Načasování aplikace Pregnylu / Ovitrelle

Načasování aplikace Pregnylu / Ovitrelle

Ema  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 Like
Dobrý den,
nalezla jsem studii, která poukazuje na to, že aplikace Pregnylu / Ovitrelle až po provedení IUI může zvyšovat její úspěšnost
(viz např. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2838901/), protože spermie jsou již v děloze přichystány před vlastní ovulací a pravděpodobnost otěhotnění se tak zvýší. V zahraničí také někdy aplikují dvě IUI v jednom cyklu. Máte s těmito postupy nějaké zkušenosti? Mohou skutečně zvýšit procento otěhotnění?
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
jednou z hlavních podmínek úspěšnésti IUI je správná indikace. To znamená: možnost zavedení dostatečného množství dobře pohyblivých spermií, které přežívají dostatečně dlouho.
Vzhledem k tomu, že životnost spermie je asi 48 hod a k ovulaci po aplikaci hCG (Pregnyl ...) dojde za více jak 36 hod. nevídím žádnou výhodu v aplikaci hCG až po provedení IUI. Opakování inseminace po 24 hod. dle našich zkušeností nezvýší šanci na úspěch IUI, jen zvýší cenu výkonu.
Obecně se celosvětově pohybuje úspěšnost IUI pod 15%.
IUI je metoda léčby v zcela přesně indikovaných případech, především u pacientek mladších 36 let. Ideální je provedení IUI v nestimulovaném, přirozeném, ovulačním cyklu. Stimulace ovarií vždy přináší riziko vícečetných těhotenství a s tím spojených rizik. V případě nutnosti stimulace ovulace již dávám přednost umělému oplození (IVF) kde je možné dosáhnout těhotenství, po transferu jediného pětidenního embrya (blastocysty), s pravděpodobností vyšší jak 50%.
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí