Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Čtvrtý císařský řez - Císařský řez - Diskuze

Čtvrtý císařský řez

Čtvrtý císařský řez

maja4  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den chtela bych se zeptat na nazor na čtvrty cisařsky řez,mam tři deti a všechny cisařskym rezem v roce04,07,09. Všechny probehly bez problemu nebyly teploty jizva se pekne zahojile bez jakyhokoliv hnisani,mohla bych mit jeste jednou otehotnet... predem dekuji za odpoved
hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
ahoj ja mam zasebou taky tri cisarsky rezi v roce 03,07,10. domlouvale sem se se svim doktorem tak jeste jedne cisarsky rez by se dal jeste udelat akorat je veci dozor ted sem v 8tydnu.
maja4  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
ahoj to me teši že nejsem sama co chce čtvrte dite cisařem a jak si natom jestli se muzu zeptat co deti doma jak to zvlada ja nejsem jeste tehotna ješte se nesnažime nebyla sem ani u sveho doktora ješte doma deti nejak zacali divočit tak ješte počkam...

Reakce na maja4

hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
ahoj me kluci taky zacali divocit ale deto. Miminko roste vse je v poradku.Ja mam 3kluky tak by to jeste chtelo tu holcicku.

Reakce na hanka

maja4  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
ahoj jak se dari tobe i miminku jak se mate nechtela by sis treba psat pres meil ja se jmenuji martina ..
hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Ahoj, moc vám fandím a věřím, že je vše v pořádku. Mám za sebou taky 3 císařské řezy a taky bych chtěla čtvré dítě, holčičku, protože máme samé kluky. V jedné knize, autor je gynekolog, je zmíněna žena, která měla císařským řezem 5 dětí. Myslím, že nejdůležitější je klid v duši, člověk se nesmí nechat rozhodit.

Reakce na hana

Pavlína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Ahoj četla jsem tvůj příspěvek.Jsem na tom úplně stejně.Mám 3 kluky císařským řezem a ted jsem asi v 5 týdnu.Bojím se jít k lékaři,že mi to bude rozmlouvat.Proto se obracím na tebe.Víš jaká jsou rizika?moc děkuji za odpověd.Pavlína

Reakce na Pavlína

hana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Ahoj, může tě odkázat na sdružení CENAP, MUDr. Lázničkovou, která je gynekoložka. Mají vlastní stránky, cenap.cz. Ptala jsem se jí na čtvrté těhotenství a doporučila mně ho nejdřív za 2 roky po posledním císařském řezu. Doporučila opatrnost v těhotenstí a upozornila, že je vyšší riziko, že dítě nedonosím do předpokládaného termínu. Nebyl to ale žádný katastrofický scénář. Můžu ti přeposlat její odpovdˇ. Budu na tebe a na tvé miminko myslet. Hanka

Reakce na hana

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
odpoved uz asi nemate co,chtela bych mit taky 4mimo cisarem jestli to jde nebo ne nevim,dekuji muj email stepi.trnka@seznam.cz

Reakce na Pavlína

hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
ahoj jsem ve 23t vse je v poradku ja i mimco jeste nevim co to bude. muj doktor mi proti tomu nic nerek.

Reakce na Pavlína

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
ahoj donosila si ctvrte mimo?nebo rozmluvili mam taky tri cisare a chtela bych jeste mimo,diky za info

Reakce na laska

Pavlína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den.Donosila jsem malého do 37 týdne.Porod jsem měla naplanovaný ve 38.týdnu,
aňka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
ahojky holky,
moc vám všem děkuji za tuto diskuzi :) S manželem máme zatím "pouze" jednoho krásného zdravého chlapečka narozeného letos S.C., ale vždycky jsem si přála mít velkou rodinu, a tak jsem potěšená, že jsou mezi námi ty šťastné, které mají za sebou 4 a více sekcí. Je to pro mě povzbuzením, i když ještě nejsem těhotná, protože jsem slyšela, že můžu mít S.C. max. 3 děti.. tedy díky Bohu i za ty tři, ale pokud vše půjde dobře, chtěli bychom se radovat i ze čtvrtého :) Ať se vám všem s podobným nadšením daří :)

Reakce na aňka

Pavlína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
DObrý den.Rozhodnutí je vždy jen na vás.Já jsem se rozhodla,že 4 dítě chci.Tak mám za sebou 4 císař.Jsem já i malej v pořádku
hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
ahoj tak termin porodu se mi blizi jsem 35tt vse zvladam dobre po ctvrte a konecne cekam holcicku termin mam 12.2.2012e na cisarsky rez mam jit uz ted v lednu pred terminama vychazi to 38-39tt
rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Ahoj, mám za sebou též 3 císaře, bez komplikací a doma 3 zdravé kluky. Poslední císař proběhl v roce 2008. Moc bych si přála ještě jedno miminko. Moje doktorka mi to nezakazuje, ale ani nedoporučuje. Moc prosím o každou zkušenost, třeba mi to dodá více odvahy, přece jenom už mám větší strach než dřív, je mi 36. Moc díky předem za každou radu. Radka
Fil  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Ahoj Hani, byla bych moc ráda kdyby jsi dala o sobě vědět, jak se vám daří. My se také pokoušíme o čtvrté, tak se nám to snad splní.

Reakce na Fil

hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
AHOJ mam se dobre v lednu 25. se mi narodila 4cisarskym rezem dcera Hanicka mela 46cm a 3040g vse probehlo v poradku. Tak Vam vsem preji take hodne stesticka

Reakce na hanka

rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Ahoj, jednak moc gratuluji k holčičce a zároveň chci říct, že je to pro mě velké povzbuzení, díky.

Reakce na rady

maja4  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Ahoj Hani moc gratuluji k holčičce Haničce přeji jen to nejlepší,mužu se zeptat jake bylo posledni tehotenstvi stejne jak předchozí,mela si už doma přece jen tři deti,a co jizva behem tehotenství,bolela nebo tak neco, mej se pekne Martina

Reakce na hanka

Fil  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Tak to moc gratuluji Hani, hodně jsem na vás myslela. A jak píše " rady " i pro mě je to velké povzbuzení, pak se opatrujte a mějte se krásně.

Reakce na Fil

rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Ahoj, ještě píšu jednou, protože jsem taky hodně zvědavá na všechny podrobnosti. Navíc mě dnes jeden gynekolog, dokonce primář, docela uzemnil. Na můj dotaz ohledně čtvrté sekce mi odpověděl, ať to raději ani nevyslovuji, byl tedy zásadně proti. Tak mi zase trochu sklaplo. Jsem z kraje Vysočina a zdejší nemocnice asi nemá zatím moc zkušeností. Nevím jestli by bylo řešení zkusit nějakou větší nemocnici, ty jsou všechny ale minimálně 70 km daleko. Mám teda zase o čem přemýšlet. Nevím, jestli mi někdo dokáže poradit. Předem ale díky za každou myšlenku:-))

Reakce na rady

Fil  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
Tohle je asi všechno hrozně idividuální, každý lékař či gynekolog řekne něco jiného. Já mám naštěstí velmi dobrého gyn. Když jsem za ním přišla, že bych chtěla ještě jedno dítko čtvrtou sekcí, tak mi řekl, že v tom problém nevidí. A možná vás všechny šokoju, ale vypsal mi i žádanku na zařazení do programu IVF. Já se totiž nechala po třetí sekci přesvědčit ke sterilizaci.

Reakce na Fil

rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Moc díky za názor. Ten dnešní rozhovor musím ještě rozdýchat, ale nevím, kde najít takového lékaře, který by mi naopak vyšel vstříc jako ten Tvůj. Ať půjdu ke komu chci, tady v okolí, tak stejně skončím v té nemocnici, kde mě dnes tak odradili. A tam bych asi dostala sadu:-) Zkrátka zklamalo mě to dnes na celé čáře, já jsem tomu lékaři hodně věřila a vkládala do něho všechny své naděje. Zatím budu dál sbírat informace a hlavně bych moc ráda, kdybych měla za sebou někoho, kdo mi dá naději (myslím z řad lékařů), aby to bylo i psychicky trochu pozitivní. Jinak Tobě přeji hodně štěstí, ať se podaří překonat všechny překážky, které miminku brání. Mě přesvědčovali ke sterilizaci už po druhém císaři a když jsem nechtěla ani po třetím, připadala jsem si jako zločinec, takže chápu, že odolat není lehké.

Reakce na rady

maja4  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Mohu se zeptat od kud jsi RADY...z olomouce..ja jsem z Olomouce musím říct že ve fakultní nemocnici mi říkali sestřičky že je tam normální 4cís.řez, ale jak už tady nekdo napsal zíleží na jedinci atd... zkus jinyho doktora a uvidíš,ja jsem taky zvědavá co mi doktor řekne...

Reakce na maja4

rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Ahoj, já jsem z malé vesnice, ale patřím do nemocnice v Novém Městě na Moravě, takže to asi vše vysvětluje:-)) - není to žádná fakultka. Do Olomouce je to od nás asi hodinu a půl. Nejblíž by bylo Brno, ale i to je hodinu cesty. Přesto se nevzdávám, není zase tak kam spěchat a hlavně ty případy co jsou tady popsány mi dodávají hodně pozitivních myšlenek. Časem určitě přibude ještě víc takových, které mají za sebou 4 císařské řezy. Jde asi o to, kolik zkušeností v té dané nemocnici mají už za sebou. Tady u nás to bude asi ojedinělé, proto takový odmítavý postoj. Předpokládám:-)

Reakce na rady

hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
ahoj. Tehotenstvi bylo jak predchozi s detma sem to taky zvladla. Vse bylo v naprostem poradku od 25t mi doktor delal pri kazde navsteve ultrazvuk a kontroloval jizvu jinak bylo vse v poho. Nejsme prvni a ani posledny co chtej ctvrty cisarsky rez. Jsem od plzne doktori name nenadavali brali to normalne. Zadny kolplikace sem nemela.

Reakce na hanka

alenavan.  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Hanko mohu se zeptat k jakému doktoru chodíš? Uvažuji o změně gynekologa. Časem bych ještě jedno miminko chtěla a byla bych ráda za doktora, který s tím má zkušenost. :-) Alena

Reakce na alenavan.

hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
chodim k doktoru v plzni menuje se jiri andrle

Reakce na hanka

alenavan.  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Hanko děkuji za zprávu. Já chodím k Dr. Budkovi, ten je zásadně proti čtvrté sekci. Já bych ještě časem o jednom dítěti uvažovala. Teď už vím, na koho se můžu, tady na plzeňsku, případně obrátit. Děkuji. Alena

Reakce na rady

Crazy  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Zdravím též plánujeme s přítelem miminko a a mám už 3cisare tak doufám že se vše povede a zadari se nam

Reakce na Fil

tatiana  |  návštěvník  |  London, City of
  • 1 odpovědí
Ahoj mam podobny problem mala som uz tri sekcie a tiez som steriliyovana no chcem este jedno babo no moj gynekolog povedal nie.Rozmyslam aj z priatelom o zmene lekara.

Reakce na tatiana

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
Tätiano byla ste uz nekde u doktora taky mam sterilizaci s donucenim lekarky,taky hledam novou.Jestli jde obnovit ta pruchodnost?Slysela sem ze ano nebo pak umeli oplodneni nevim co je na tom pravdy a zjistuju,dekuji Stepa

Reakce na Fil

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
dobry den taky sem se nechala presvetcit ke sterilizaci po tretim a jak ste dopadla ?Spruchodnili vam to dekuji Stepa

Reakce na Fil

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
ahoj Fil,moje doktorka o ctvrtem tehotenstvi nechce ani slyset takze jestli se rozhodneme pro ctvrte budu muset zmenit doktorku.Taky sem se nechala presvedcit ke sterilizaci a lituju toho,uz si nekde byla natom programu IFV to je umely oplodneni zejo,jestli budes hodna napis zatim sbiram info.

Reakce na laska

Fil  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
ahojky, už jsem tu dlouho nebyla a koukám holky kolik vás tu přibylo. Tak v centru na IVF už jsme z manželem byli. Pan doktor na nás koukal dost nevěřícně, ale po dlouhém rozhovoru, prohlídce a mého souhlasu, že přebírám zodpovědnost na sebe, jsme byli přijati. Chodili jsme na krevní testy, sermiogram a všechna ta vyšetření kolem. Ještě hned na začátku nás pan doktor upozornil, že celý cyklus si plně budem hradit ( s tím jsme počítali ), ale on nám stejně nabídl, že zkusí podat žádost na zdrav. pojiš. o aspoň částečnou úhradu. Asi po třech měsících, lítání po různých vyšetření nám došel dopis ze zdrav. pojiš., že nejen že nám nic neposkytnou, ale že nám ani v žádném případě nedoporučují dále pokračovat. A tak nás se slušností z centra IVF vyhodili.
Je to už nějaký ten měsíc a pořád to nemůžu rozdýchat, že nějaký chlápek od stolu, který mě ani neviděl, chce o mě nějak rozhodovat. Ale nevzdáme se a už brzy bude chtít řádné vysvětlení jak od zdrav. pojiš. a tak od centra IF.

Reakce na Fil

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
ahoj Fil,tak to je mazec tedy ja zatim sbiram info tet malemu budou teprv dva roky,ale sem v soku co pises,ja ani nevim kam bych se mela obratit v praze,protoze budu muset i k jinemu gynekologovy moje mudr.otom nechce ani slyset o 4SC a ani by mi urco nenapsala zadanku na IVF zjistovali jste kolik se zato plati?dik stepa

Reakce na laska

Fil  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 5 odpovědí
cena se pohybuje mezi 60ti-80ti tisíceme, pokud si plně hradíš všechno, ale můžete to být i o hodně míň. Ze všeho nejdražší jsou injence, které si musíš píchat a je jasný, že ženy, které mají s otěhotněním problém potřebují silnější a taky dražší. Já jelikož jsem byla na těch krevních testech, tak my bylo zjištěno, že se bych neměla mít problém s otěhotnění, tak by mi stačili ty levnější. Jo a žádanku na IVF mi napsal můj gyn., teď někdy půjdu na kontrolu a třeba mi poradí co dál.

Reakce na hanka

adelmaty  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
hanko velká gratulace, hlavně že se povedla vytoužená holčička. :-)
Kupu zdraví všem dětičkám!

Reakce na hanka

janina28  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
ja sem překvapená ono opravdu jde mít 4 císaře ? ja mám 2 zasebou a chci ješte třetí možna aj 4 jense bojím co mi řekne doktor ten druhý byl jen kvuli šnuře kolem krku jinak vše o.k mám 28 roku ,a sem sama ze 4 detí příde mi biežné mít velku rodinu doufám že mi to vyjde.
laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
dobry den jak ste dopadla s ctvrtym cisarem,chteli by sme taky tak to zjistuji diky za info

Reakce na laska

Pavlína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den.Mám za sebou 4 císařský řez.Vše proběhlo v pořádku.Já i malej jsme zdravý.Nemějte strach z porodu,ale z nošení dítěte.Tam jsou rizika prasknutí děložní tepny a nebo dělohy.Já jsem pracovala do porodu a vše proběhlo dobře.Rozhodnutí je ná Vás a manželovi.Držím vám palečky

Reakce na Pavlína

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
ja uz prave treti rodila v 35tydnu praskala mi jizva,pak mam dalsi problem donutila me jiz byvala gynekolozka na sterilizaci a to uz sem zjistovala ze se da skusit obnovit pruchodnost vejcovodu a nebo pak umely oplodneni,moc o tom nevim nerozumim tomu neslysela ste o tom nekde?Jak mate od sebe detiJJa mam 99,07,10

Reakce na laska

Pavlína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den.Ve vašem případě bych asi do 4 díte nešla.Pokud máte takové problém při třetím císaři.Já jsem žádné problémi neměla.Také jsem si nechala udělat sterilizaci a ted toho lituji.Také by mě zajímalo jestli to jde ještě zprůchodnit.Děti jsou narozeny 97,94,05,12

Reakce na Pavlína

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
nojo byla to moje chyba nebyla sem v klidu a delala co nemela.Je vy uz mate ctyri a chtela byste paty?To je krasny a ptala ste se nekde jestli to jde spruchodnit?Stepa

Reakce na laska

Pavlína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Ano mám za sebou čtvrtý císař.Jsem krátce po porodu tak jsem nic ještě nezjištovala ohledně obnovení průchodnosti.

Reakce na Pavlína

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
a vse v poradku cele tehotenstvi a porod?Vkolikatym tydnu ste rodila,

Reakce na laska

Pavlína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Vše bylo uplně v pořádku.Od začátku těhotenství jsem měla rizikovku,ale pracovala jsem do 36 týdne.Porod naplanoval doktor ve 38 týdnu a já porodila ve 37 týdnu.Zdravého chlapečka 2770g.
Fil  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Ahoj také já mám tři císařské řezy, všechny proběhly bez problémů, poslední byl 2007 a taky si přejem ještě jedno mimi. Tak snad se to v nejbližší době podaří. Můj dr. my na to jen řekl, že v tom problém nevidí, tak uvidíme. Mám taky trochu strach, ale protože už asi dva roky zjištuji všechny možné informace, je docela hodně maminek se čtvrtou a dokonce i více sekcemi. Ono komplikace můžou přijít i v prní sekci, ale i při normal porodu. Bude to chtít podstatně více klidu a víc se hlídat.
Lena  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Ahoj,
já jsem také z Vysočiny a mám 3 zdravé dcery, všechny sekcí. Sterilizace mi byla doporučena již po 2císaři,tehdy jsem odmítla, ale při 3.sekci jsem se sterilizací souhlasila. Teď toho lituji, jenže lékaři opravdu v místní nemocnici nechtěli o dalším těhotenství ani slyšet.
Všem držím palce, aby měli zdravá miminka.
kostička  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Zdravím všechny maminky po třech sekcích!
I já patřím mezi vás, co uvažujete o 4. miminku. Již delší dobu zjišťuji všechny možné informace-fundované i nefundované. Před pár lety bylo skoro nemožné mít 3 sekce - dnes docela běžné. Časem žen, co mají 4 sekce, určitě přibyde (v USA jsou 4 běžné). Souvisí to i s tím, že české rodiny nemají už jen 2 děti.
Typ pro maminky z Vysočiny. Rodila jsem v porodnici v Havl. Brodě. Zde mě nikdo do sterilizace netlačil, nepřemlouval. Ani po 2., ani po 3. císařském řezu. Z ambulantních lékařů zkuste Dr. Poustku Jihlava - skvělý odborník, velké zkušenosti, celé těhotenství si vás nechá v péči a neposílá vás sem a tam na různá doplňková vyšetření.U něho si přijdete opravdu jako klientka - ne pacientka.
Přeju nám všem hodně štěstí. Celkově nás není moc, co chceme 4. miminko, tak se nedivte, že se v porodnici diví :-). Vždyť ani žen, co rodily spontánně 4. dítě, také moc není :-)




rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Jsem ráda, že se přidávají další a další maminky, které chtějí 4. miminko. Alespoň bude víc názoru a hlavně víc zkušeností. Taky moc děkuji "kostičce" za konkrétní kontakt na lékaře v kraji Vysočina. Zatím jsem taky ve fázi zjišťování, ale moc dlouho bych čekat nechtěla. Tak uvidím, jestli najdu spřízněné duše i v řadách lékařů. To bych samozřejmě přála nám všem:-))
Monika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Taky planuji 4mimi,ale doktor mi to bohuzel nedoporucuje,aby mi nepraskla jizva,,proto tady ctu nazory maminek,,,SC jsem mela v roce 2005,,,2007,,,2011
Ája  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Ahoj děvčata já jsem po 4 císařích a klidně bych brala ještě jedno mimi. Můj doktor řekl klidně když se na to cítím.Horší je to že mám sterilizaci po posledním porodu.Vlastně druhou. První byla po 3 klucích a stejně jsem otěhotněla tak se nevzdávám, ale dochází mi čas. Je mi už dosti let. Tak se držte a nevzdávejte se. Držím Vám všem pěsti.Ája
rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Ahoj Ájo (jestli můžu tykat), já osobně moc děkuji za Tvůj pozitivní příspěvek. Každá takováhle zkušenost mi dodává odvahu. Pokud se mi podaří otěhotnět a vše bude v pohodě, určitě potom i já napíšu svoje zkušenosti pro ostatní mamky, co chcou čtvrtý císař. Jenom by mě zajímalo opět více podrobností ze čtvrtého těhotenství, zda jsi měla nějaká výrazná omezení, jaký byl průběh, atd.... A taky, jestli se po třech klucích povedla holčička:-)) Jinak opět jsi asi živým důkazem, že nic nefunguje na 100%. Otěhotnět po sterilizaci, to je opravdu umění:-) Ještě jednou moc díky za Tvůj příspěvek. Radka

Reakce na rady

Ája  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Ahoj Rady. Já jsem měla pohodové těhotenství žádné omezení vše jak má být.Akorát jsem musela na plodovku skrz věk. Malá se narodila a za dva měsíce jsem měla 40.Takže krásný dárek jak k narozkám tak k dvacátému výročí svatby.Držím pěsti a hodně štěstí Ája

Reakce na Ája

rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Ájo, opět děkuju za samé pozitivní zprávy. Kéž se nám všem daří jako tobě, byla by to idylka:-) Pohodové těhotenství a nakonec ještě vytoužená holčička. Přeju taky hodně štěstí, děti ať dělají jenom radost a třeba se vydaří ještě jedno miminko, jak jsi psala.
Těším se na další pozitivní příspěvky, opravdu to s psychikou dělá hodně, díky všem:-)) Radka

Reakce na rady

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
ahoj Rady taky zjistujete info zatim sou sami pozitivni,ale ani nevim jestli je nejaka maminka co mela na male?Mela problamy atd.je nejaka maminka????

Reakce na laska

rady  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 9 odpovědí
Ahoj Já zatím také pouze zjišťuji, co se dá, diskuze o vícečetných sekcích jsou také na této adrese, zkuste se mrknout
http://www.rodina.cz/diskuse291.htm. Jak už ale tady bylo řečeno, problémy může mít i prvorodička, nebo ženy rodící přirozeně. Je to asi vše na velkém vlastním uvážení. Já jsem už na 99% rozhodnuta, že do toho půjdu, jestli se to tedy podaří. Důležité je, zda u předchozích sekcí nebyly nějaké vážné komplikace, pak snad jsou všechny předpoklady, že vše dopadne dobře i počtvrté.

Reakce na rady

laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
Ahoj Rady zatim zjistuji a jestli si nekde nenarazila nechala sem i totiz udelat sterilizaci po tretim byla sem spis donucena,ale prej to jde spruchodnit nenarazila si nekde nato nebo umeli oplodneni,taky sem zatim na 70procent rozhodla stejne bych chtela az tak 2-3roky mimco,ale nevim kam se obratit v Praze,diky vam vsem kdo ste o tom slysel nebo cetl

Reakce na Ája

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Ahojky mamky.I já mám za sebou 3 sekce.Dnes jsem si udělala test a jsem asi těhotná.Takže se objednám k lékaři a uvidím.Také mám tři kluky(r.nar.98,04,08).Rodila jsem v Praze Motole a posledního kluka v Havlíčkově Brodě.Tam super.Primář říkal,že můžu mít klidně 7 sekcí.Prý je to v Arabském světě normální.H.K.

Reakce na anonym

kostička  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Milá H.K.

Přeju Ti hodně štěstí!!!
Dej o sobě zase vědět.

Kostička


Reakce na kostička

hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Taky přeju hodne štesti, a aby se to povedlo ja sem po 4sekci a konecne mam holčičku

Reakce na hanka

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Děkuji,ozvu se.Četla jsem vaše psaní tady.Hela

Reakce na hanka

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
A měla jste p.Hanko epidural nebo narkózu.

Reakce na anonym

hanka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
mela sem epidural

Reakce na hanka

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Já měla u prvních dvou sekcí narkózu a u třetího epidural.Byla jste spokojená?A kde vám dovolily 4 sekci?Asi v Plzni,když jste z Plzenského kraje.

Reakce na anonym

Pavlína  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den.Ano mám za sebou 4 sekce.Při všech jsem měla narkozu.Rodila jsem v Žatecké nemocnici.Riziko není v porodu,ale v nošení dítěte.Mohla by prasknout děložní tepna a nebo děloha atd.U mě vše proběhlo v pořádku a narodil se mi 4 klouček.Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí

Reakce na Pavlína

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Dobrý večer,děkuji za napsání.Také jsem z Ústeckého kraje,ale bydlíme tady 3 roky.O té děloze vím.Já u třech kluků měla menší bříško,tak snad bude vše v poho.Tak to máte radost.Tak ať jsou hlavně zdraví.Mě je jedno co to bude.

Reakce na hanka

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den paní Haničko. Jsem před rozhodnutím jít do 4 sekce či nejít - děti mám 99, 2004, 2011. Mohu se zeptat kolik jste asi vážila , když jste do 4 sekce šla a zda Vám nutili po třetí sekci tak jako mě ať si nechám sterilizaci? mě se tehda při třetím císaři ptali asi stokrát a ty pošklebky od sester byly hodně nepoříjemné, ale nedala jsem se. dítě vychovávám řádně, práci mám, tak nevím o co jim šlo? Pokuď budete mít kapku času napište vaši zkušenost a hlavně tu váhu/ vaší kolik jste vážila před a pak těsně před porodem Vaší Haňulky. Ptám se protože jsem dost přibrala, tak ať vím na jakou váhu tak asi jít. měřím cca 176 cm. Děkuji Monika.

Reakce na kostička

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 6 odpovědí
Děkuji,určitě dám vědět.Hela

Reakce na anonym

pimpik  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
můj gynekolog říká,že belgická královna měla 9 císařských řezů.
Já mám zatím dva,09/2004 a 10/2009 a chtěla bych ještě dvě děti,pokud Bůh dá,tak co nejdřív třetí ještě nejsem těhotná a za další 3-4roky poslední.
Jste tu ještě někdo s podobným přáním jako já?
Můžeme si psát:můj e-mail je pimpik@centrum.cz

Reakce na pimpik

Estera  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Zdravím všechny,

tohle téma mě taky hodně zajímá. Mám za sebou dvě sekce 2008 a 2010, teď to vypadá, že čekáme třetí a ráda bych i čtvrté. Budu ráda za každý pozitivní, povzbudivý příspěvek, můj doktor je zlatý, ale přeopatrný. Už z tohohle nebude odvázaný, natož ze čtvrtého.
Hodně mě zajímají porodnice vstřícné k multičetným císařům. Nejlépe v Praze a okolí. Někde kde se nepodivují, nekárají, necpou sterilizaci...Pokud máte někdo takové zkušenosti, sem s nimi. Moc díky.
laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
ahoj Ajo taky sem si nechala udelat sterilizaci a chci ctvrte prej to jde na umely oplodneni,ale vubec nevim kam se mam obratit v Praze,naslysela si nebo necetla nekde ze by nejaka mamina psala?dekuji

Reakce na laska

Ája  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Ahoj já jsem otěhotněla přirozenou cestou i když jsem měla sterilizaci tak nevím ale co psaly holky tak jedna ve Zlíně se na to ptala dokonce byla na vyšetření. Koukni na starší příspěvky. Já mám již druhou sterilizaci a teď mě to mrzí že jsem si ji nechala udělat. Přeji hodně štěstí a chápající lékaře. Ahoj Ája
laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
Dobry den chtela bych se zeptat jesli je mozne mit 4cisarske rezy jestli se to doporucuje nebo nikoliv.Mam uz tri,ale chteli by sme jeste mimco a jeste se chci zeptat gynekolozka me zahnala na sterilizaci jestli lze obnovit funkci vejcovodu nebo umele oplodneni,moc tomu nerozumim,dekuji
Denda  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím.Tak si tak pročítám co tu holky píšete a váhám co dělat.Jsem ve 37týdnu a čeká mě plánovanej třetí císař.Budu rodit v Brně-Bohunice a tam mě doktor při posladní kontrole řekl o sterilizaci a já nevím co dělat!!!Po pravdě ani čtvrté dítě s manželem neplánujem ale ten strach tu je.Doktor mě to vysvětlil tak hrozivě kdybych po 4otěhotněla a opět císař a těd čtu vaše zkušenosti a zírám.Co si pak myslet o doktorech,že?

Reakce na Denda

anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Zdravím,
také mám za sebou 4 sekce všechny proběhly v pohodě,u prvních dvou jsem měla narkozu,je to již 18 a 16 let a nyní máme 4-letého kloučka a 2-letou holčičku,tu jsem porodila skoro ve 40,u nich jsem měla epidural a bylo to pro mne lepší,že jsem je hned viděla,odpadlo probouzení z narkozy.Jak 3 tak 4 císař zcela bez komplikací,děti v pořádku a já se zotavila velice rychle.Jenom doktoři na mne koukali jako na exota,ale to za ty krásné děti stojí
anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
ahoj, jsem po 3 císaři (08, 11, 12) a ráda bych ještě jedno. Chci se zeptat...co vám říkali na srůsty? měli jste nějaké? Nebo se dr nezmínili? Léčily po císaři atb déle než 7 dní nebo ne? Jdu teprve na kontrolu po 6ti nedělí a jsem zvědavá, co bude dr říkat. Jinak 3. císař byl šílený, ale zvládlo se to. A co očistky? Vše bylo bez problémů?
anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
vlastně si uvědomuji,že mi o srůstech doktoři vůbec nic neříkali.Já jsem se po 4 císaři zotavila velice rychle,bylo to bez problému.Jediné co si vzpomínám,že během operace se na něco ptal mladý lékař,který tam byl a nerozuměla jsem mu a dr,který operaci prováděl říkal to je po tolika cisařích normalní a zahojí se to.
vivi1230  |  návštěvník  |  Kosice
  • 2 odpovědí
ahojte zencky moc rada bych chtela radu jsem po 3 sekci a mam podvaz vajecniku a rada bych sla na umely oplodneni -docetla jsem se ze do 39let bych mela zaplatit kolem 10 tisic vite neco otom moc vam dekuji marcela
kata  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám 3 děti 6,5,2 roky. Všechny císařským řezem. Po třetím císařském řezu mi doktor říkal, že už další ne.Mého manžela natolik vylekal, že on na toho lékaře neustále myslí a říká, že když otěhotním, tak umřu.
Chtěla bych slyšet názor nějakého odborníka, který řekne jak velké je to riziko. Slyšela jsem, že v zahraničí se sekce dělají bez nějakých negativních problémů.
Píšu proto, protože bych si ještě jedno strašně přála.
Děkuji za odpověď
Káťa
laska  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 15 odpovědí
ahoj Kato taky mam tri deti a sekcemi,taky porad premyslim ze bych chtela jeste jedno,ale mam taky strach ze se mi neco stane,ikdyz tady maminy pisou ze sou po ctvrty,porad tady ctu prispevky prave ani nevim kde sem jednou cetla ze nejaka mamina byla po ctvrty sekci a malem jim zustala na sale a do dneska ze prej chodi porad po doktorech tak zatim jen sbiram info,stepa
Klarickaa
Klarickaa  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Ahoj,jsem také po třech císařských řezech(96,05,09)a také bych chtěla ještě jedno mimi.Už na něm pracujeme.Můj gynekolog není vůbec proti.
Když v předchozích těhotenstvích bylo vše v pořádku,nehnisala jizva,atd.tak v tom problém nevidí.
A je pravda,že v Americe je více sekcí normální(Viktorie Beckham-4x CS)
Lili  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím všechna odvážná děvčata!
Tak jsem si myslela, jakou jsem raritou a tady zjišťuji, že nás je takových víc.
Já měla dva kluky a třetí vymodlenou holčičku. Všechny na SC a po složité hormonální léčbě. Holčička se bohužel kvůli mé preeklampsii narodila předčasně, vážila pouhých 1105 g a její start do života byl dost složitý. O dalším dítěti jsme už neuvažovali. Dceři bylo už pět roků, já si plánovala s kamarádkou, jak pojedeme oslavit mojí 40., ale osud chtěl tomu jinak. Měsíc před svými 40. narozeninami jsem zjistila, že jsem těhotná a nastalo pro mě velké dilema. Samozřejmě mi paní doktorka toto těhotenství nedoporučovala, vysvětlila mi možná rizika ale na druhou stranu byla a je vždy moc vstřícná a chápavá. Dohodli jsme se na konzultaci v rizikové poradně FN. Dostala jsem doporučení, s tím, že se objednám. Měla jsem veliký strach z tohoto těhotenství, ale potrat byl pro mě noční můrou. Jenže zase zasáhla ruka osudu a riziková poradna byla dočasně uzavřena kvůli stěhování do nové porodnice a když jsem se tedy do oné poradny dostala, tak mi bylo sděleno, že když jsem se tak rozhodla, že jdeme do toho, že na potrat už že je stejně pozdě. Na jednu stranu jsem byla ráda, ale strach mi neopouštěl. Celé těhotenství probíhalo jako každé předchozí, tj. léčba vysokého tlaku a sledování v rizikové poradně. Absolvovala jsem amniocentézu, která dopadla dobře a druhou polovinu jsem na doporučení lékařů spíše polehávala. Nezvedala žádná břemena, uklízela, vařila,.. na etapy. Zapojila do domácích prací více děti /19, 16, 5/ ...Vše bylo vpořádku až do 31. týdne, kdy se v mém životě odehrála velká tragická událost a můj tlak začal nabírat na obrátkách. Skončila jsem v nemocnici a nevypadalo to zrovna dobře. Málem jsem skončila opět v 31. týdnu na porodním stole, ale naštěstí se stav zlepšil a svoji poslední dcerku donosila až do 39. týdne. Rodila jsem v celkové anestezii, na stole jsem se jim sice začala probouzet než vyndali maličkou ven a tak jsem jí i přes velkou bolest uslyšela plakat a opět usnula. Holčička byla vpořádku a já v rámci možností také. I když bych do čtvrtého těhotenství vědomě nešla, jsem ráda, že jsem se tak rozhodla a vše dopadlo dobře. I když nejsem silně věřící, tak říkám, že to byla boží vůle.
O tom, jestli jít do 4. císařské řezu se musí rozhodnout každá z vás sama, je to možné, ale nutno také zvážit rizika, kterými je především ruptura dělohy.
Mějte se všechny krásně, dětičky ať vám rostou a pokud se rozhodnete do toho jít , tak vám můžu popřát jen hodně štěsí. L

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Dobrý den, dne 30.12.2014 jsem podstoupila v porodnici na OBILNÉM TRHU císařský řez. Tento zákrok byl plánovaný ve 39tt z důvodů příčné polohy plodu a operaci na děloze.Náš syn Ondřej se narodil v epidurální anestezii. O... Více 

Spokojený/á

Já jsem velmi spokojená s paní doktorkou je příjemná,specialistka a vychází ve všem vstříc.Mě absolutně ve všem vyhověla a mockrát ji děkuji za trpělivost se mnou a stres před porodem.Díky ní také jsem byla psychicky a f... Více 

Doktor ve Vašem okolí