Utrogestan a ovulace

Utrogestan a ovulace

Tessita  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, chci se poradit. Snažíme se skoro rok o druhé dítě. U prvního to vyšlo hned ale na začátku jsem krvácela, tak mi dr nasadila utrogestan, pak bylo vše v pořádku. Od září mám dva potraty. První nebyl vidět na utz, takže dr říkala, že buď je to mladý nebo mimoděložní, do týdne to samovolně odešlo. U druhýho jsme hned po pozitivním testu nasadili utrogestan, nicméně na kontrole byl pouze prázdný gestační váček. Tak jsem utrogestan vysadila a do týdne to zase samo odešlo. A u obou potratů jsem vždy krvácela v době, kdy měla dojít ms.
Teď jsem byla na kontrole a dr mi nasadila utrogestan v době od 15 dne cyklu na 10 dní a to 2 tablety zavádět na noc. Což je i v době ovulace. A měla bych dvě otázky?
1) po nasazeni utrogestanu jsem se dočetla, že utrogestan by se měl nasazovat až po potvrzené ovulaci, že ji může ovlivnit. Je možný mít ovulaci i přes utrogestan?
2) pokud se zadaří, kdy můžu mít pozitivní těhotenský test po vysazení utrogestanu? Četla jsem, že by menstruace měla přijít tak cca do 4 dnů po vysazení. A já mám strach, že začnu krvácet, budu si myslet, že je to běžna ms, test ještě bude negativni a o těhotenství zase přijdu.
Děkuji za odpověď

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí