Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bílé skvrny na zádech - ztráta pigmentu - rozšiřující se - Léčba vitiliga (běloskvrnost) - Diskuze

Bílé skvrny na zádech - ztráta pigmentu - rozšiřující se

Bílé skvrny na zádech - ztráta pigmentu - rozšiřující se

Katrina  |  návštěvník  |  Západní Austrálie
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Krásný den. Bohužel se dostanu k lékaři nejdříve za dva měsíce. Ráda bych se proto zeptala tady, abych zhruba věděla příčinu bílých skvrn, které mám již půl roku. Myslela jsem si že to hned zase zmizí, ale bohužel se to naopak rozšiřuje. Na fotce je vidět postižená kůže v současnosti. Vše začalo jednou malou skvrnkou a pořád se to rozrůstá. Nyní jsou drobné bílé tečky i na dekoltu. Nic nebolí ani nesvědí. Máte tušení co to může být? Mohu něco dělat už teď abych to zmírnila? Moc děkuji.
Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Katrino, mohlo by se jednat vitiligo, ale je to jenom můj názor, že jsem něco podobného už viděla, nejsem lékař - http://www.lekari-online.cz/kozni-lekarstvi/diskuze/lecba-vitiliga/ztrata-pigmentu-i141311

Posílám něco málo informací, které tady na portále jsou: http://www.lekari-online.cz/kozni-lekarstvi/zakroky/lecba-vitiliga, ale měla byste určitě navštívit lékaře a to co nejdřív, třeba se jedná o něco jiného a může být důležitá i včasnost léčby.

držím palce a dejte vědět!
Katrina  |  návštěvník  |  Západní Austrálie
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Dekuji za reakci. Vitiligo me napadlo jako prvni, s tim se nic delat neda. Nicmene my nemame vitiligo v rodine. A pak jeste skvrnky byly ze zacatku supinkovate. Jsem ted v zahranici a k lekari tu uz nepujdu pokud to nebude akutni. Do ted vymaham po pojistovne 5000 za vytazeni zrnka z oka. Snad to ty dva mesice jeste vydrzi :-)

Reakce na Katrina

Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
tak držím palce a dejte vědět!
Ledstu  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zjistila jste, co to je? Nebo popř. co Vám na to pomohlo. Mám teď něco podobného, tak by se mi hodila rada. Děkuji
Katrina  |  návštěvník  |  Západní Austrálie
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, ano byla to candidóza. Přemnožení kvasinek v těle. Vzniká překyselením organismu. Půl roku jsem držela přísnou nízkosacharidovou dietu a kvasinky jsem vyhladověla. Od té doby se to už nevrátilo.

Reakce na Katrina

Jana H.  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, a ty skvrny Vám úplně zmizely? Mám teď už podobné projevy na zádech. Hodně běhám, tak jsem myslela, ze je to z pocení. Diky. Jana

Reakce na Jana H.

Katrina  |  návštěvník  |  Západní Austrálie
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Ano, ty skvrny po půl roce na dietě zmizely.

Reakce na Katrina

Lucka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Můžu se prosím zeptat co to bylo za dietu?

Reakce na Lucka

Katrina  |  návštěvník  |  Západní Austrálie
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Nízkosacharidová. Žádné obiloviny, těstoviny, brambory, pečivo, sladkosti.

Reakce na Katrina

Dominator  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den ,udělalo se mi to samé co jste měla vy.mam to pouze na zádech v úterý jdu na kožní ale mám strašný strach ať to není ta ztráta pigmentace snad to nebude nic horsiho a zmizne to .a třeba budu mít co vy a časem to zmizí ..je mi 23let a nepřežila bych kdyby to bylo to vitiligo

Reakce na Katrina

Klára  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
K jaké jste šla lekarce? Nejsem si jistá ke komu se stejným problémem jít

Reakce na Klára

Katrina  |  návštěvník  |  Západní Austrálie
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Moje obvoďačka mě poslala na kožní.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí