Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolesti a otoky po odstranění basaliomu - Léčba bazaliomu (bazocelulární karcinom) - Diskuze

Bolesti a otoky po odstranění basaliomu

Bolesti a otoky po odstranění basaliomu

Akkina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Podstoupila jsem drobný chirurgický zákrok - odstranění Basalioma occipitale, který jsem měla na zadní (spodní) straně hlavy ve vlasech. Histologické vyšetření ukázalo, že první zákrok neodstranil nádor celý a po 10 dnes byla provedena reoperace. Rána byla poměrně klidná. Z důvodu práce v prašném prostředí se skelným vláknem jsem byla v pracovní neschopnosti. Po vytažení stehů jsem nastoupila do práce a po jednom pracovním týdnu rána bolí a otéká, přesto, že se snažím dodržovat lehčí pracovní činnost. Je třeba dát na něco pozor? Je možné ránu ledovat ? Za jak dlouho by měla být rána zcela zhojena?
Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, jestliže vás rána bolí a otéká, zajděte raději na kontrolu k lékaři a to co nejdříve! Ránu neledujte, měla by být sterilně převazovaná.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

jaromircihak 13.4.2015
Spokojený/á

Moje maminka /93/ prodělala operativní zákrok odstranění bazaliomu na horním rtu.Odstranění proběhlo na plastické chirurgii v nemocnici Na Bulovce.Zatím vše vypadá OK.Je nutné sledování.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí