Léčba jizvy po odstranění bazaliomu bio-V lampou

Léčba jizvy po odstranění bazaliomu bio-V lampou

Alena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, prosím o radu. Na obličeji mně chirurgicky odstranili "eulcerovaný solidně-invazivní typ basalionu" vel. cca 5 mm. Od té doby mám po náladě a mám strach. Chtěla jsem si jizvu (6 stehů) ozařovat Bio-V lampou, ale kožní doktorka mně vynadala, ať lampu zahodím, že si ještě více ublížím. Tak nevím, zda ji používat, když v návodu u lampy je to doporučeno.
Děkuji.
Alena
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, nevím přesně, o jakou lampu se jedná, pravděpodobně půjde o nějaký druh elektromagnetického záření, které by mělo napomáhat regeneraci ahojivým procesům a podporovat metabolismus tkáně. V léčbě jizev po odstranění zhoubného nádoru též tuto lampu nedoporučuji. Jinak nemusíte mít přehnané obavy, bazaliom je sice zhoubný nádor, který se může místně šířit do okolí a destruovat tkáň, ale po jeho důkladném odstranění je prognoza dobrá, neboť nezakládá metastázy.
anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Před 3lety jsem podstoupila laserovou operaci na odstranění bazaliomu na nose.Po půl roce bazaliom recidivoval,tudíž byla další laserová reoperace.Od té doby mám na nose bílou jizvu,velmi znatelnou.Lékař mi nabídl přebroušení jizvy,ale nechci podstoupit další zásah.Chtěla bych se zeptat,jestli je nějaký lék-mast na ošetření 2leté jizvy,aby se zmenšila a nebyla tak vidět?Děkuji za odpověď
MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
S dva roky starou jizvou se již mastmi těžko pracuje.Hlavně je třeba vyloučit zda domělá jizva není stále basaliom !!

Reakce na MUDr. Anna Kinkorová

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den,ta jizva je bílá,okolí mírně propadlé,pan doktor mi před dvěma roky řekl,že je vše vpořádku,strašně nerada chodím k lékařů.Bazaliomy jsem měla ještě na nohách(holeních),myslím,že bych už změnu na kůži poznala a na nose je to též stejné,je to spíše kosmetická záležitost,kterou bych chtěla řešit právě nějakým krémem atd.ne už lékařský zákrok.Děkuji Jana

Reakce na anonym

MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Pokud afekci nevidí lékař nedá se z pouhého popisu rozhodnout o co se jedná.Navštivte kožního lékaře.

Reakce na anonym

MUDr. Alena Černeková  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Kyjov
  • 13 odpovědí
Dobrý den!
Všechny projevy je třeba vždy vyšetřit a především ted"vidět" na kožním
Zarazila mě Vaše informace, že jste měla již basaliomy i jinde . Pokud je toto pravda, pak musíte být zařazena do evidence a docházet ve vlastním zájmu na pravidelné kontroly. Pokud Vás viděl dermatovenerolog a diagnoza basaliomu byla ověřena- pak Vám jistě danou etiologii vysvětlil a nemůže mu změna jizvy uniknout.
Tady jediná rozumná možnost je- navštívit co nejdříve kožní amb.
Mějte se pěkně , nebojte se a běžte na kontrolu
MUDr. Alena Černeková
anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den! Můj manžel byl před rokem odstranit basaliom na špičce nosu. Basaliom mu byl odsraněn a vložili mu tam kožní štěp z jiné části těla.
Rána se zhojila, ale bohužel má tam viditelnou jizvu a místo je takové propadlé. Potřebovala bych poradit, zda to jde nějak řešit, léčit. Manžel tím evidentně psych. trpí. Děkuji moc a přeji hezký den.

Související recenze a zkušenosti

jaromircihak 13.4.2015
Spokojený/á

Moje maminka /93/ prodělala operativní zákrok odstranění bazaliomu na horním rtu.Odstranění proběhlo na plastické chirurgii v nemocnici Na Bulovce.Zatím vše vypadá OK.Je nutné sledování.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí