Vysoké FSH a nízké AMH

Vysoké FSH a nízké AMH

michala  |  návštěvník
  • 1 Like
Dobrý den, v dubnu tohoto roku jsem vysadila hormonální antikoncepci, kterou jsem brala 9let. Menstuace během braní antikoncepce byla pravidelná, ale po dobrání HAK se mi nedostavila. Gynekolog mi cca po 3měsících aplikoval první dávku Agolutinu, opět se menstruace nedostavila, poté mi aplikoval další dávku a stále žádná menstruace, nakonec mi nasadil Norhisteron po kterém jsem slabě odmenstruovala. Nabral mi krev a při další návštěvě mi řekl, že nemam žádné ženské hormony a mam nízkou sliznici ( pod 2ml) odeslal mě do Pha do reprodukční poradny, tam mi dle ultrazvuku doktor sdělil, že mam malou dělohu,ale to se prý dá zvětšit hormonálně a sliznice že má 3,6ml( vypozorovala jsem, že se mi tudíž zvětšila ). Taky mi odebral krev a včera jsem si volala pro výsledky a bylo mi řečeno, že mam vysoké FSH a nízké AMH. Objednala jsem se tudíž na další konzultaci. Můj dotaz však zpočívá v tom, že při první návštěvě lékaře mi naznačil, že nejspíš mi nezbyde nic jiného než dárcovství oocytů. Zajímá mě i názor někoho druhého. Taktéž by mě zajímalo jak se tato metoda platí, myslela jsem, že to hradí pojištovna, ale na internetu jsem se dočetla že 98000kč?? Moc Vás prosím o Vaší odpověď.
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní, bez přesných lékařských informací a vyšetření nemohu zvrátit postavenou diagnózu. I pokud by darovaná vaječná buňka byla jedinou cestou, na léčbu přispívá pojišťovna do 39 resp. 40 let. I pokud jste samoplátce, cena v našem centru je 60 000 Kč.
Pěkný den.
Doc.MUDr.Aleš Sobek, CSc.
XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Záleží na konkrétních hodnotách a také na Vašem věk. Jsou-li hodnoty opravdu hodně nepříznivé, je užití darovaných vajíček rozumným řešením.
Cena se odvíjí od toho, zda máte či nemáte nárok na úhradu ze strany zdravotního pojištění. I pokud byste vše hradila sama, považuji uvedenou částku za hodně vysokou. Vždy záleží na tom, co přesně za danou cenou pracoviště nabízí - všechna vajíčka jedné dárkyně? oplozování ICSI či PICSI? mrazení nadbytečných embryí? nějaké garance? aj. aj.
Jako nejlepší řešení bych viděl, kdybyste se i s partnerem objednali k nám na zcela nezávaznou a bezplatnou konzultaci. Při ní bychom probrali, co vše je možné a za jakých podmínek
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
ačkoli neznám konkrétní hodnoty Vámi míněných hormonů, obecně lze konstatovat, že vysoká hladina FSH a nízká hladina AMH je ukazatelem velmi nízké nebo úplně vyčerpané zásoby vajíček ve vaječnících. V tomto případě je jediným možným řešením užití darovaných vajíček.
Pokud jste pojištěna u některé z českých zdravotních pojišťoven a není Vám více než 39 let, budete na IVF cyklus s darovanými vajíčky doplácet vždy podle platného ceníku konkrétního centra pro léčbu neplodnosti.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí