Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Negativní vliv vysokých dávek hormonů - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Negativní vliv vysokých dávek hormonů

Negativní vliv vysokých dávek hormonů

Monika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
Při IVF pokusech užívám vysoké dávky léků, Merional 5 krabiček denně á 75mj., 14 dní, tj. 5250 mj.Je mi 37 let, kolísavé hodnoty FSH a při stimulaci nízké hodnoty estrogenu (0,3,0,4;0,95;2,5) a LH. Mohou mít tyto vysoké dávky hormonů nějaký negat. vliv např. na štítnou žlázu apod. Je pravda, že vysoké dávky hormonů ovlivňují negativně kvalitu vajíček? Děkuji za konkrétní odpověď.
Dudek  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Ahoj moniko. Rovněž jsem užívala relativně vysoké dávky hormonů při prvním IVF a je pravda, že ze 14 odebraných vajíček se vlivem jejich špatné kvality nepodařilo ooplodnit ani jedno. Nemáš podobnou zkušenost? Lenka
Monika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Ahoj, nevím kolik je Ti let a zda ti normálně fungují oba vaječníky. Mě ten jeden skoro vůbec, proto tak málo vajíček. A také můj věk. Před dalším pokusem první den menstruace doporučuji si nechat odebrat krev na hodnotu FSH a pokud bude hodně vysoká, blížící se 15, tak to zkusit další měsíc a nezačínat se stimulací. Při této hodnotě je skoro jistá malá funkce vaječníků. Hodnoty estrogenů by také měly růst. Přečti si je z tvé karty. Při každé příležitosti je třeba se pořád ptát a ptát. Jaké dávky léků jsi brala a jaké? Jaké byly hodnoty estrogenů? Určitě při ultrazvuku to musel doktor nějak komentovat. Pokud u jednoho pokusu nedošlo k transferu, máš nárok na celkem 4 pokusy místo 3.
Monika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Ptala jsem se i svého lékaře, údajně při krátkém protokolu nemají tyto dávky hormonů žádné vedlejší účinky, ale je třeba dodržovat min. 3 měsíce mezi další stimulací. Jen může u někoho hrozit hyperstimulace. To není můj problém. Můj maximum jsou 3 vajíčka. Zdá se, že tentokrát máme štěstí a můj těhot. test je pozitivní. Hurá!!!
trabantik  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den Moniko, jak se Vám povedla 3 vajíčka. Já na 1. IVF 2 vajíčka a teď na 2. IVF pouze 1. Rozestup byl cca 3,5 měsíce. A nikdo nám nic neřekl. A veřte, že nejsem zamlklý tip, že by se nezeptal
Dudek  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Gratuluji.
Já měla vajíček 14 ale ani jedno neoplodněno. Proč a jak se to stalo nám nikdo neřekl :-(. Neznámý imunologický problém.
Monika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Ahoj, pokud jsi mela 14 vajíček, tak určitě máš větší šanci při dalších pokusech. Vajíčka se myslím oplodní až na druhý den, kdy zjistí, zda jsou všechna zralá a vhodná na oplození. Takže u tebe nedošlo k umělému oplození u žádného z nich? Nebo se embrya špatně vyvíjela a nebyla vhodná k transferu? Radím se před dalším pokusem objednat na schůzku k lékaři z té kliniky a vše s ním probrat. Určitě se hodně ptát!
trabantik  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den Moniko, díky za opdpověď. Dneska už víme 100%, že transfer nebude. Je mi 33 let a jsem po mimoděložním oplodnění -jeden vejcovod odstraněn (přirozeném početí) a 1x jsem vykrvácela za 4 měsíce po tom mimoděložním těhotenství. Ona se pak našla příčina. Poruchy imunity. Hormonální profil dělali pouze 1x. Co čtu diskuse, tak by se měla dělat i během stimulace. To se nedělá, jenom hodnotí ultrazvukem "dutinky" a sliznici. Ten odběr krve je normální při každé kontrole ultrazvuku? Díky moc za odpověď Lenka
Monika  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Ahoj Lenko,
odběr krve první den menstruace není běžný, ale pokud má někdo "vyšší" věk a jeho produkce vajíček už slabá, tak je to užitečné. Jinak během cca 12dní stimulace mám asi 3 odběry krve na FSH, LH a hodnotu estrogenu. Podle toho hodnotí, jak vaječníky reagují na dávky léku a můžou je podle toho snížit či zvýšit. Na ultrazvuk jdu 2x.
trabantik  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 3 odpovědí
Ahoj Moniko, díky za odpověď. Je zarážející, jak každé cetrum dělá něco jiného. Na ultrazvuk jsem chodila obden, ale krev mi brali někdy v listopadu před 1. pokusem, který byl až v únoru. Taky jsem nenapslala, že mám asi 10-15kg nadváhua při testech na glukózu byla zvýšená hladina. Takže teď po neúspěšném nepokusu jdu ještě na liposukci. Nějak na mě padla deprese. Netušíš prosím zda -li mi může dát gynekolog doporučení na vyšetření štítné žlázy? Díky moc za pomoc. Lenka

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí