Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Rizikové těhotenství po umělém oplodnění? - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Rizikové těhotenství po umělém oplodnění?

Rizikové těhotenství po umělém oplodnění?

Malika  |  návštěvník  |  Renfrewshire
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na názor ohledně možnosti neschopenky. Nejsem si jista, jestli na ni mám nárok a jestli se na mě lékař nebude dívat jako na simulanta, když si o ni řeknu. Je mi skoro 38. Nikdy před tím jsem těhotná nebyla (zkoušeli jsme to 10 let) - mám teprve nedávno indikovánu autoimunitní poruchu a teprve po půlroční léčbě kortikoidy jsem byla s to otěhotnět (stále je ještě beru, jsem 9+1). Podstoupili jsme ICSI, přirozeně by to nešlo. Současně se několik let léčím s RS, jsem už přes rok stabilizovaná. Na žádance na genetiku mi gynekolog napsal, že se jedná o rizikové těhotenství.
Stále chodím do práce, mám sedavé, ale odpovědné, tedy stresující zaměstnání. V současnosti nemám žádné alarmující příznaky, nekrvácím ani mi není přehnaně zle, cítím mnohem větší únavu, ale jsem s to práci fyzicky vykonávat. Na druhou stranu, a to jsou ryze osobní důvody a pocity, ke kterým lékař nemusí přihlížet, jsem s nervy tak trochu na hraně, jednak kvůli práci samotné, jednak proto, že mám obavy z průběhu těhotenství. Radši bych byla v klidu, pořádně se vyspala a netrávila 12 hodin v práci a na cestě do ní a z ní. Moc příležitostí otěhotnět už mít nebudu a prostě se bojím.
Prosím o Váš názor. Můžu, na základě své anamnézy, nárokovat nemocenskou, ačkoliv k tomu v současnosti není fyziologický důvod?
Děkuji.
Stellart s.r.o. KLINIKA TEPLICE  |  Basic member  |  Teplice
  • 29 odpovědí
  • 13 Likes
Dobrý den,tento problém musíte řešit s obvodním gynekologem nebo s centrem asistované reprodukce.Nevidím však důvod,proč byste na neschopenku nemohla jít vzhledem k Vašim diagnozám .
S přáním pěkného dne klinika Stellart
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
já bych Vám pracovní neschopnost vystavila. :-)
S přáním všeho nejlepšího MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí