Prognóza invazivního bazaliomu

Prognóza invazivního bazaliomu

anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, vyoperovali mi na nose bazaliom. Výsledek histologie: V centrální části excize invazivní bazaliom s invazí do retikulární dermis, který v okrajových partiích přechází do superficiálního multifokálního bazaliomu. Jaká je prognoza. Nádor nedosahuje do resekčních okrajů excize ale co do hloubky jak se to pozná?Děkuji
MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Dle histologie by měl být Váš basaliom vyoperován celý.V případě kdyby tomu tak nebylo může nádor recidivovat v jizvě , pak je nutná reoperace nebo aplikace krému Aldara/funguje bezvadně-je na předpis a hradí ji pacient/.Jsou i jiné složitější možnosti léčby.Prognoza je vždy velmi dobrá, nádor téměř nemetastazuje.
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď. To slovo téměř mě zrovna úplně neuklidnilo.O jakých jiných složitějších možnostech léčby mluvíte? Děkuji za typ na krém, máte s ním sama zkušenosti? Moc děkuji za odpověď.

Reakce na anonym

MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Krém Aldara funguje skvěle, mám s ním osobní zkušenosti u svých pacientů a u své matky.Léčba trvá několik týdnů, ložisko je určitou dobu"rozežrané" s krustami ale pak se nádherně zahojí.
Další léčba je složitější, ambulantně se musí docházet např. na ozařování a světloléčbu.
Co se metastáz týče basaliom téměř nemetastazuje, ve své praxi jsem to nezažila, ale odborná literatura to uvádí/vyjímečně/.

Související recenze a zkušenosti

jaromircihak 13.4.2015
Spokojený/á

Moje maminka /93/ prodělala operativní zákrok odstranění bazaliomu na horním rtu.Odstranění proběhlo na plastické chirurgii v nemocnici Na Bulovce.Zatím vše vypadá OK.Je nutné sledování.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí