Změna antikoncepce

Změna antikoncepce

mishaczek6  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,

přešla jsem na novou antikoncepci a to z Yadine na Yaz. Pauza mezi antikoncepcemi byla 3 dny, protože jsem dobrala starou antikoncepci a pan doktor mi rovnou napsal novou a že jí mám začít brát hned první den menstruace. Chtěla jsem se zeptat jestli je větší ryziko těhotenství, protože jsem zaslechla, že když se přechází na jinou antikoncepci tak se to občas stane, že se otěhotní. To se stalo i kamarádce že měsíc po změně antikoncepce otěhotněla. Zajímalo by mě zda se mám teďka ze začátku ještě nějak chránit, nebo ne??

Děkuji za odpověď

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Při změně antikoncepce je doporučeno začít užívat nový preparát od 1. dne menses. Pak jste chráněna již po menses. Žádná další ochrana není třeba.
MUDr. Jan Šulc
XXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXX
míša  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat když měním antikoncepci Triquilar na Lunafem.Dnes jsem dobrala poslední plato Triquilar a poté budu mít 7 dní pauzu na menstruaci a poté začnu brát novou antikoncepci Lunafem.Budu chráněná už od prvního prášku Lunafem?
Děkuji za odpověď
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
ano budete.
Dr Texl
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobry den
za nete brat novou antikoncepci I den menstruace po
vysazeni Triquilaru.
S pozdravem.
MUDr. Ilic
míša  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
je i možné antikoncepci navázat jak tu předešlou?že si ji nevezmu první den menstruace ale normálně po 7denní pauze.
Děkuji za odpověď
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Ahoj, prodám 2 platíčka HA Yadine, musela jsem přejít na novou tak by mi ležely doma, cena dohodou, kdyžtak pište na email: x.garie@seznam.cz
molli  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Dva roky jsem užívala antikoncepci Yadine, teď mi doktorka napsala Belaru. Měla jsem ji užívat první den menstruace. Když jsem tedy začala špinit v den kdy jsem měla mences dostat vzala jsem si pilulku belary. Druhý den jsem ale krvácet přestala už je to týden a stále nic. Je možné že mi změnou antikoncepce menstruace tento týžden vynechala? Nebo je něco špatně.

Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Terul  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Dnes mi byla předepsána nová HA Sylviane. Bylo mi řečeno, že po dobrání posledního platíčka Cilest, mám udělat klasickou 7mi denní pauzu a poté začít nově užívat Sylviane. Je to takto správně? Neměla bych začít novou HA užívat první den menstruace? A budu hned po první tabletce Sylviane chráněná nebo je nutné čekat než začne účinkovat? Děkuji za odpověď.
Beky.w  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den! Už druhý rok beru antikoncepci Minerva. Nepozorovala jsem žádné problémy, ale poslední dobou jsem si začala uvědomovat, že jsem neustále unavená, podrážděná, přecitlivělá. Kolikrát se z ničeho nic rozbrečím a nevím proč. Dočetla jsem se, že by to mohlo být antikoncepcí. Je to možné? Jaké jsou v tom případě možnosti? Také mám občas jemně bodavou bolest v podbřišku a není to jen před MS. Raději jsem se rozhodla objednat se po skončení MS na gynekologii, ale měla bych si kupovat další balení antikoncepce. Mám si ji koupit a brát nežli půjdu k lékaři?
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, do ted jsem užívala antikoncepci Minervu a gynekoložka mi předepsala nové prášky Lyndynette 20.Řekla mi, že mám dobrat plátíčko Minervy, dát si 7 denní pauzu a začít brát nové pilulky po té pauze. Já ovšem měla 3 dny pauzu a v 1. den krvácení jsem si vzala pilulku Lyndynette 20.Vadí to? Krvácení jsem měla v uterý a pohlavní styk v pátek. Můžu otěhotnět? Díky za odpověd.
baruška  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,od sestřenice jsem slyšela,že by se antikoncepce měla měnit každe 2 roky.Co je na tom pravdy? Děkuji za odpověd

Nika22  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, potřebuju poradit... skoro rok sem brala antikoncepci ADELE, a přešla jsem na Bonadea, jenže jsem neměla žádnou pauzu a začala jsem ji brát hned... chci se zeptat.. účinkuje?.. protože třetí den braní jsem měla pohlavní styk bez kondomu. a po týdnu mě začalo bolet břicho, a začala jsem krvácet, nebolo to jako menstruace, něco tomu podobné. děkuji za odpověd.:)
anonym  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Ahojda, měla jsem Miligest a Lindynette 20 ani s jednou HA jsem neměla problém ale teď se vyskytla možnost, že mě z HA (Lindynette 20) bolí hlava a padají vlasy tak mi gynekolog předepsal Minervu ale když sem si četla příbalový leták tak v něm je uvedené že pomáhá na problém s pletí, nadměrné ochlupení, vypadávání vlasů. Pomoc s vlasy bych uvítala ale bojím se že když ji začnu brát, že na vlasy mi nepomůže a budu náladová (s pletí ani ochlupením problém nemám). A bojím se toho, že během užívání může být vše v pořádku, ale až je jednou vysadím (ať z důvodu změny HA nebo těhotenství) že se mi problémy, které má Minerva mírnit či léčit, objeví. Nerada bych po změně z Minervy měla akné atd. Jsem celá nesvá, a nevím zda se mám do této antikoncepce dát. (pochybnosti a strach).
Předem děkuji za odpověď.
Martina  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,já to nechápu užívala jsem Yaz doktor mi předepsal Dienille,nevím kdy ji mám začít brát
Yaz(růžové tablety mám do soboty a pak začínám jíst bíle které mám do středy)
Dienille (podle platíčka kde je napsané pondělí)nevím kdy mám začít jíst ty tablety,jsem z toho zmatená.
Všude se píše že první den menstruace,ale když já tu menstruaci budu mít např.v úterý tak na tom platě Dienille si mám vzít úterý?

děkuji za jakoukoliv odpověď.
marcela  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Přecházím z Triquilaru na Jeanine a chtěla jsem se zeptat, kdy mám začít brát první pilulku Jeanine, jestli první den menstruace po dobrání posledního platíčka Triquilaru nebo až po 7 denní pauze. A budu chráněná hned od první pilulky?
Děkuji za odpověď.
Tereza  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

mám dotaz. Přešla jsem z antikoncepce Triquilar na Dienille a hned po 3. prášku z nového platíčka jsem začla špinit a poté i krvácet...krvácení mám zhruba 3 týden, protože teď už platíčko dobírám...je to normální? Zklidní se to a mentruace přestane? Je to tím, že si tělo na nové hormony zvyká?

Děkuji za odpověď.
Terka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla sem se zeptat,byla sem na vyšetření krve a na gynekologii..kamarádce zbyla antikoncepce a ja mam testy v pořádku,svojí antikoncepci neberu 2 měsíce..od kamarádky sem si vzala s platíčka první prášek 7den když mi končila menstruace,začne mi antikoncepce působit?a kdy?
janulle  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den jen se chci zeptat. moje ženská doktorka mi předepsala novou antikoncepci. asi týden jsem nic neužívala kdy mám začít s novým platýnkem nových tabletek? děkuji za odpověd
Klára  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 2 roky jsem užívala HA chloe, před měsícem jsem přešla na Lindynette 20. Nemám teď vůbec chuť na sex. Je možné, že je to změnou HA. Předem děkuji za odpověď.
Lu  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
již 3 roky jsem brala Chloe a rozhodla jsem se přejít na Dienille. Po poslední pilulce chloe jsem měsíc HA neužívala, a první pilulku z nové HA jsem chtěla začít užívat první den cyklu jak je známo. Menstruace se dostavila v termínu i s bolestmi, tak jsem si pilulku vzala. Druhý den mi ale MS postupně vymizela, a mne zajímá jak je to s ochranou. Je možné že MS takto vymizí a jsem chráněná? pilulky už mám za sebou 3 přstože MS nepokračovala. Jsem chráněná, popřípadě jestli nejsem, tak od kdy? Moc děkuji
mamča  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 49 let a 25 let beru antikoncepci(Nowinette)-jsem s ní absolutně spokojená a nemám žádné problémy.Nyní jsem vyla na praventivní prohlídce a lékař mi chce změnit antikoncepci(důvod uvádí věk a nebezpečí trombozy).Navrhuje mi sterilizaci nebo tělísko-obojí pod narkozou-což nechci podstoupit. Dále injekce-jak jsem se dočetla v diskuzi-paní přibrala 20 kg-také nechci riskovat. Můžete mi doporučit jinou alternativu? Je pro mne např. vhodný Pharmatex?
Děkuji Marta
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, místo užívání HAK doporučuji naučit se rozpoznávat vlastní plodnost podle změny bazální tělesné teploty a změny hlenu hrdla děložního. Je to poměrně jednoduché. Oproti HAK je to více méně zdarma a hlavně je to zdravotně nezávadné, bez vedlejších účinků. Spolehlivost vyhýbání se početí za pomoci STM PPR je srovnatelná s HAK. Je to elegantní metoda, hodná emancipované ženy. Jednoduše kdikoliv víte, zda můžete ten který den otěhotnět. http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99irozen%C3%A9_pl%C3%A1nov%C3%A1n%C3%AD_rodi%C4%8Dovstv%C3%AD

Navíc dokáže diagnostikovat případné gynekologické problémy jak např. neplodnost. Pro více informací můžete konatktovat Centrum naděje a pomoci www.cenap.cz.
Lůůca  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
brala jsem antikoncepci KATYA a teď jsem přešla na VREYA.. Dobrala jsem Katyu a hned další den, jsem si vzala tabletu z Vrey bez 7 denní pauzy. Po dobrání celého plata z nové antikoncepce, jsem normálně dostala menstruaci. 7 dní jsem krvácela, poté 1 den v pohodě (jako kdyby mi to už skončilo) a dnes jsem se probudila a opět jsem krvácela, chtěla bych se zeptat, jak je to možné, prášky z dalšího plata jsem začala brát v úterý, abych si změnila den. Děkuji Lucie
Simona  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, beru HA katya a mám přejít na cilest. doktor mi řekl, že první prášek mám začít brát hnednormálně po 7 denní pauze, ale na letáčku je, že první prášek mám začít brát hned po dobrání staré HA. Budu chráněna hned když to udělám jak mi řekl doktor?
DominiQa08  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, gynekolog mi řekl že mám přejít na jinou antikoncepci. Mám dobrat Adele a pak přejít na Sidretu. Chtěla bych se zeptat, když udělám 7 denní pauzu a začnu brát novou antikoncepci Sidretu, jestli jsem od prvního dne užívání plně chráněna. Děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí