Estrofem a KET

Estrofem a KET

akka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,dne 20.4 jsem podstoupila KET.Brala jsem ultrogestan,prednison.12den od zákroku jsem začala špinit a pak krvácet.Aš do dnešního dne špiním tj.19dní.Dnes jsem byla na kontrole bylo zjištěno že tento ciklus neovuluji endometrium 11m.Coš se stalo poprvé jinak vždy ovulace v každém ciklu 12-13den.Endometrium vždy vysoké.I přesto mi byl doporučen v dalším ciklu KET.Stím že od poč.menzes. Estrofen 1-1-1 následně Ultrogesta. Prednison.Nemám radši ještě déle počkat aš se hormony ustálí?Proč mi byl předepsán Estrofen když endometrium mám vždy vysoké?Mám endometriozu, nemuže EStrofen ji zhoršit?Je nepřítomnost ovulace zapříčinělá Ultrogestanem?je možno podstoupit KET i bez OVU. nebom je lepší když ovuluji.Hormonální obraz mi v ARTU dělali více jak před rokem. Děkuji za odpověď
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
domnívám se, že KET můžete podstoupit hned v následujícím cyklu. Podání Estrofemu k přípravě ke KET je naprosto v pořádku, ovulace není v cyklu, v němž je prováděn KET, žádoucí. Estrofem jednak zabrání ovulaci, jednak dobře připraví děložní sliznici k přenosu embryí. Relativně krátkodobé užití Estrofemu, zvláště bude-li následováno těhotenstvím, endometriózu nezhorší.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
akka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. ještě jeden dotaz.Ten 19 ten jsem dostala na to špinění Neoofolin 5mg.Špinění však nepřestalo.Dnes jsem dostala ms.Mám začít brát Estrofen? Nebo to předešlé špinění je na závadu.(na ultrazvuku žádna cista nebyla). Děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí