Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Příprava na KET - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Příprava na KET

Příprava na KET

MartaM  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak mohu lépe připravit děložní sliznici na KET. Bude mi už 45 a máme ještě mrazáčky, tak jsme se před půl rokem rozhodli zkusit KET. Na kontrolním UZ mi zjistili nízkou sliznici a asi bez ovulace. Takže jsem stále byla na hormonech - nejdříve jen Estrofem - 2 x denně, postupně na 4 denně - sliznice 6,2 - nechtěli mi to zavést, ale po přečtení diskuzí na netu, kde psali, že jinde se zavádí při sliznici od 6 mm jsem si to prosadila, bohužel nevyšlo. A dále estofemy s estrahexalem, vždy sliznice pouze 6,5 mm max - nikdy mi nezavedli, vždy stopli, jednou dokonce došlo v průběhu cyklu i ke snížení sliznice. Nyní jsem měsíc bez hormonů - sliznice 16. den 6,8 mm - moje maximum, ale prý není ovulace, takže nic. Příští měsíc mám zase zkusit hormony - pouze náplasti. Jsem z toho docela zoufalá, když už má alespoň vyšší sliznici, tak prý bez ovulace to v nativu nejde... Poradíte prosím, zda je možno nějak podpořit růst sliznice? A proč to v nativu nejde bez ovulace? Teď v nativu jsem zkusila jen bylinky a kontryhel. Děkuji
MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
I při nativu bez ovulace lze transfer provést. Je pouze třeba dát vyšší dávku gestagenu (obvykle Utrogestan 3x2 tbl vagináně).
Jinak na našem pracovišti transferujeme i při výšce sliznice 6mm a máme z toho řadu těhotenství.
Běžně podáváme dávku Estrofemu 3x denně 2 tbl á 2 mg. Pak sliznice obvykle naroste.
MUDr. Jan Šulc
MartaM  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji moc za odpověď, mohu se zeptat, z jakého jste centra? Šlo by případně k Vám převést zmražená vajíčka a provést transfer u Vás?

Reakce na MartaM

MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Jsem z centra GEST v Praze. Převoz embryí je možný, obvykle postup dohadují vedoucí laboratoří. Rádi se Vám budeme věnovat
MUDr. Jan Šulc

Reakce na MUDr. Jan Šulc

MartaM  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji moc za odpověď, teď jsem opět v řízeném cyklu - na náplastech Extrahexal. Příští pondělí půjdu na kontrolní ultrazvuk - 15. den a pokud by s tím v Pronatalu byl problém, tak bych se hned ozvala a domluvila na převozu embryí a dalším postupu, doufám, že by se to stihlo ještě v tomto cyklu.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí