Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Hodnoty hCG po IUI - Intrauterinní inseminace - IUI - Diskuze

Hodnoty hCG po IUI

Hodnoty hCG po IUI

eloana  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 Like
dobry den, rada bych se zeptala. Jsem po IUI. 9 den jsem spinila, 11 den jsem mela zretelne pozitivni test(citlivost 25IUI/l), 12 DPO byl test jeste o neco silnejsi. HCG bylo 27DC a zaroven 12 DPO ...22,1 IU/l muze i tato hodnota HCG znamenat tehotenstvi? uz to je ma 3iui a vzdy HCG v tuto dobu bylo na 0
dekuji
MUDr. Pavel Otevřel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den,
12. den po IUI může hodnota 22 znamenat těhotenství. Je třeba ale vyčkat dalšího odběru, která nemá smysl dělat dříve než za 3 dny po předchozím. Držím palce.
dr. Otevřel, Unica, brno
omi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Přeji hezký den,
chtěla jsem se zeptat jaká je šance na IUI po hormonální stimulaci clostilgebytem a manžel azoosperma jinak vše ok. Máme vůbec šanci? Prosím o odpověď, všude se jen dočítám, že tato metoda není moc úspěšná.
MUDr. Pavel Otevřel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den,
ve Vašem případě by bylo nutné použít darované spermie.
Předpokladem inseminace je prochodnost vejcovodů, ovulace a pohyblivé spermie.
Údaje o úspěšnosti se různí, ale celkově není moc vysoká, Lze říci, že i když jsou výše uvedené předpoklady splněny (pozor: u rozmražených spermií od dárce nemusí být pohyblivost dobrá) otěhotní touto metodou asi jen 1/3 párů, které se o to šestkrát pokusí.
Spíše bych doporučil klasickou metocu s ICSI, kde je pravděpodobnost cca 50% hned napoprvé.
dr. Otevřel, Unica, Brno
omi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Přeji hezký den,
včera jsem Vám psala dotay ohledně IUI a taky Vám děkuji za odpověď, jen mám malinkou prosbičku omylem jsem napsala manželův spermiogaram je Asthenozoospermie, já užívám clostilgebyt, jinak vše OK. (vejcovody průchodné, žádné srůsty, jen malý problém s imunologií, jsem mírně alergická na manželovo sperma)
Máme podstoupit tento zákrok, a ráda bych věděla zda je v našem případě nějaká naděje, nebo raději hned zvoli metodu ICSI
MUDr. Pavel Otevřel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den,
naděje je vždy, co se týče pravděpodobností, pak viz mou včerejší odpověď. Jen bych doporučil malé dávky Prednisonu v přípravě k potlačení imunity vzhledem k protilátkám proti spermiím.
Šance otěhtonět po ICSi je však nesrovnatelně vyšší.
Zvažte sami, zda chce podstoupit léčbu náročnější, ale s lepšími vyhlídkami, nebo několikrát opakovat léčbu s malou šancí.

dr. Otevřel
jani  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 17 den po IUI, těh test stále negativní, ale menstruace se nedostavila.Beru Utrogestan 3x1 denně. Neví, zda jsem těhotná nebo ne.Mám citlivá prsa, bolí mě nohy, jsem unavená.Může to vše být Utrogestanem a není to , že jsem nedostala menzes, také tímto lékem? Tedy vysadím -li ho, začne menzes?
Jak dlouho se doporučuje brát utrohestan po IUI? Velmi Vám děkuji za dopověd.
MUDr. Pavel Otevřel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den,
17. den po IUI by již měl test být positivní, ale záleží na citlivosti testu. Dokud nevysadíte Utrogestan, menses nepřijdou, avšak jeho vysazení může být rizikové. Doporučuji následující postup: vyčkat do 20. dne po IUI, pokud bude test sále negativní, pak Utrogestan vysadit, nebo ještě lépe nechat si udělat kontrolu z krve a teprve poté vysadit.
dr. Otevřel, Unica, brno
Martina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Gratuluju, tak se zadařilo :-)
IvetaH  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 25.11. jsem byla na IUI, v pondělí 6.12. jsem byla na krevním testu a HCG bylo 1, dneska 8.12. jsem byla na kontrolním krevním testu a hodnota HCG byla 2,39. Myslíte, že je možné, že se jedná o počátek těhotenství? Díky za odpověď
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Záleží na normách laboratoře, ale bohužel se o těhotenství spíše nejedná.
MUDr. Jan Šulc
andinecka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, jsem dnes 18 den po ET a moje hodnota HCG byla 931,58. Ukazuje tato hodnota na vícečetné těhotenství? děkuji
rada  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
co je to vubec azoosperma?
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Azoospermie je nepřítomnost spermií v ejakulátu. Spermie se však mohou ve varlatech vytvářet. Toto je možné s určitou pravděpodobností říci na základě vyšetření z krve a po po provedení urologického vyšetření, definitivně nám dá odpověď chirurgický odběr spermií z varlat či nadvarlat.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
hrošice  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dneska jsem si vyzvedla test z laboratoře a hodnota je 49140.10 IU/l ...... mohly by jste mi prosím napsat v kolikátém týdnu těhotenství bych mohla být ??? Děkuji a přeji hezký den
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Usuzovat na délku těhotenství z hodnot HCG není možné. Stáří gravidity může přesně posoudit jen UZ vyšetření.
MUDr. Jan Šulc

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí