Špinění po IUI

Špinění po IUI

Petranka30  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den pane dokotore, ráda bych se Vás zeptala na názor -
již od března t.r. s partnerem docházíme do CAR Fertimed. Manž.SPG v pořádku, já lehké PCO. Ostatní vyšetření vč. štítné žl. ok. Jsem 4 měsíc léčéna Clostilbegyte 2x2 tbl, s výsledkem vždy jednoho dominantního folikulu vpravo (minulý měsíc mi však vznikla cysta dle utz 3x1 a na dalších ze zmenšovala naposledy 29.8. 2,2x1. Nyní jsem po IUI při vel.folikulu 24mm provedeno 27 a 29.8./tj. 15a 17 DC/.Vždy píchnut Pregnyl 5000 jednotek. Nasazen Utrogestan od 18DC na 10 dní 1-1-1 zavádět. Přesto že utrogestan užívám, od 19DC špiním a to stále a dnes jsem 26 DC a špinění neustává. Dr. mě řekl, že to nic není, ale mě by zajímalo,když užívám Utrogestan tak bych špinit neměla ? ? Dle UTZ nic co by špinění zapříčinilo není.
Moc Vám předem děkuji za Váš názor nebo radu.
Prague Fertility Centre  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
pokud špiníte v každém cyklu s Clostilbegytem při užívání Utrogestanu, často pomůže, pokud se k Utrogestanu přidá malá dávka estradiolu, např. Estrofem 2 mg tbl denně.

S pozdravem
Dr Košťáková

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí