Efektivní léčba vitiliga

Efektivní léčba vitiliga

Renulka 1707  |  návštěvník  | 
Dobry den, jmenuji se Renata.je mi 21 a vitiligo se mi objevilo kdyz mi bylo asi 13 let.zacalo to na kotniku prave nohy a postupne se objevovalo i na stehne, v oblasti panve, zatim malinke skrvnky mam i na obou rukou.dnes jsem prisla z prochazky a s hruzou zjistila, ze uz ho mam i na obliceji v oblasti vicek a rtu....zkusila jsem vitix, ktery jsemm pouzivala roky, ale dosahla jsem jen toho, ze se skvrny trochu zmensily...i to povazuji za velky uspech vzhledem k tomu, ze nikdo poradne nevi, kde se nemoc bere a jak ji efektivne lecit...dale jsem zkousela lecbu tzv. Bilym svetlem u nas v FN Olomouc..bez vysledku.ale trapi me to hodne, lide po mne koukaji, pokud nemam silonky a ted budu muset stale pouzivat make-up....ze svych postrehu vim, ze pokud se skvrny nemazou masti urcenou na lecbu teto nemoci, tak se rychle rozrustaji. nyni pouzivam gel VITISKIN.jednu novou skvrnu mi tato mast temer celou vylecila, ale ty stare a velke zustavaji.zatim muzu jen potvrdit, ze pokud skvrny pravidelne pred tim, nez se vystavim slunci, namazu, tak jejich rust stagnuje.jen s tim postizenim obliceje jsem tak nejak nepocitala.s pritelem se navic pokousime o dite a mam panickou hruzu, ze to male muze mit take a to bych si neodpustila. dala bych snad cokoliv za nejakou opravdu efektivni lecbu...chtela bych videt aspon nejake vysledky snazeni doktoru a me same, protoze do lecby davam spoustu penez. budu vdecna za jakoukoli radu..slysela jsem o Sanatoriu Dr.Novotneho v Praze, ale nemuzu to nikde najit na internetu.do predmetu vkladam svuj email. bubelovarenata@seznam.cz dekuji
Dana76  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chci se zeptat, zda je možné laserem nebo jinou cestou odstranit vitiligo. Děkuji moc za odpověď.
rena  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
dobrý den, jmenuji se renáta a ráda vám poradím s léčbou vitiliga tel.: 603 591 905
MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Efektivní léčba až do úplného vyléčení neexistuje.Existuje řada i bizarních léčebných metod ale všechny mají rozpačitý výsledek.Světloléčba,transplantace melanocytů,tetováž, Vitiskin.
Vitiligo se však může sdružovat i s jinými nemocemi, které je třeba vyloučit/štítná žláza/.Je nutná lékařská péče.
Sanatorium se jmenuje PRO SANUM s.r.o.

Reakce na MUDr. Anna Kinkorová

Pem  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,paní doktorko.
Děkuji Vám za Váš příspěvek.Vy asi jediná nám postiženým vitiligem nedáváte zbytečné naděje na úplné vyléčení,což opravdu oceňuji.Každý jen slibuje...
Určitě po vašem příspěvku navštívím svého lékaře a dám si vyšetřit štítnou žlázu.A také se chystám k panu léčiteli Juklovi do Poličky,zda mi neporadí i v oblasti stravování,neboť se domnívám,že i toto by mohlo svým způsobem hrát v této nemoci roli?!..nevím.
Myslíte si,že je to nemožné? Děkuji za odpověď

Reakce na MUDr. Anna Kinkorová

Radek  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
http://www.meddean.luc.edu/newswire/news/modified-protein-could-become-first-effective-treatment-vitiligo-skin-disorder-loyola
kávěnka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
M.Konopova@seznam.cz
Prosím o radu, mám již dospělého syna, který touto nemocí trpí od dětství.
Děkuji.
S pozdravem matka
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Milá slečno Renato, jste velmi mladá a proto chápu, že Vás vitiligo až tak moc trápí. Mně je 55 let a vitiligo viditelně (tj. na rukou, stehnech a nártech noh) se mi projevilo po operaci ve 45 letech. Byla jsem z toho nešťastná a zvláště díky flekům na ruchách jsem se dost styděla. Vyplňovat papíry na úřadech, podat někomu ruku a vidět, jak zkoumavě na vás koukají, opravdu není nic příjemné. Ale také jsem i já začala víc vnímat a dost často jsem si stejného postižení u jiných všímala i já. Nedělám s tím nic, každý doktor mi na to řekl, že se s tím nic dělat nedá a že to má moc lidí atd. atd. Já jsem názoru, že rakovina taky byla neléčitelná a dnes s ní lidé úspěšně žijí spoustu let. Tak proč se více věda nevěnuje i této nemoci? Proto Vám ale nepíši. Chci Vás jen povzbudit. Miminko mějte bez obav. U nás v rodině nikdo nic takového neměl a vidíte, já už jak říkám "nosím v létě bílé rukavice", protože přesně na zápěstí mi končí bílá a začíná opálená pokožka. Dnes už se tomu směji a věřte, že jezdím i k moři a hodně jsem se tam s takto postiženými setkala. Mám hodného muže, který nikdy ani slovem neřekl, že by mu to vadilo, nestydí se za mě a já jen s hrůzou sleduji, jak moc se mi zvětšuje bílá okolo úst a očí. A obličej před sluničkem neschováte. Občas použiji makeup, ale často už to ani nemaskuji. Známí to vědí a ostatní - ti nejsou tak důležití. Nejsem prašivá, ani vy a v dnešní době alergií je i společnost tolerantnější. Něbuďte z toho nešťastná a jak už zde psal jeden postižený, myslete hlavně na svoji duši. Ta ať je v pohodě. Přeji Vám mnoho úspěchu a radost ze života. Naučte se s tím žít a i okolí to pak ani nebude vnímat. A ještě jedna věc. Už v mládí mi říkávala kadeřnice, že mám na hlavě šedivý pramen, který mi rostl ze znaménka. Jen jsme nad tím kroutily hlavou, ale měla jsem to brát jako výstrahu. Asi by to stejně nebylo nic platné. Krásný den a veselou náladu přeje Vlasta
Milan  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Mám vitiligo cca 20 let. Je možná efektivní léčba?
MUDr. Anna Kinkorová  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 74 odpovědí
  • 5 Likes
Efektivní léčba vitiliga dosud neexistuje!Je řada léčebných metod však ani jedna nepřináší uspokojivý efekt./kortikoidy,ozařování UVA,transplantace malnocytů,aplikace různých extern-napři Vitix cr.-ke koupi v lekárně.
Určitě se ale chrante UV fitry před sluncem aby nedošlo k nežádoucímu poškození kůže slunečními paprsky a aby se nezdůraznoval rozdíl mezi normální a postiženou kůží.Běžně dostupné v lekárně.Onemocnění není nebezpečné.
DenisaAndorferova  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den paní doktorko,

obracím se na Vás s prosbou o doporučení nejúčinnější léčby vitiliga. Tímto onemocnění trpím zhruba 12 let a bíle skvrny mám převážně na končetinách.(prsty na rukách, nárty, kolena, trochu kolem rtu, třísla ...) Vzhledem k tomu, že je mi 20 let hodně se tím trápím a to především v letních měsících, kdy bíle skvrny vyniknou. Poslední rok také pozoruji, že se mi vitiligo začíná tvořit i na břiše.Prosím Vás o radu.

S přáním hezkého dne
Denisa Andörferová
Radek  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
první už je to tady
http://www.meddean.luc.edu/newswire/news/modified-protein-could-become-first-effective-treatment-vitiligo-skin-disorder-loyola

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí