V čem spočívá metoda asistovaný hatching?

V čem spočívá metoda asistovaný hatching?

Anet  |  návštěvník  |  Praha
V čem spočívá metoda asistovaný hatching?
FertiCare Prague  |  Premium member  |  Praha
  • 9 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den paní Aneto,
asistovaný hatching je mikromanipulační technika, která usnadní otevření ochranného obalu embrya v prvních dnech jeho vývoje.
Při asistovaném hatchingu provedeme narušení tvrdého obalu embrya. Zákrok se provádí mezi třetím a čtvrtým dnem kultivace embrya.

Vlastní narušení obalu embrya se provádí za pomoci laserového paprsku, který je k embryu velmi šetrný a nezasahuje do jeho vnitřního uspořádání. Obal se rozruší v celé jeho tloušťce. Tím dosáhneme toho, že embryo ztrácí mechanickou překážku a může se usadit v děložní sliznici.
Abychom zvýšili možnost otěhotnění a předešli nezdařeným implantacím embrya, technika asistovaného hatchingu je dnes prováděna u všech embryí, která v procesu kultivace dosáhnou třetího až čtvrtého dne.

Někteří lidé se obávají, že při narušení obalu embrya může dojít k jeho ohrožení nebo změnám v jeho uspořádání, což by mohlo narušit vývoj a zdraví jejich potomka. Jedná se však o velmi šetrnou metodu, kterou provádí zkušený embryolog. Využití laserového paprsku patří k nejšetrnějším metodám asistovaného hatchingu. Při zákroku v žádném případě nedochází k zásahu do struktur embrya a rizika jsou prakticky nulová.

S pozdravem
MUDr. Jitka Krouželová & tým Ferticare Clinics Praha/ Karlovy Vary/ Znojmo

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí