Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Strach z jizvy po odstranění fibroadenomu - Nádory prsu - Diskuze

Strach z jizvy po odstranění fibroadenomu

Strach z jizvy po odstranění fibroadenomu

milagrosm  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

Je mi 20 let a již téměř 4 roky mě trápí 2 fibroadenomy v levém prsu (v horním kvadrantu blíže hrudní kosti, poměrně daleko od bradavky). Chodím pravidelně na kontroly na ultrazvuk. Na doporučení lékařů jsem fibroadenomy chtěla nechat být, jeden z nich ale neustále roste (větší než 40 mm) a vzhledem k tomu, že mám velmi malá prsa již začíná být viditelný přes kůži. Občas mě to také bolí. Byla mi provedena punkční biopsie a fibroadenom jasně prokázán. Bylo by tedy vhodné fibroadenomy odstranit, ale chirurgického zákroku se bojím, mám totiž sklony k ošklivým velkým koloidním jizvám (už jich mám na těle několik). A nevím, jestli by šlo vzhledem k velikosti fibroadenomu vést řez kolem dvorce, který mám také velmi malý. Proto se bojím nevzhledné jizvy v oblasti výstřihu. Myslíte, že by na můj případ šla aplikovat metoda zmrazení fibroadenomu? A co tato metoda obnáší, kde se provádí a je zpoplatněná?

A pokud by metoda zmrazení nešla použít, myslíte, že by soukromý plastický chirurg mohl provést operaci s lepším estetickým výsledkem, tedy bez následné koloidní jizvy (nejlépe bez viditelné jizvy) než "obyčejný" chirurg? Nebo mě koloidní jizva na nevhodném místě čeká tak jako tak bez ohledu na operujícího lékaře? Popř. jak v případě plastického chirurga postupovat, kam se obrátit, jaká by byla cena zákroku na soukromé klinice?

Předem děkuji za odpověď!
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
vytvaření KELOIDU po operaci je individuální reakce tkńě pokud nebyl zánět,ohledně keloidu můžete konsultovat plastického chirurga.Fibroadenom když roste je třeba odstranit.Pokud chcete stavte se
v naši ordinaci a po vyšetření budeme konsultovat kolegy na tzv. MRI FUS
je to nová metoda ve svtě a u nás teprve začíná když budete mít zájem ozvěte se na tel XXXXXXXXXXX

S pozdravem,

MUDr Ilič

Související recenze a zkušenosti

Angelika 31.7.2023
Spokojený/á

pan doktor je velmi milý a sympatický, vysvětlil mi vše, co mě čeká. Jeho závěry jsem si ověřila u předního onkologa, byly stejné, takže mu plně důvěřuji. Teď jsem po operaci a čekám na nastavení léčby. Přeji všem brzké ... Více 

Registrovaný uživatel 14.10.2018
Spokojený/á

Perfektně odvedená operace bez známek zásadu po vyndání nadoru.

Doktor ve Vašem okolí