HA jsem antikoncepci nedostala 3 měsíce, gynekolog mi nasadil Norethisteron na 10 dnů, poté menstruace dorazila. Následnující 2 měsíce opět nic, dále i.m injekce. Ráda bych tento problém řešila ale muj gynekolog mi neustále nutí HA kterou již opravdu brát nechci. Žádný jiný způsob mi nedoporučil a doslova mi řekl že pokud odmítám HA nemáme se o čem bavit. Jsem z toho zoufalá...prosím poraďte co mám dělat.
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, je dobře, že nechcete přistoupit na "řešení" pomocí HA, protože pokud momentálně nemenstruujete, HA problém nevyřeší, pouze by ho překryl. Po vysazení HAK je situace, kterou popisujete (chybějící menstruace) celkem běžná a nejen to (cyklů delších než 35 dní bývá přes 20 procent ještě půl roku po vysazení HAK, ač u žen, které dříve HAK neužívaly to je pouze asi 8 procent; anovulačních cyklů bývá rovněž kolem 20 procent, ač u žen, které dříve HAK neužívaly to jsou cca 4 procenta).

Radil bych si především začít měřit bazální tělesnou teplotu, pozorovat hlen hrdla děložního (s tím na severu poradí např. zde http://rodina.prorodiny.cz/planovani-rodicovstvi-prirozenou-metodou/). Pak se bude chtít nejspíše podívat na štítnou žlázu, cukrovku, BMI, spávat v zatemněné místnosti (kde nesvítí pouliční světlo, nezáří obrazovka...)...

Ke stabilizaci menstruačního cyklu dobře slouží mateří kašička a pupalkový olej (ke stabilizaci dochází po dvouměsíční léčbě až u 76 procent žen).
Petra23  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
dobrý den,vysadila jsem HA po 7 letech,protoze chci za 2 roky mimi,predtim jsem asi pul roku behala s nejakymi mykosami,ale po vysazeni jsem to dostala za 1,5 mesice a ted uz mam zase takoveto zozdeni,u gynekolozky jsem po te menstruaci byla a rikala at si radeji delam testy,ale nedelala jsem. Zadne zmeny nejak nepocituji,ale mamvetsi bricho,rano byvam unavena. Myslite ze se to srovna? Dekuji
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, ano, 1,5 měsíce je více méně ok. Kdy přesně jste vysadila HAK a kolik Vám je let? To může také ovlivnit dobu, za jakou se MC stabilizuje. Pokud jste začala užívat HAK v 15 letech, kdy ještě cyklus nebyl zcela vyzrálý, bude to trvat pravděpodobně déle, než když byste začala užívat v 20 letech. Každopádně doporučuji se začít sledovat (měřit bazální tělesnou teplotu a sledovat hlen).
Petra23  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Dekuji za odpoved,HA jsem brala od 16 let,posledni tabletku jsem si vzala 19.3. Pote jsem mela menstruaci 23.3.a potom az 2.5. a ted jeste nic..Je mi 23 let.
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Počítejte s tím že, pokud se Vám délky cyklů budou měnit, toho půl roku to může klidně trvat, než se MC stabilizují. Ale nevyžadujte, abyste měla 28 denní cykly - delší cykly se objevují do určité míry zcela fyziologicky. Důležité ale je, aby délka luteální fáze (tj. fáze od ovulace do začátku menstruace) byla pak v každém cyklu konstantní a byla v dlouhá asi 13-15 dní. Nástup ovulace a tedy délku luteální fáze MC zjistíte tím sledováním bazální tělesné teploty a hlenu děložního hrdla (jak přesně sledovat a vyhodnocovat se lze naučit na kurzech STM PPR nebo v příslušných publikacích; hledejte STM PPR).
Jinak, ke stabilizaci menstruačního cyklu dobře slouží mateří kašička (sarapis)a pupalkový olej (ke stabilizaci dochází po dvouměsíční léčbě až u 76 procent žen).
AMALKA 1234  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
dobry den jemi 12 let a už jsem mela před 5 ti dny dostat menstruaci nikdy mi nevinechala menstruace
poradte mi
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, žádný strach, jste ještě poměrně mladá, určité nepravidelnosti jsou v tak mladém věku běžné. Pokud však držíte nějaké diety tak začněte jíst normálně a pestrou stravu.
Lenka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 26 let, po 7 letech jsem v únoru vysadila HAK. Menstruace se dostavila po 38 dnech, poté po 28, 31, 35, 20, nyní po 14 dnech velmi slabě již asi 3 dny krvácím. Je nutná návštěva lékaře nebo mám ještě vyčkat, zda se cyklus nějak ustálí? Děkuji za odpověď.
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, návštevou lékaře nic nepokazíte. Pokud by vás chtěl ale "léčit" opětovným nasazením HAK, tak rychle pryč od něj. Pro začátek můžete sama začít s STM PPR, která vám napoví, zda se jedná o pravé menstruační krvácení, kterou část cyklu bude vhodné podpořit (doplňky stravy; mateří kašičku a pupálkový olej ostatně můžete začít užívat také hned).

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí