Léčba bazaliomu (bazocelulární karcinom)

Bazaliom je zhoubný nádor kůže, který nemetastazuje nebo jen velmi zřídka, a proto ohrožuje člověka především místní destrukcí tkáně. Vyskytuje na místech těla, která jsou vystavena slunečnímu záření, nejčastěji na obličeji. U léčby je důležité histologicky potvrdit, že se skutečně jedná o bazaliom a pak následuje jeho odstranění chirurgicky, zmrazením, anebo laserem. Lze využít i lokální terapii krémem Aldara (5% imiquimod) nebo fotodynamickou metodu.

Aktualizováno: 16.12.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

jaromircihak 13.4.2015
Spokojený/á

Moje maminka /93/ prodělala operativní zákrok odstranění bazaliomu na horním rtu.Odstranění proběhlo na plastické chirurgii v nemocnici Na Bulovce.Zatím vše vypadá OK.Je nutné sledování.

Související indikace

Léčba bazaliomu (bazocelulární karcinom)

93% spokojeno. 14 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí