Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Pozitivní test po IUI - Intrauterinní inseminace - IUI - Diskuze

Pozitivní test po IUI

Pozitivní test po IUI

eveli  |  návštěvník  |  Praha
Ahojky, mám dotázek. Jsem po 6 IUI 15 den a dnes jsem si delala těhu test a druhá čárka byla slabě pozitivní asi za 5 minut, měla jsem testů několik, jak citlivost 10 IUúml, tak 25 a na obou byla slabá druhá čárka. Myslíte, ze mužu bát těhotná nebo to muze být falešně pozitivní díky utrogestanu, který ted užívám nebo díky Pregnylu, který jsem si píchala před IUI. Děkuji za odpověd. Evík
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Vážená paní,
Utrogestan (progesteron) nemůže způsobit pozitivitu těhotenského testu.
Doc.MUDr.T.Mardešić Cc., vedoucíé lékař Saatoria Pronatal (XXXXXXXXXXXXXXX)
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
pozitivní těhotenský test detekuje hormon hCG v moči, Utrogestan obsahuje progesteron, jde o hormon zcela odlišný, takže falešnou pozitivitu těhotenského testu zcela jistě nezpůsobí. hCG, které jste si aplikovala před IUI, již v organizmu není.
Doporučuji Vám vyšetření hCG z krve pro potvrzení gravidity.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Utrogestan nemůže způsobit pozitivitu těhotenského testu. Pregnyl ano, ale jen krátkodobě, ne po více než 2 týdnech. Takže jste těhotná. Samozřejmě není jisté, jak se bude těhotenství vyvíjet. Rozhodně jde ale o dobrou zprávu a gratuluji.
MUDr. Jan Šulc

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí