Pozitivní integrovaný test

Pozitivní integrovaný test

Jana74  |  návštěvník  |  Praha
Dobry den. Je mne 37 let a absolvovala jsem I trimestrální sceening s těmito výsledky NT-0,83MoM,nosni kost-přitomna,PAPP- 0,49MoM.hCG1,34MoM.Kombinované riziko T 21-1/480,gest.stáří dle CRL 12+5, výsledek screning negativní.Byl mne doporučen integrovaný test/odběr tripple testu+ integrace výsledků/Druhý náběr krve na tripple test jsem absolvovala v gest.stáří dle PM 15+2 dleCRL 16+0 s těmito výsledky hCg 1.45,uE3-O,72MoM,AFP-0,63MoM,NT-0,83MoM,PAPP-0,41MoM. s výsledkem integrovaného screeningu T21 1:100,NTD 1:1200,Kompletní výsledek sekvenčního testu zní pozitivní screening.Chtěla jsem se zeptat zda výsledky jsou tak špatné a je nutné podstoupit amnio /ze které mám stach kvuli ztrátě těhotenství/popř. jak postupovat dále. Velmi děkuji odpověď
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

dle výsledků test je doporučená AMC k vyloučení T 21,žádná jiná metoda nevyloučí tuto nemoc 100 procentně.Navzdory riziku cca 0,5 až 1 procento při AMC musite se sama rozhodnout,veřím že Vám Váš lékaře všechno podrobně vysvětlil.

S pozdravem,

MUD Ilič

BÁRA  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den prosím o radu.Věk 33let,Váha 51kg
Ve 12+4tt kombinovaný screening ve Fakult.nemoc.HK:crl: 61mm,NT1,3mm
Volný beta -HCG- 0,919MoM
PAPP- A - 0,874MoM
Test negativní.Riziko Trizomie 21 -1: 7437,Trizomie 18- 1: 17913,Trizomie 13- 1: 56262
tRIPL TEST 15+3TT podle MS (16+5 Podle UZ z Hradce Králové)
Výsledek pozitivní: AFP -0,77 ,E 0,54,,HCG, 0,30.Výsledky z Laboratoře v Trutnově)
Myslíte,že budete potřeba amnio,nebo bude stačit genetický UZ.Moc děkuji za odpověd.Je možné že každá laboratoř má jiné tabulky?A je důležité přesné určení délky těhotenství?Děkuji hezký den Markéta
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
triple test Vám dopadl dobře podle hodnot HCG, E a AFP, jediné co nevidím je výsledné riziko Downova syndromu. Pouhá informace o pozitivním screeningu mi přijde zavádějící, protože riziko Downova syndromu je vysoké při vysoké hodnotě HCG a nízké AFP, u Vás je to naopak. Rozhodně potřebujete spíše kopii výsledků a genetický ultrazvuk, odběr plodové vody se nezdá být potřebný.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Profema-centrum fetální medicíny s.r.o.

Reakce na MUDr. Veronika Frisová

BÁRA  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den moc děkuji za odpověd.Můj lékař se o výsledcích semnou nechtěl bavit,dal mi jen tyto 3 hodnoty já nevím co je na nich špatného.Myslíte že je nějaké riziko třeba trizomie 18.I když v 1 trimestri na tom kombinovaném screningu vyšlo všechno v pořádku ty hodnoty jsem psala již v minulém příspěvku.Myslíte že bude stačit genetický Uz a v kolikátém týdnu se dělá.V pondělí 11.7. jedu na genetiku do HK.Moc děkuji za odpověd

Reakce na BÁRA

MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, riziko trizomie 18 je vysoké při extrémně nízkých hodonotách AFP a HCG, nizméně výsledky co máte nejsou kompletní, chybí riziko.
JAk již jsem psala, musíte mít plné výsledky testu a doporučuji genetický UZ s vyšetřeníms srdíčka miminka. Ideální je ve 20.-22.týdnu, evetuálně lze udělat předběžně v 16.-18. týdnu a potvrdit normální nálezy ve 20.-22. týdnu
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Profema- Centrum fetální medicíny
BÁRA  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověd.Zavolala jsem si pro výsledky do laboratoře,přepojili mě k paní doktorce na nukleární medicínu a řekla jsem paní dok. že jsem byla v 1 trimestru na kombinovaném screningu,paní doktorka se divila že můj lékař nezaslal výsledky screningu s odběry krve v 2 trimestru aby se vyhodnotili jako integrovaný test.Paní doktrorka byla tak hodná,že mi podle výsledků ze screningu z 1 trimestru,které jsem jí řekla znovu test vyhodnotila a výsledek celého integrovaného testu je negativní.To riziko Trizomie 18 už program vůbec neukázal.Riziko trizomie 21 - 1: 32000
Riziko na rozštěpy páteře atd. vyšel 1:7000
Riziko podle věku 33 let vyšlo -1: 500
Myslíte ,že mám jít i přes tyto výsledky raději na podrobnější Uz srdíčka.
A když program tu trizomii 18 vůbec neukázal tak to znamená že není pravdopodobně žádné riziko asi že jo.Takhle mi to řekla ta paní doktorka z té nukleárky co mi dělala ten integ.tets.Moc děkuji za odpověd.Hezký den
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý večer,
opravdu jsem Vám již napsala maximum, k více detailům by jste musela přijít do mé ordinace se zprávou z vyšetření a musela bych navíc prohlédnout Vaše budoucí miminko. TAkto na dálku se již více vyjádřit nemohu, mám pouze zprostředkované informace a více detailů by mohlo být zavádějící, musela bych vše vidět.
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Martina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
RE: Pozitivní skríning v II. trimestru
Dobry den, chtela bych se zeptat na Vas nazor ohledne mych tripple testu.
Vysledky z prvotrimestralniho screeningu : HCG-beta screen 99ug/l, PAPP A - 3.94 iu/l, hmotnost 66kg. Riziko : 1/5900
Vysledky z tripple testu: hodnota MS-AFP - 67.7ug/l = 1.88 Mom, Hodnota uE3 - 0.9ug/l=0.76Mom, Hodnota Total HCG-123kiu/l=5.34MoM, Hodnota PAP-A-3.94iu/l=2.84Mom, NT rozmer 1.5mm=0.93Mom.
Moje vaha v den odberu krve: 69.5kg a byla jsem podle PM 15+6 a podle CRL 16+3.
Interpretace :
Vysledek skriningu: negativni
Riziko M.Down : 1 z 4900 v terminu
Riziko NTD : 1 z 1300
Poznamky: Riziko M.Down ocekavane pouze vzhledem k veku matky je 1z210 (vek v terminu porodu 37let).
Podrobny geneticky ultrazvuk byl take v poradku (20tyden tehotenstvi.

Ale genetici mi stale doporucuji odber plodove vody, kvuli vysoke hodnote HCG. A ted nevim, jak se rozhodnout. Je me riziko opravdu tak velke, ze bych mela odber podstoupit? Predem dekuji.