Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Cysty na vaječnících a Duphaston - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Cysty na vaječnících a Duphaston

Cysty na vaječnících a Duphaston

Raduna  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den v roce 2019 jsem si nechala zavést nitroděložní tělísko Levosert. od roku 2020 jsem na sobě začala pozorovat určité potíže. Nejprve bolesti podbřišku, pak nález na děložním čípku, kvůli kterému jsem podstoupila konizaci. Později velké cysty, některé až 10cm, kvůli kterým se mi přetočil vaječník. Během pár měsíců jsem přibrala o 10kg. Začala jsem užívat kapky Gynex, ale k výraznému zlepšení nedošlo. Podle gynekologa je vše v pořádku a stále mi rozmlouvá vytažení Levosertu. Potíže s cystami mám každý cyklus. Bolesti jsou velmi silné, problém mám i když jdu na záchod, nebo udělám nějaký prudký pohyb a dost mě omezují v běžném životě. Na toto mi gynekolog předepsal Duphaston, který mám užívat 1tbl při potížích. Ráda bych se cyst zbavila, nebo alespoň zmírnila příznaky.?
Je toto opravdu jediné řešení které se mi nabízí? Nemůžou být cysty a další problémy, vedlejším účinkem Levosertu? Proč mi lékař vyndání nedoporučuje? Mám 30let, 2 děti a Leidenskou mutaci. Za odpověď děkuji
FertiCare Prague  |  Premium member  |  Praha
  • 9 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
nitroděložní tělísko Levosert opravdu cysty nezpůsobuje. Tvorbu cyst lze zablokovat hormonální antikoncepcí. I při Vaší diagnóze Leidenské mutace lze najít preparáty, který můžete užívat např. pupalka, Vitamín E, Indonal. Další možností je, jak jsem již psala nasadit hormonální antikoncepci na progesteronové bázi.
Přeji hezký den a klidné svátky
MUDr. Jitka Krouželová & tým Ferticare Clinics

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí