Deprese dělohy a darovaná embrya

Deprese dělohy a darovaná embrya

blanka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
dobrý den.3*jsem postoupila IVF a 1*KET.Nyní mi byla diagnostikovaná takzvaná deprese dělohy.Nikde nemůžu najít,co to znamená.Chtěli bychom zkusit darovaná embria.Zhoršuje má diagnoza možnost otěhotnění...resp.udržení embrií.Dá se stav dělohy nělakým způsobem upravit,aby byla šance na uchycení co nejvyšší??Cvičení,bylinky...??DĚKUJI MOC
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
pojem deprese dělohy mi není znám.
Může se nejspíše jednat o depresi fundu děložního, což je drobná odchylka tvaru děložní dutiny, která nemá na uchycení embrya žádný vliv.
Co se týče cvičení, pak se zajímejte o tzv. metodu dle Mojžíšové.

dr. Otevřel, Unica, Brno
Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Tento nález by neměl zhoršit otěhotnění. Důležitý je stav děložní sliznice. Podle okolností je možné před transferem vyšetřit dutinu děložní hysteroskopií.

S pozdravem,
I.Crha
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Dobrý den,



deprese dělohy bývá často diagnostikovaná jako vedlejší diagnóza, zda by měla mít tak zásadní význam, si nejsem jistý. Mnohem víc vidím význam způsobu přípravy vajíček, provedení laboratorních kroků i samotného embryotransferu. Na myšlenku darovaných embryí je asi ještě brzy!



Pokud budete chtít, objednejte se na osobní konzultaci.



S pozdravem





Dr.Robert Středa

Sanatorium Pronatal

Doktor ve Vašem okolí