Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jistota ovulace po Pregnylu - Intrauterinní inseminace - IUI - Diskuze

Jistota ovulace po Pregnylu

Jistota ovulace po Pregnylu

mar78  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
dobrý den, měla bych dotak z vyvolání ovulace injekcí Pregnyl. jsem po jednom IUI, v přirozeném cyklu, jen s Pergnyl. neúspěšné. zajistí tato injekce ovulaci na 100%? před zákrokem to nebylo zkontrolováno. už dříve na gynekologii lékař toto při kontrole cyklu po Costylbegyt vypozoroval, že k ovulaci pravděpodobně nedocházelo. jde mi o to, abych zbytečně neabsolvovala další inseminace, pokud vlastně není možné otěhotně jinak než pomocí IVF. je mi 33 let. děkuji za pomoc.MP
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Na 100% nefunguje v medicíně nic.
Obvyklý postup na našem pracovišti je, že nejprve prokážeme, zda ovulace (ať již s léčbou nebo bez léčby) opravdu probíhá, tedy pomocí UZ se sleduje osud folikulu, který musí zmizet. Pak teprve přistupujeme k IUI.
Při cyklech s IUI s časováním pomocí podání Pregnylu již ovulaci znovu neprokazujeme. Pravděpodobnost proběhnutí ovulace je ale vysoká. Důvodem je finanční stránka. Zdravotní pojišťovny totiž hradí pouze omezený počet UZ vyšetření - 4 za kvartál a 7 za rok. Pokud by si to ale pacientka vysloveně přála, ovulaci dosledovat můžeme.
Ještě doplňuji, že podání samotného Clostilbegytu je něco jiného než aplikace Pregnylu. Clostilbegyt stimuluje ovaria k tvorbě folikulů, Pregnyl pouze ovulaci spouští (podrobněji o účincích jednotlivých léků event. viz: XXXXXXXXXXX v kapitole Léky).
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc
mar78  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji za odpověď. Po první injekci pregnyl se z vajíčka stala cysta, kterou mi lékař při kontrole průchodnosti vejcovodlů, odstranil. a tohle se mi stalo v jednom cyklu i předtím, při podávání stimulujícího clostilbegitu. Ještě bych se chtěla zeptat, jak se dál léčí případná porucha ovulace. ještě jednou děkuji a přeji hezký den MP

Reakce na mar78

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den ještě jednou.
Problém s ovulací lze řešit podáním antiestrogenů nebo gonadotropních hormonů - ještě jednou si dovoluji v podrobnostech odkázat na XXXXXXXXXXX (pro snadnou orientaci doporučuji užít Mapu stránek).
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
pravděpodobnost ovulace po podání Pregnylu je vysoká. Pravděpodobnost otěhotnění po IUI je celkově nízká - asi 15%. To, že nedošlo k otěhotnění po 1. IUI, není tedy z tohoto hlediska překvapující. Pokud se pár rozhodne k užití této metody, měl by být uppozorněn na její relativě nízkou úspěšnost.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí