Špatné DNA spermie

Špatné DNA spermie

Ivan  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 29 let, s partnerkou máme za sebou 2 neúspěšné IVF. Poprvé z 11 vajíček oplodněno 5, do 3 dne OK, poté jen 1 blastocysta, uchytila se, ale jen 3 týdny. Podruhé z 9 oplodněno 7, do 3 dne OK, poté zpomalení, blastocysta 0. Mám špatný spermiogram ve všech směrech, nicméně hlavně morfologie 0. Dělali mi i test DNA spermii, ten vyšel velmi dobře, poškozených jen 9 %. Problém je patrně na mé straně, bylo mi naznačeno, že to může souviset s DNA spermie, ale tomu nerozumím, když test dopadl dobře. Má cenu zkoušet další pokus anebo lze před dalším pokusem absolvovat nějaká vyšetření, testy atd., která odhalí příčinu špatné morfologie a napomůžou k tomu, aby to příště vyšlo? A je ten test DNA nějak vypovídající? Děkuji Ivan.
Ivan  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
ještě bych upřesnil, že u obou pokusů bylo použito ISCI i PISCI. Ivan
MUDr. Hana Višňová Ph.D.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
pokud test fragmentace DNA vyšel dobře a v minulých cyklech byla použita metoda PICSI, pak zbývá ještě jedna možnost - pro oplození vajíček použít kombinaci metod PICSI a IMSI - obě metodiky slouží k důkladnější selekci spermií, ale obě fungují na jiném principu a využívají jiné charakteristiky spermií. Proto je možné jejich efekt kombinovat. Byla by to ve Vašem případě možná cesta.
MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Doporučil bych oplozování metodou PICSI. Ta umožní výběr té nejkvalitnější spermie. Předpokladem je ale alespoň nějaký pohyb spermií
MUDr. Jan Šulc
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Vážený Ivane,
děkuji za Váš dotaz a omlouvám se za pozdní odpověď z důvodu dovolené.
Výborné výsledky máme v případech podobných jako je Váš s kombinací metod PICSI a MACS (magneticky aktivovaný výběr buněk). Díky užití těchto dvou metod získáváme kvalitní embrya. Pravděpodobně žádné další testy provedené před IVF nebudou k užitku, smysl má jen ta nejlepší selekce spermií pro oplození vajíček.
Máte-li zájem o další informace, můžete mne kontaktovat v sanatoriu.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí